Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 lipca 2024 r., imieniny Marii, MagdalenyOkiem rzuciłam XI

Gazety zmienne są jak kobiety. W jednym tygodniu przekazują nam wiele ciekawych informacji, w drugim – robią się jesienne i nudne.
Powiatowi radni opozycyjni złożyli wniosek o likwidację stanowiska etatowego członka Zarządu Powiatu Wyszkowskiego. Dwanaście zarzutów skierowano w stronę pani Teresy Trzaski. Czy słusznych? Nie wiem, trudno oceniać pracę kogoś, kogo zna się jedynie z prasowych artykułów. Pomyślałam, że być może to rozgrywki polityczne przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Być może to niechęć radnych do pani Teresy Trzaski. Być może to „złożenie ofiary” za to, co w ostatnim czasie działo się w Domu Dziecka w Dębinkach. Niebieski „Wyszkowiak” ubolewa nad tym, że nie do chwili zamknięcia numeru gazety nie można było się skontaktować z panią Trzaską. Zastanawiam się, co w zaistniałej sytuacji pani Trzaska może komentować?
***
Dwa tygodnie temu prasa opisywała otwarcie zmodernizowanej drogi w Leszczydole Nowinach. Na uroczystościach pojawił się sam marszałek województwa mazowieckiego. Na temat inwestycji czytaliśmy pieśni pochwalne. Minął tydzień. W niebieskiej gazecie ukazał się list niezadowolonego czytelnika, który pisze o drogowym bublu w Leszczydole Nowinach. Również internauci na forach wyrazili swoje niezadowolenie na temat drogi. Okazuje się, że nie taka ona cudna jakby się wydawało. Po stronie zabudowań wykonano ścieżkę rowerową, zaś chodnik po stronie przeciwnej tam, gdzie nie ma domków. Wicestarosta broni inwestycji i zachęca mieszkańców Wyszkowa do budowania domów w Leszczydole Nowinach po tej stronie drogi, gdzie istnieje chodnik. Być może za kilka lat, jeśli ulegniemy namowom wicestarosty okaże się, że chodnik został wybudowany po słusznej stronie.
***
Również w niebieskim „Wyszkowiaku” znalazła się kolejna informacja o budowie ul. Stolarskiej. Radni miejscy na inwestycję przeznaczyli dodatkowe 50 tys. zł. Czy to koniec nieprzewidzianych kosztów związanych z trwającymi tam pracami? Budowa 602 metrów drogi kosztuje 1,2 mln zł. Porównując te koszty z kosztami niedawno oddanej do użytku drogi w Leszczydole Nowinach (2 627 m za 3 026 718 zł, w tym ścieżka rowerowa, chodnik, zjazdy do posesji, zatoczki autobusowe) włosy na głowie dęba stają. Zastanawiam się, czym zostanie pokryta ul. Stolarska, jakie będzie posiadała ścieżki i zatoczki? Być może w Wyszkowie będziemy mieć pierwszą drogę ze złotą. Szkoda tylko, że niewielu z nas będzie mogło z niej korzystać.
***
W gminie Wyszków kolorystykę elewacji zewnętrznych budynków szczegółowo określają nowo uchwalone plany miejskiego zagospodarowania przestrzennego. Według tych planów w centrum Wyszkowa budynki mają posiadać pastelowe elewacje. Każda kobieta wie, kiedy kolory są pastelowe. W Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie chyba zabrakło kobiet, gdyż po oczach bije jaskrawa, niebiesko-żółta elewacja siedziby policji. Coś mi się wydaje, że inwestorzy w nosie mają obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego naszej gminy, skoro nie stosują się do obowiązujących wytycznych. Sama gmina również ma w nosie te plany, skoro nie wnosi sprzeciwu na świeżo wykonane, kolorowe, niestety nie pastelowe, malunki na ścianach komendy.
***
Moja gazeta dokonała analizy oświadczeń majątkowych. Pod lupę zostali wzięci radny miejscy i powiatowi, skarbnicy, sekretarze, burmistrzowie. Nie spodziewałam się, że tyle negatywnych emocji mogą wywołać informacje dotyczące posiadanego przez nich majątku. Na forum internetowym trwają dyskusje, ile kto działek i mieszkań posiada, dlaczego tak tanio kupił, kto ma kredyt i kto jakie oszczędności uciułał. Uważam, że nie są one potrzebne. Nikt z nas nie chciałby być tak prześwietlony. O ile rozumiem, że wygórowane pobory pobierane przez naszych włodarzy mogą budzić emocje, o tyle nie rozumiem publicznej dyskusji nad resztą posiadanego przez nich majątku.
***
Panu Andrzejowi Rębowskiemu został przyznany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Pan Andrzej już od 20 lat organizuje w Wyszkowie Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Dzięki niemu co roku możemy posłuchać zapomnianych czasami utworów w zupełnie nowym lub tym klasycznym wykonaniu. Podziwiam ludzi takich jak pan Rębowski, którzy z tak wielkim zaangażowaniem realizują swoje pasje. Z całego serca gratuluję panu Andrzejowi.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 47 z 19 listopada 2013 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta