Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 25 lipca 2024 r., imieniny Jakuba, KrzysztofaFelieton posła

 
Bartłomiej Bodio
 • Aresztują swoich, przeszukują swoich...
  Kolejne państwa kwestionują praworządność polskich sądów. Niemiecki sąd uznał, że wymiar sprawiedliwości w Polsce jest zbyt upolityczniony i nie daje gwarancji uczciwego procesu. Oskarżony o przestępstwa bandyta nie został wydany polskim władzom.
 • Władza pokazała środkowy palec!
  Koalicja rządząca pokazała narodowi środkowy palec. Przegłosowując w Sejmie rekompensatę dla telewizji, zwanej publiczną, pokazała Polakom, jaki mają do nich stosunek. Grube miliardy nie poszły na przedszkola, żłobki czy szpitale, ale na telewizję. Na tę telewizję, na którą wszyscy już i tak płacimy abonament.
 • Co jeszcze podrożeje?
  Rząd okłamał Polaków w sprawie podwyżek cen prądu. Indywidualni odbiorcy mieli nie odczuć podwyżki cen energii elektrycznej. Niestety, odczują.
 • Polakom wolno umierać! Kolejny sukces rządu
  Smog spowija Polskę. Pyły zawieszone trują ludzi! Unia Europejska zawarła porozumienie w sprawie neutralności klimatycznej. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wielki sukces.
 • Demokracja do anulowania!
  Marszałek Sejmu podjęła decyzję o anulowaniu głosowania. Chwilę przed anulowaniem głosowania jedna z posłanek krzyczała, że PiS to głosowanie przegra i trzeba je anulować. Głosowanie zostało anulowane, a oficjalne stanowisko jest takie, że nie ma to związku z tym, że zostało przegrane.
 • Opadły przedwyborcze maski
  Banaś zostaje! Kaczyński bez postępowania prokuratorskiego! Majątki polityków utajnione... Wybory już za nami. Teraz spod dywanu wypływają brudy zamiatane tam przez polityków w czasie kampanii wyborczej.
 • Wygrali, choć zdobyli dwa miliony głosów mniej
  Wybory za nami. Zwyciężyła demokracja. Każdy mógł zagłosować w pełni świadomie i z całą odpowiedzialnością. Rodacy masowo poszli do wyborów, podjęli decyzje i wybrali swoich przedstawicieli w parlamencie.
 • Nie głosujesz, nie narzekaj!
  Głosując zmieniasz rzeczywistość, więc głosuj mądrze. Po kilkudziesięciu latach walki z komuną znowu Polacy zafundowali sobie rządy jednej partii. Jedna partia niepodzielnie rządzi w Sejmie i Senacie.
 • Wstawali z kolan i upadli!
  Blisko milion ludzi zostało poszkodowanych, gdy upadło najstarsze biuro podróży na świecie. Brexit zniszczył perłę brytyjskiej turystyki, która przetrwała dwie wojny światowe, a upadła przez populistów dążących do bezmyślnej konfrontacji z Unią Europejską.
 • Niewykształcony zarobi miliony!
  Wszyscy chcemy zarabiać więcej. Nie po to, by mieć więcej banknotów, ale aby więcej kupić. Normalnie zarabiając więcej, stać nas na większe zakupy. Gdy przy wzroście zarobków wystarcza na mniej niż wcześniej, znaczy, że coś poszło nie tak. Już kiedyś w Polsce zarabialiśmy w milionach i każdy miał wypchany portfel.
 • Szczęśliwego nowego roku szkolnego
  Skończyły się wakacje... Tysiące uczniów i nauczycieli wraca do pracy po zakończonym wypoczynku. Wszystkim życzę wiele sukcesów i bardzo dużo wytrwałości w pracy i sumienności w nauce. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to łatwy rok. Nie będzie łatwy ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. Reforma edukacji przeprowadzona przez rząd PiS pod osobistym dowództwem pani minister Anny Zalewskiej przyniesie swoje skutki.
 • Skazaniec szefem Policji
  Po tym, jak Marszałek Sejmu okradł Polskę rozpętała się medialna burza. Media każdego dnia donosiły o nowych nadużyciach Marka Kuchcińskiego. Polityk, który wystawiał niepełnosprawnym rachunek za posiłki podczas protestu w Sejmie ponad sto razy korzystał z wojskowego samolotu. Polityk, który ograniczał dostęp świeżego powietrza niepełnosprawnym protestującym w sejmie przewoził samolotem całą swoją rodzinę.
 • Zmienimy konstytucję na potrzebną
  Ogłosił Jarosław Kaczyński nie pozostawiając złudzeń, jak traktuje najważniejszy akt prawny w naszym kraju, który to kraj, jak widać, uważa za swój prywatny folwark. Jednocześnie prezes wyraził smutek, że najprawdopodobniej nie nastąpi to zbyt szybko.
 • Dyplomatyczny sukces Polski
  Kolejny triumf polskiego rządu. PiS wygrało wybory i siedzi w Europarlamencie w schowku na miotły. Koalicja Europejska przegrała, a Ewa Kopacz została wybrana wiceprzewodniczącą Europarlamentu. Dotychczasowy wiceprzewodniczący reprezentujący PiS przepadł w głosowaniu.
 • Centrolewicowy skręt w eurowyborach
  Wybory do Europarlamentu za nami. Naród wybrał! Zagłosowaliśmy przy rekordowej frekwencji. Ponad czterdzieści pięć procent rodaków oddało głos w wyborach. Nigdy wcześniej nie odnotowano tak dużego zainteresowania eurowyborami. Wygrał obóz rządowy zdobywając dwadzieścia sześć mandatów.
 • Kto się nabierze na propagandę?
  Wybory do Europarlamentu już 25 maja. Zagłosujemy już za kilka dni. W Dniu Matki zadecydujemy o przyszłości naszych dzieci... Równo na tydzień przed wyborami na konta emerytów, naszych dziadków i matek, wpłynęła jednorazowa łapówka wyborcza od Jarosława Kaczyńskiego.
 • 15 lat w Unii Europejskiej
  To już piętnaście lat. 1 maja 2004 roku powróciliśmy do europejskiej rodziny. Jesteśmy szóstym najważniejszym krajem w Unii i dwudziestym drugim najbogatszym na świecie. Były polski premier przewodniczy Radzie Europejskiej.
 • Nauczyciel! To brzmi dumnie...
  Kumulacja roczników, ostateczna likwidacja gimnazjów, zmiany w szkolnictwie zawodowym. Zamieszanie z podstawami programowymi, brak pewności jutra. Nauczyciele wiele znieśli, siedzieli cicho, przyglądali się niefortunnym pomysłom pani minister Anny Zalewskiej.
 • Rząd ogłosił WOLNOŚĆ Plus
  Kaczyński będzie dbał o wolność prasy i internetu??? „Diabeł się w ornat przebrał i ogonem ma msze dzwoni”... Organizacja Reporterzy bez Granic opublikowała doroczny raport wolności mediów na świecie.
 • Ponad 60 tys. zł miesięcznie dla rusycystki
  61 536 zł miesięcznie zarabia w Narodowym Banku Polskim była radna PiS Martyna Wojciechowska. Z wykształcenia rusycystka kieruje w NBP departamentem komunikacji i promocji.
 • Agent SB w sercu PiS
  Najbliższy współpracownik Kaczyńskiego to Agent SB. Bohater nagrań, wieloletni szef spółki „Srebrna”. Najwierniejszy z wiernych giermków Kaczyńskiego okazał się agentem SB.
 • Ideowiec buduje wieżowiec...
  Nagrali Jarosława Kaczyńskego! Nagrali polityka, który nie ma konta w banku, nie ma prawa jazdy, wszystko robi pro publico bono. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak nagle negocjuje budowę wieżowca ponad miliard polskich złotych.
 • Hejt głośniejszy od modlitwy!
  „To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!”. To ostatnie słowa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wypowiedziane chwilę przed tym, jak został ugodzony nożem.
 • Co by tu jeszcze uchwalić???
  Uchwalić można wszystko! Każdy najgłupszy pomysł. Marionetkowy sejm zagłosuje, marionetkowy senat przyjmie bez poprawek, a marionetkowy prezydent podpisze... Wszystko można zrobić w kilka godzin. Cel uświęca środki... A cel jest jeden.
 • Nowy rok – wyższe ceny. Dużo wyższe!
  To będzie wyjątkowy rok. Wyjątkowo drogi rok z wyjątkowo wieloma podwyżkami i na dodatek wyjątkowo wysokimi. Generalnie, nic takiego się nie dzieje. Bardzo mocno podrożeje prąd!
 • Nowy rok – wyższe ceny. Dużo wyższe!
  To będzie wyjątkowy rok. Wyjątkowo drogi rok z wyjątkowo wieloma podwyżkami i na dodatek wyjątkowo wysokimi. Generalnie, nic takiego się nie dzieje. Bardzo mocno podrożeje prąd!
 • Jak ukraść bank...
  Urzędnik państwowy nominowany przez obóz „dobrej zmiany” chciał przejąć prywatny bank. Ukrywając się w obozie politycznym, niosącym na sztandarach prawo i sprawiedliwość, urzędnik zachował się jak przestępca.
 • „Za czym kolejka ta stoi...” Po wolność...
  Wieczorem 21 października na całym Mazowszu gromadzili się ludzie przed lokalami wyborczymi. Kolejki w Warszawie, kolejki na całym Mazowszu, coś czego nie widzieliśmy od lat.
 • Każdy głos może zmienić wynik wyborów
  Wmawiają nam, że jeden głos w wyborach nic nie zmieni. A wybory już w tym tygodniu. Trzeba pamiętać, że właśnie te pojedyncze głosy stanowią siłę demokracji. Każdy swoim jednym głosem decyduje o tym, jak będzie wyglądało nasze życie w przyszłości.
 • Obrażeni na film
  Premiera najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego podzieliła społeczeństwo na dwie grupy. Wokół filmu rozpętała się prawdziwa burza.
 • Nowe podatki, drożyzna, pomór świń i internetowe manipulacje...
  Taka sytuacja. Drożeje energia! Gaz sześć procent w górę! Kosmiczne ceny nabiału. Propaganda w telewizji TVPiS od rana do nocy przekonuje, jak jest świetnie.
 • Warto zajrzeć do Wyszkowa. Ku przestrodze
  Towarzystwo wzajemnej adoracji próbujące zawłaszczyć Wyszków po raz kolejny utworzyło trzy komitety wyborcze w celu ponownego wybrania na urząd burmistrza administrującego naszym miastem już 16 lat pana Grzegorza Nowosielskiego.
 • Szkoła w centrum miasta
  Rok 2016 – dawno to, czy niedawno? Z jednej strony niedawno, ponieważ to tylko dwa lata. Ale gdy pomyślę jak temat dawnego gimnazjum nr 2, a dzisiejszej szkoły podstawowej nr 4 odszedł w przeszłość, to wydaje się, że to lata świetlne.
 • Oni zawsze wiedzą lepiej!
  To bardzo przydatne – wszystko wiedzieć lepiej, zwłaszcza gdy się jest u władzy. Jak się wszystko wie lepiej, to nie trzeba słuchać doświadczonych ekspertów.
 • Przedwyborcze kombinacje PiS-u
  Idą wybory. Każdy polityk zastanawia się, czego oczekują jego wyborcy. Każdy polityk myśli, co zrobić: zbudować drogę, obiecać nowe przedszkole, a może zorganizować koncert Sławomira? Każdy wyborca oczekuje czegoś innego i politycy zadają sobie pytanie, czym przekonać największą grupę ludzi.
 • Po co nam KONSTYTUCJA?
  Kto wie? Kto potrafi powiedzieć, po co nam KONSTYTUCJA. Ilu z nas się nad tym zastanawiało? Może jest zbędna? Wystarczy mądry polityk, który złapie nas wszystkich za gardło.
 • 550 lat parlamentaryzmu... i co dalej?
  Ponad pięćset lat tradycji udało się zniszczyć w dwa lata. PiS wydał miliony na organizacje święta parlamentaryzmu. Parlamentaryzmu, który próbuje zniszczyć. Parlamentaryzm to element trójpodziału władz.
 • Rząd „poniósł” sromotne zwycięstwo!!!
  Sukces, zwycięstwo ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Przez pół roku każdego dnia cały PiS z premierem na czele głosili jedną, jedyną prawdę. Wszem i wobec ogłaszali, że napisali najlepszą ustawę o IPN.
 • Sponsor PiS-u w więzieniu
  Nie dało się dłużej chronić, nie dało się dłużej ukrywać prawdy. Spółka GetBack ukradła kilkukrotnie więcej niż Amber Gold. Sprawa była skrzętnie ukrywana do samego końca. Zginęły miliardy. GetBack otwarcie sponsorowało rządzących.
 • Zagłodzili niepełnosprawnych
  Odcięli wodę, zablokowali windy... To są metody troskliwego PiS-u. Zmusili niepełnosprawnych i ich opiekunów do porzucenia protestu w Sejmie. Desperacki protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów zakończył się po czterdziestu dniach.
 • „Minister ukradł, wójta powiesili!!!”
  Pazerni działacze PiS nabrali miliony złotych nagród. Ministrowie dostali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Setki milionów wypłynęło na premie dla pisowskich patriotów i działaczy. Najwięksi krytycy „dojnej ojczyzny” doprowadzili dojenie Polski do perfekcji.
 • Rząd nie kradnie. Bierze jak swoje. Krzyczy, że się należy!!!
  Ministerstwo rolnictwa wypłaciło w spółkach podległych ponad 170 milionów złotych premii. W agencjach, funduszach spółkach celowych. Dostali prezesi, dyrektorzy, kierownicy..., wszyscy z legitymacją partyjną oraz ich rodziny.
 • "Tanie państwo" drogie jak nigdy wcześniej!!!
  Resort obrony narodowej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza tylko z kart kredytowych wydał ponad piętnaście milionów złotych. Wszystko w okresie nieco dłuższym niż jeden rok.
 • Osiem lat kradli złodzieje, teraz niech się uczciwi nachapią!!!
  „Ojczyznę dojną racz nam zwrócić Panie”. Tak mówił Andrzej Duda w Kampanii Prezydenckiej. Nie spodziewał się, że zostanie wysłuchany. Dziś pisowski rząd wypłaca sobie gigantyczne premie, zatrudnia kolesi bez konkursów.
 • Rząd działa – efekt 10 tysięcy razy gorzej!!!
  Obrzydliwe kłamstwo o polskich obozach śmierci w ostatnim roku pojawiło się w przestrzeni publicznej trzysta razy. Na każdy przypadek niedopuszczalnego oszczerstwa reagowała Polska dyplomacja.
 • PiS chroni kolesi i wycina wrogów
  Senatorowie PiS-u obronili przed aresztowaniem pisowskiego senatora Stanisława Koguta. Prokuratura zarzuca mu milionowe malwersacje kasy z fundacji pomocy niepełnosprawnym.
 • PiS chroni kolesi i wycina wrogów
  Senatorowie PiS-u obronili przed aresztowaniem pisowskiego senatora Stanisława Koguta. Prokuratura zarzuca mu milionowe malwersacje kasy z fundacji pomocy niepełnosprawnym.
 • Poświęcili Beatę, będzie jak było
  „Doskonała” Pani Premier musi odejść. Wszystko jest świetnie, ale odejdź precz. Najwierniejsza służka zawsze wykonująca najgłupsze polecenia wywalona. Wyciśnięta i wypluta.
 • Najdroższe święta od lat
  Nadchodzą święta, zbliżają się wielkimi krokami. Będą to dla Polaków najdroższe święta od wielu lat. Od sześciu lat nie było aż tak drogo. W ciągu ostatniego roku zdrożały prawie wszystkie artykuły spożywcze.
 • Rozmnażajcie się jak króliki – namawia minister zdrowia
  Bierzcie przykład z taty królika, widzę w telewizji. W radio słyszę porady taty królika jako eksperta od rozmnażania. Trudno w to uwierzyć, ale jest to oficjalny przekaz polskiego rządu.
 • Podrożał chleb, Niemcy kupują polską ziemię...
  Dużo podrożał. W mojej piekarni pieczywo jest droższe o dziesięć procent. Masło i inne przetwory mleczne zdrożały jeszcze więcej. Dostałem nawet list od mojego piekarza, który mnie pisemnie przeprasza, że musi podnieść ceny pieczywa z uwagi na drastyczny wzrost cen surowców na rynku.
 • Zakaz handlu w niedzielę
  Będą karać! Będą wsadzać do więzienia albo nakładać grzywnę... Nie za kradzież, nie za oszustwo, tylko za uczciwą pracę. Na szczęście karana będzie tylko praca w niedzielę i tylko w handlu.
 • Podziękowania i pożegnania
  Minęły cztery lata mojego poselstwa. Jestem bardzo dumny i wdzięczny, że mogłem być Waszym reprezentantem w Sejmie. Trwają wybory do nowego parlamentu i obowiązuje cisza wyborcza. Pisząc te słowa nie wiem, jakie będzie rozstrzygnięcie wyborów. Wy, czytając mój felieton, będziecie wiedzieć już wszystko. To zadanie dosyć trudne dla autora.
 • 35 tys. miejsc pracy na Narwi i Bugu
  Poseł może dużo gadać i obiecywać. Znacznie trudniej jest przedstawić swoje zdanie przed całym Sejmem, ministrami i rządem. Przepracowałem ciężko ostatnie cztery lata. Zadbałem o budowę dróg, Internetu, mostów, węzłów autostradowych i przejazdów kolejowych. Pomogłem stworzyć wiele miejsc pracy. Ludzie często nie wiedzą, na czym polega praca posła.
 • Sam w imieniu wszystkich
  Tak się złożyło! Startuję w wyborach do Senatu. Sam, a przeciwko mnie trójka reprezentantów skrajnej prawicy z PiS na czele. W tych wyborach będę jedynym wyjściem dla wyborców obywatelskich, nowoczesnych, lewicowych i liberalnych mimo, iż startuję z komitetu ludowców.
 • Bug i Narew muszą być znowu żeglowne!
  W tym tygodniu odbyła się w Sejmie debata na temat żeglugi śródlądowej. Jako przewodniczący podkomisji stałej ds. żeglugi śródlądowej miałem niepowtarzalną okazję przypomnieć najważniejszym osobom w państwie, jak bardzo ten temat w naszym kraju jest zaniedbany, jak wiele jest do zrobienia.
 • O JOW-ach słów kilka!
  W niedzielę referendum… Zagłosujemy albo nie, czy chcemy JOW, czy też nie. Dzisiaj już mamy w Polsce jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Senatu. Warto zadać pytanie mieszkańcom Wyszkowa.
 • S8 – wygraliśmy, DZIĘKUJĘ!
  Droga ekspresowa S8 i trasa kolejowa E29 to najważniejsze sprawy zajmujące mieszkańców Wyszkowa w ostatnich latach. Nawet jeśli kogoś połączenie ze światem mało interesuje, to do dla miasta i dla całego powiatu modernizacja najważniejszego połączenia drogowego i kolejowego jest kluczowa.
 • Kraj w ruinie?
  Jak to jest? Z jednej strony słyszymy, że Polska jest liderem Europy, z drugiej, że nasz kraj to ruina. Dobrze by było, gdyby każdy mógł przekonać się na własnej skórze. Ja osobiście dawno już nie wyjeżdżałem z kraju. Ciągle praca i jakieś sprawy do załatwienia.
 • Populizm i suwerenność
  Grecja i Polska. Wydawałoby się, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jednak to, co łączy te sprawy to odpowiedzialność. Suwerenność jest najwyższym dobrem narodu. Możliwością decydowania o swoich losach. Suwerenność Grecji może zostać ograniczona w efekcie niefrasobliwości, bezmyślności, nieudolności władz.
 • 1 000 zł na każde dziecko
  Sejm jednomyślnie przyjął nasz projekt ustawy wprowadzającej świadczenie rodzicielskie w wysokości 1 000 zł miesięcznie. Wiele miesięcy nad projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw pracował resort pracy i polityki społecznej pod kierownictwem ministra Władysława Kosiniaka Kamysza.
 • Sto tysięcy nowych miejsc pracy dla młodych
  Umowy śmieciowe, brak dobrej, godnej pracy, brak szansy na opłacenie rachunków przez osoby pracujące jest największym zmartwieniem wielu ludzi. Narasta zrozumiała złość i oczekiwanie zmian, i to szybkich zmian. Kilku ważnych ministrów podało się do dymisji, bo nie dość, że gadali bzdury w luksusowych restauracjach, to jeszcze dali się nagrać. Gniew ludzi jest słuszny, sam się pod nim podpisuję.
 • Piosenka buduje mosty
  Minęły wybory. Naród zdecydował, jedni płaczą, inni się cieszą. Ja się martwię, bo żaden z kandydatów nie mówił o miejscach pracy, obniżeniu podatków i reformie Edukacji.
 • Historia kołem się toczy
  Już po wyborach. Po wyborach w Polsce, ale także i w Wielkiej Brytanii. W obu przypadkach szok! Wielki szok, bo wszystkowiedzące agencje badawcze trafiły kulą w płot. Kompletnie rozjechały się wyniki wyborów i wyniki sondaży. Coś się dzieje dziwnego w Polsce i w Europie. Nie potrafimy nikomu już zaufać i nawet w sondażu, z ostrożności, ukrywamy swoje prawdziwe zdanie.
 • Jak to ze śmigłowcami było
  Polska w najbliższych latach wyda ogromne, niewyobrażalne pieniądze na zakupy uzbrojenia dla naszego wojska. Nikogo to nie dziwi. Musimy się zbroić. Nawet jeśli jeszcze kilka miesięcy temu ktoś był temu przeciwny, to po ostatnich wydarzeniach na wschodzie Ukrainy już chyba nikt nie ma wątpliwości. Graniczymy zarówno z Rosją jak i z Ukrainą. Musimy się zbroić i nadrobić dziesięciolecia zaniedbań w naszym wojsku.
 • Pięć lat po Smoleńsku, miesiąc przed wyborami
  To już pięć lat, czas szybko mija. Mówi się, że leczy rany. W tym przypadku rany jednak się nie leczą, lecz krwawią coraz bardziej. To już pięć lat, odkąd ziemia smoleńska wpisała się na stałe w historię Polski. Pięć lat, jak Smoleńsk stał się najczarniejszym, najbardziej przeklętym punktem na mapie świata. Wielka rana powstała w wyniku katyńskiej zbrodni została zwiększona stukrotnie.
 • Skok na SKOK-i
  Trzy miliardy złotych wypłacił bankowy fundusz gwarancyjny dla ratowania Spółdzielczych Kas Kredytowo-Oszczędnościowych. Rekord nad rekordami. Nigdy w historii nie było tak wielkiej wypłaty. SKOK-i to instytucje stworzone i propagowane przez senatora Prawa i Sprawiedliwości. Przez wiele lat SKOK-i przedstawiały się jako wspaniała wyspa polskiego kapitału na złowrogim, bezwzględnym oceanie komercji, reprezentowanym przez złowrogie, krwiożercze zagraniczne banki.
 • Sześciolatki znowu w Sejmie
  Czy sześciolatki powinny iść do szkoły? Czy raczej nie powinny? Z jednej strony argumenty o wcześniejszym rozwoju. Z drugiej, wątpliwości czy nasze szkoły są gotowe. Po krótkiej przerwie znowu wróciła dyskusja w sprawie wieku rozpoczynania edukacji. W Sejmie obradowaliśmy nad obywatelskim projektem ustawy. „Rodzice chcą mieć wybór”, od wielu lat w Polsce trwa dyskusja.
 • Będą zabierać prawo jazdy…
  Sejm uchwalił bardzo ważny projekt. Zmieniona została ustawa w zakresie przepisów dotyczących pijanych kierowców. Na te zmiany czekaliśmy bardzo długo. Dyskutowaliśmy o tym przez ostatni rok. Pierwsze projekty pojawiły się już 12 miesięcy temu. Uchwalona ustawa sklecona została z kilku projektów złożonych przez różne ugrupowania. Jak zwykle w takich sytuacjach, diabeł tkwi w szczegółach.
 • Niemcy niszczą polski transport
  Rząd niemiecki wprowadzając jednostronne przepisy uderzył w polski sektor transportowy. Sektor jeden z najważniejszych dla gospodarki całego kraju i kluczowy dla naszego regionu. W Niemczech w życie weszły nowe przepisy dotyczące poziomu najniższego wynagrodzenia.
 • Lasy zagrożone prywatyzacją!!!
  Niestety! Zmiany w Konstytucji przepadły w sejmowym głosowaniu. Lasy Państwowe nie będą miały ochrony konstytucyjnej. Zapis w Konstytucji, będącej najwyższym aktem prawnym w Polsce, zagwarantowałby zakaz prywatyzowania lasów raz na zawsze. Zmiana Konstytucji to wielka rzecz. Sejm bardzo rzadko podejmuje próby tak wielkich zmian.
 • Bolesne zwycięstwo
  Trwa głosowanie drugiej tury wyborów, trwa też wszechobecna cisza wyborcza. Nie wolno publikować, ogłaszać, wieszać plakatów, nie można nawet polubić stron internetowych ugrupowań politycznych. Chociaż akurat tego ostatniego nie jestem całkiem pewien. Wybieramy blisko dziewięciuset wójtów i burmistrzów w całym kraju.
 • Nowe pociągi i stare obsesje
  Pojechały… Pojechały nowe pociągi we wszystkie strony kraju. Tu dziesięć minut krócej, tam piętnaście, a gdzieś indziej ponad godzinę. Piękne maszyny. W środku ślicznie, wygodne fotele i głos z głośników „za chwilę przekroczymy prędkość dwieście na godzinę…” i przekraczamy. Niby nic, ale jeszcze nigdy w Polsce na regularnej trasie pociągi nie jeździły z tą prędkością.
 • Odpowiedzialność zbiorowa
  Powyborczy czas. Chciałoby się odnieść do wyników wyborów, choćby tych nieoficjalnych. Niestety, czekamy i nic. Komisje wyborcze pracują wiele godzin i nie mogą wygenerować protokołów wyborczych z nowoczesnego systemu informatycznego. Nie można pracować, nie można ustalić, kto wygrał wybory pomimo wielkich pieniędzy zainwestowanych w nowoczesny system. System oczywiście zakupiony w przetargu. W związku z tym, że wszyscy wiedzą, że każdy urzędnik to złodziej, jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem jest przetarg.
 • Nie zapominajcie o szpitalu
  Wielkimi krokami zbliżamy się do wyborów samorządowych. Kampania wyborcza rozkręca się bardzo powolnie. Jeżdżąc po całym kraju obserwuję już rozpoczętą walkę wyborczą. Widzę całe miasta obwieszone plakatami.
 • Polityka to gra zespołowa
  Praca w zespole, współdziałanie na wszystkich poziomach politycznych jest niesłychanie ważne. Doskonale widać to na przykładzie Parlamentu Europejskiego. EPP Europejska Partia Ludowa odniosła wielki sukces w tegorocznych wyborach.
 • Ileż to pokoleń …
  „Któż nie chciałby stać się przez szczęście głupszy zamiast być mądrzejszy przez szkołę” – pisał Cyprian Kamil Norwid wiele lat temu… Nie myśląc nawet, że stanie się kiedyś patronem szkoły. Cyprian Kamil Norwid nie przypuszczał, że będzie cytowany podczas uroczystości w liceum jego imienia. I Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie zorganizowało wspaniałą uroczystość z okazji stulecia swojego istnienia.
 • Bezgraniczne wykluczenie w Rząśniku
  Unia Europejska to wyrównywanie szans. Gigantyczne pieniądze przeznaczane są na inwestycje wyrównujące standard życia w poszczególnych regionach Unii. Olbrzymie kwoty maja wyrównać szanse różnych grup społecznych.
 • Liczy się fach w ręku…
  Rozpoczyna się rok szkolny. Uczniowie w podstawówkach, gimnazjach i szkołach średnich wracają do szkolnych obowiązków. Jedni chętnie, inni mniej radośnie. Wraz z uczniami wakacje zakończyło sześćset tysięcy nauczycieli w całym kraju.
 • Kryzys zaufania. Kryzys wspólnoty
  Smutne czasy nadeszły. Nikt nikomu dziś nie ufa. Wszyscy podejrzewają innych o ukryte zamiary, złe zamiary. Ludzie stoją z boku uważając, że życie ich nie dotyczy, zamykają się w swoim własnym świecie nie dopuszczając do niego nikogo. Coraz bardziej się izolując. Nie są to jednostkowe przypadki, ale już bardzo widoczna tendencja, która musi niepokoić.
 • Polska znowu zapłaci za resztę świata
  Rosja zajęła cześć terytorium Ukrainy. Przyłączyła do swego terenu Krym stanowiący część wolnej Ukrainy. Wspierani przez Rosję separatyści okupują Donieck. Jedno z największych miast na Ukrainie. Wielkie przemysłowe miasto, dumny współgospodarz mistrzostw piłkarskich Euro 2012. Dziś miasto cierpi bez prądu, bez wody z uzbrojonymi bandami na ulicy.
 • Jesteśmy ofiarami własnej hipokryzji
  Światowa gospodarka to zespół naczyń połączonych. Jak ktoś kupi samochód w Berlinie czy Madrycie, to z wielką pewnością można założyć, że wiele jego części wyprodukowano w Polsce. Jak w Stanach Zjednoczonych jest krach finansowy, to w całej Polsce drastycznie wzrasta wysokość kredytów. Jak w Polsce odkręcamy kurek z gazem, to jest to gaz rosyjski.
 • Szara strefa gospodarki
  Ponad jedna trzecia światowej gospodarki to szara strefa. Trzydzieści pięć procent wartości wszystkich wytworzonych na świecie produktów i wypracowanych usług to szara strefa. W przypadku zatrudnienia sprawa wygląda jeszcze gorzej. Sześćdziesiąt procent ludzi na całym świecie pracuje „na czarno”. „Na czarno”, czyli bez świadczeń socjalnych.
 • Mamy prawo wyjechać, chcemy szansy, by zostać...
  Bieżący rok wyjątkowo obfituje w okrągłe rocznice. Dwadzieścia pięć lat temu odzyskaliśmy wolność. Piętnaście lat temu wstąpiliśmy do NATO, a dziesięć lat temu do wspólnoty europejskiej. Jest jeszcze jedna rocznica – piętnastolecie samorządu powiatowego. Za rok świętować będziemy dwudziestopięciolecie samorządów gminnych.
 • Czwarty rok smoleńskiej wojny
  Tak. To już cztery lata. Lata pełne nieustannych oskarżeń, pomówień i domysłów. Katastrofa Tupolewa TU-154 M dotknęła cały naród. Zginęli w niej przedstawiciele wszystkich partii politycznych, kombatanci, żołnierze, duchowni, aktorzy... Cztery lata temu tam pod Smoleńskiem zginął nasz prezydent. Prezydent wszystkich Polaków. Cały naród pogrążył się w żałobie.
 • Rynek pracy na dobrej drodze...
  Wszelkie możliwe analizy, badania, prognozy wskazują, że sytuacja na polskim rynku pracy powinna się poprawiać. Przedsiębiorcy zamierzają inwestować, a co czwarta firma chce zatrudniać nowych pracowników. Obecnie bez pracy pozostaje 14 procent aktywnych zawodowo.
 • Będą darmowe podręczniki!
  Nareszcie! Chciałoby się powiedzieć. Nie było łatwo przeprowadzić ten projekt przez Sejm. Wolny rynek podręczników przerodził się w doskonały biznes. Biznes dla wydawców i dystrybutorów – niekoniecznie dla dzieci i ich rodziców. Koszty podręczników każdego września rujnują domowe budżety.
 • Nie! Dla prywatyzacji lasów
  W zdecydowany sposób mówię NIE wszelkim pomysłom prywatyzacji narodowego dobra, jakim są Lasy Państwowe. W Sejmie od tygodni trwa ożywiona dyskusja o lasach. Wspólnie z grupą posłów podjąłem inicjatywę legislacyjną w celu niedopuszczenia do przekształceń własnościowych w Lasach Państwowych.
 • Lekarz! Czyli kto?
  To pytanie zadajemy sobie wszyscy przy domowych stołach, w pracy, autobusie. Przy każdej okazji, gdy jesteśmy świadkami spektakularnej śmierci pacjenta. W każdym takim przypadku media huczą od spekulacji. Bardziej lub mniej zainteresowane osoby udzielają dziesiątek wywiadów.
 • Stosy, szubienice i systemowe rozwiązania
  Nowy Rok! Chińczycy mają Rok Smoka, Rok Szczura, a my od kilku dni mamy „rok pijanego kierowcy”. 1 stycznia pijany bandyta śmiertelnie potrącił sześć osób w Kamieniu Pomorskim. Ta drastyczna informacja błyskawicznie obiegła wszystkie media stając się głównym tematem serwisów informacyjnych. Oczy dziennikarzy w całym kraju zwróciły się ku podobnym przypadkom. Nie trzeba było długo szukać... Bezmyślnych idiotów nie brakuje.
 • Pączki, cola, karabiny – ostatnia wigilia Polaków ?
  Kończy sie czternasta zmiana polskiego kontyngentu w Afganistanie. Kolejna piętnasta ma być ostatnią zmianą. Polskie władze – Parlament, Rząd, Prezydent muszą podjąć trudne decyzje. Co dalej? Afganistan to kraj pogrążony w wojnie od stuleci. Mieszkańcy pustynnych, górskich terenów żyją w sposób kompletnie niepojęty dla przeciętnego Europejczyka.
 • Gaz czy Demokracja?
  Tysiące ludzi zablokowały Majdan – centralny plac Kijowa. Ukraińskie stacje telewizyjne podają, że na placu może być nawet pięćset tysięcy ludzi. Tłumy demonstrują swój sprzeciw wobec władz, które odmówił podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Zablokowano siedzibę prezydenta, powybijano szyby w budynkach rządowych.
 • Po drugiej stronie płonącej tęczy
  Jedenasty dzień listopada... Święto Niepodległości. Jedno z największych polskich świąt narodowych. Wspominamy, składamy kwiaty przy pomnikach, organizujemy apele w przedszkolach. W tym listopadowym dniu świętujemy powrót Polski na mapę świata i Europy.
 • „Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?”
  Zdecydowanie to najgorętszy temat najbliższego posiedzenia Sejmu. Jestem zasypany listami od rodziców zatroskanych o los swoich pociech. Jedno pytanie, niby proste, a jakże skomplikowane... Aby odpowiedzieć, trzeba zapytać, jak jest na świecie, jak zrobili to inni.
 • Co z tą demokracją …?
  Iść na wybory, oddać głos czy nie ? Wziąć udział w referendum, czy lepiej zostać w domu? To pytania, które ostatnio stawia sobie wielu Polaków. Zadziwiające, jak różne argumenty są podnoszone przy bardzo podobnych czy wręcz, tych samych okazjach.
 • Jesień zapowiada się ciekawie
  Sondaże są dla PO mało obiecujące. Wykonany jakiś czas temu skręt w lewo – a może raczej porzucenie wizerunku partii skupionej na gospodarce na rzecz wizerunku klubu dyskusyjnego oddającego się światopoglądowym sporom – okazał się drogą do sondażowych kłopotów. Jak politycznie nietrafionym pomysłem jest obecnie budowanie programu wokół zagadnień światopoglądowych widać nie tylko w spadku poparcia dla PO, ale i w sondażowych wynikach Ruchu Palikota, który – jeśli wierzyć zapewnieniom – usiłując odbić się od poziomu 2-3 proc. poparcia rozpocznie na jesieni polityczną bitwę o Ardeny.
 • Kilka słów (po)wyborczego komentarza
  Najbliższe dwa lata w polskiej polityce zapowiadają się naprawdę gorąco. Czekają nas wybory europejskie, wybory samorządowe, wybory do parlamentu i wreszcie – wybory prezydenckie.
 • Gorące lato w pełni
  Siadając do komputera planowałem napisać prawdziwie wakacyjny, lekki tekst. Coś, co pasowałoby do klimatu górskich wędrówek, morskich kąpieli i popołudniowego grillowania. Ale dokładnie w dniu, w którym zabierałem się do pracy, czwórka dzieciaków na oczach matki utonęła w Warcie. Wiadomość ta uderzyła mnie tym bardziej, że to przecież u nas – w Narwi i Bugu każdego roku giną dziesiątki osób.
 • „Wygranego składu się nie zmienia”
  ZABRODZIE!... Jakże byłem dumny kilka tygodni temu. W prasie chwaliłem rozsądną i mądrą decyzję radnych z Zabrodzia apelujących o niewystawianie kandydatów do wyborów. Radni wykazali się najwyższą troską i dbałością o losy gminy. Wszak to przedwcześnie zmarły wójt – Adam Ołdak ze współpracownikami rozpoczął duże inwestycje w gminie.
 • Młodzi muszą poczekać
  Muszą poczekać, aż Polska wyjdzie z kryzysu, aż zaczną być poważnie traktowani na rynku pracy, aż system zmieni się na tyle, że opłacalne będzie zatrudnienie młodych ludzi.
 • Zabrodzie
  Dziękuję Radzie Gminy Zabrodzie za podjęcie trudnej, ale i rozsądnej decyzji. Decyzji, która wymagała politycznej odwagi i stawienia czoła fali krytyki. Cieszy mnie to, że Rada dostrzegła profesjonalizm Pani Agnieszki Sosnowskiej – dotychczasowego zastępcy, zmarłego przedwcześnie, Adama Ołdaka.
 • Aby myśl przerodziła się w miejsca pracy
  24 lata wolności – czy było nam to potrzebne? Każdy z nas może, kiedy chce, wyjechać za granicę. Poza niektórymi krajami, praktycznie bez dodatkowych obostrzeń. Wszyscy widzimy jak nam Polska wypiękniała, a nawet wbrew obiegowym opiniom, przybyło nas, Polaków: z 38 mln 200 tys. w 1989 roku do 38 mln 500 tys. dziś.
 • „W pośredniaku byłeś?”
  „Jakie one mają być te studenty, jak one mają takich nauczycieli” – to cytat z popularnej komedii „Kogel – Mogel”. Jakże trafnie oddaje on smutny obraz przekazywany nam w ostatnich dniach Centralna Komisja Egzaminacyjna skompromitowała się przygotowując arkusze maturalne z informatyki i fizyki.
 • OFE i ZUS – największe bankructwo w Polsce?
  „W związku z tym, że tatuś nie ma pieniędzy, nie ma pracy i nie ma już co sprzedać, zrobimy tak: Te pieniążki, co synku wrzucasz do skarbonki, dasz tatusiowi i tatuś będzie Ci zbierał na laptopa”. (autor: Remek Dąbrowski)
 • Ogródki działkowe – szczęście milionów zagrożone?
  Relikt przeszłości…

  … który określa ramy tworzenia i funkcjonowania ogrodów działkowych. To 43 tysiące hektarów, podzielonych na 966 tysięcy działek, znajdujących się na terenie 4 600 ogrodów. To 2 miliony obywateli. Obywateli, którzy postanowili zatroszczyć się o swój własny los i stworzyli projekt (pod którym podpisało się ponad 920 tysięcy osób!!!), mający zastąpić wspomniany na początku relikt przeszłości – Ustawę o Ogrodach Działkowych z 2005 (!!!) roku. I mimo dość młodego wieku ustawy, nadszedł najwyższy czas, aby odesłać ją w niepamięć.
 • Opodatkujmy pracę…
  … „ozusujmy” wszystkie umowy, podnieśmy pracę minimalną. To piękne hasła, które doskonale sprawdzą się w kampanii wyborczej. Niestety, ich piękno będzie widoczne tylko i wyłącznie na transparentach…
 • Zawiódł system, czy człowiek?
  „Jak mówi minister zdrowia w systemie opieki zdrowotnej zawiódł człowiek. 2,5-letnia Dominika do szpitala trafiła w stanie krytycznym, karetka pogotowia do dziecka przyjechała dopiero za drugim razem. Wcześniej przyjazdu odmówił też lekarz nocnej i świątecznej pomocy. Sekcja zwłok 2,5-letniej Dominiki ze Skierniewic nie dała odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną jej śmierci”. (źródło: PAP).
 • Wyrób „informacyjnopodobny”
  Kancelaria Sejmu wypłaca sobie milionowe premie. Lotnisko w Modlinie wciąż zamknięte. Stadion Narodowy nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. PKP Śląsk nie jeżdżą. Bezrobocie wśród młodych, sięgnęło 30 proc. Urząd Skarbowy otrzymał prawa do kontroli, podsłuchów, nakładania kar wstecz. A „rzetelne i niezależne media” za najważniejszą uznały informację o tym, jak była ubrana, uczesana i jak się zachowywała Katarzyna Waśniewska... O tempora! O Mores!
 • „I owoc twojego żywota je ZUS”
  Mamy niewątpliwą i bardzo realną szansę, by stać się drugim krajem w Europie. Drugim po Hiszpanii borykającym się z wielkim problemem bezrobocia. Zwłaszcza wśród młodych ludzi.
 • Ze skrajności w skrajność...
  Jesteśmy wspaniałym narodem. Potrafimy się zjednoczyć i wspierać w najtrudniejszych chwilach. Znamy swoją wartość i jesteśmy świadomi naszej tożsamości. Przetrwaliśmy wiele: trudne czasy w okresie formowania się państwa polskiego, rozbiory i dwie wojny. Jednak, jako naród mamy wspólną, na szczęście niegroźną, wadę – lubimy popadać ze skrajności w skrajność. Ze stanu ogromnej radości i szczęścia, w ciągu kilku chwil „staczamy się” do stanów nieomal depresyjnych. Wówczas nie docierają do nas racjonalne argumenty, tłumaczące w prosty sposób, dlaczego stało się tak a nie inaczej.
 • Prędkość zabija... ALE...
  Odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, 160 kolejnych fotoradarów, nowe radiowozy z wideorejestratorami oraz większa liczba policjantów na drogach – to jedynie kilka z wielu założeń Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Jak zgodnie z prawem, w blasku fleszy, skutecznie łupić obywateli?
  Jest na to kilka sprawdzonych metod. Można zwiększyć akcyzę na paliwo. Można zwiększyć stawkę VAT. Można wprowadzić horrendalne stawki za przejazd polskimi drogami. Sposobów jest naprawdę wiele. Najskuteczniejsze są jednak te najprostsze. Jakie? Otóż wystarczy kilkukrotnie zwiększyć liczbę fotoradarów na drogach, zakupić kilkadziesiąt „mobilnych fotoradarów” i wprowadzić kontrole kaskadowe, a planowane wpływy z mandatów w wysokości 1,5 mld złotych w 2013 roku nie będą zbyt trudne do osiągnięcia.
 • Niezależna prokuratura? To zależy...?
  Tak źle jeszcze nie było. Od pewnego czasu Prokuratura Generalna działa nieudolnie i nieskutecznie. Już dawno nie było słychać o tak poważnych zaniedbaniach (jak chociażby tragedia w Pucku). Nie przeszkodziło to jednak Donaldowi Tuskowi w przyjęciu sprawozdania z działalności Prokuratury Generalnej. Coś niebywałego!
 • „Lepszy żywy obywatel, niż martwy bohater”
  Zdemolowane chodniki, zniszczone elementy infrastruktury, starcia z policją, burdy i awantury. To nie jest obrazek stworzony po meczu ligowym i opis starć kiboli. Niestety! Tak wyglądają obchody Święta Niepodległości, w wykonaniu środowisk skrajnie prawicowych. Środowisk, dla których, wydawać by się mogło, najważniejszą wartością jest dobro Ojczyzny. Dlaczego więc, z taką łatwością i bez chwili zastanowienia niszczone jest mienie?
 • PIS odsłonił twarz… Przypadek czy zamierzone działanie?
  Starsza pani, profesor, poseł PIS, Krystyna Pawłowicz na sali Parlamentu krzyczy „SPIER…AJ” do posła lewicy. Powoli spada wykreowana maska odsłaniając prawdziwą twarz PiS. Nie jest najgorsze, że pani profesor w Sejmie zachowuje się jak kibol na podrzędnym boisku. Najgorsze, że były premier ogłasza: „NIESŁYCHANA ZBRODNIA” a były minister spraw zagranicznych postuluje poinformowanie sojuszników z NATO na podstawie wątpliwych doniesień prasowych. Jakie to szczęście, że ci ludzie nie pełnią dziś swoich dawnych funkcji.
 • Miliony dla kumpli z ELEWARR-u! 200 zł MNIEJ dla noworodków
  Podczas ostatniej sesji parlamentu sejmowa większość uznała kobiety za niezdolne do decydowania o własnym ciele. Do dalszych prac przesłano ustawę zmuszającą kobiety do rodzenia dzieci, mimo nieodwracalnych uszkodzeń płodu.
 • Bezsilność Państwa
  Premier Tusk ogłasza, że nic nie może. Minister Gowin w nosie ma literę prawa, ale wywołuje duchy. Marcin P. kradnie miliony, rodzice zastępczy mordują dziecko, samoloty bez nadzoru fruwają nad stadionami podczas EURO 2012.W Polsce. W naszym kraju.
 • Jak zarobić 50 miliardów???
  Jest to do zrobienia. Polska może zarobić dodatkowe miliardy dla budżetu Państwa. 50 miliardów to więcej niż wszystkie wydatki na całą polską naukę i oświatę, 50 miliardów to 30 stadionów narodowych lub 15 supernowoczesnych portów lotniczych.
 • Szkoła – kogo na to stać?
  Koniec wakacji. Wielkie wydarzenie dla uczniów, czas stresu i finansowych kłopotów rodziców.
 • System czyni złodzieja!
  Wymiar Sprawiedliwości: Sędziowie kuratorzy, urzędnicy doprowadzili do patologicznej sytuacji, kiedy to osoba skazana pięcioma prawomocnymi wyrokami sądowymi, zakładała kolejne firmy. Popełnia przestępstwa, za które stale otrzymuje kary w zawieszeniu. Brak systemu komunikacji między instytucjami Państwa, doprowadził do obecnej sytuacji z firmą Amber Gold.
 • Mamy złoty medal
  A na pewno mieć go powinniśmy. W jakiej dyscyplinie? W prezesowaniu związkami sportowymi. Chyba w żadnym innym kraju, nie ma tak dobrze rozwiniętej siatki prezesów, wiceprezesów, działaczy, co w Polsce.
 • Sawicki z wozu Tuskowi lżej
  Bodio vs Sawicki ciąg dalszy... KTO z nas uwierzy, że Premier Rządu, szef rządzącej od pięciu lat Platformy nie wiedział o podejrzanych praktykach PSL i Marka Sawickiego? Kto uwierzy, że Premier nie wiedział, co dzieje się w podległym mu rządzie, agencjach i spółkach państwowych? Sami Państwo znacie odpowiedź – NIKT. Nikt w to nie uwierzy.
 • I kto za to wszystko zapłaci?
  Za co...? Za stadiony, za autostrady, za drogi. Kto ma plan na utrzymanie nowych obiektów? Czy pójdziemy śladem Grecji i zmarnujemy szansę, którą sobie daliśmy? A może tym razem będzie wprost przeciwnie...?
 • Bodio vs. Sawicki
  Ruch Palikota sprzeciwia się skandalicznemu marnotrawstwu publicznych pieniędzy na prywatną kampanię wyborczą ministra Sawickiego i promocję dyrektora Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa. W miniony czwartek, posłowie klubu poselskiego Ruchu Palikota przygotowali wniosek o wotum nieufności dla ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego.
 • Cofnijmy się w czasie…
  … do ostatniej kampanii wyborczej. W trakcie jej trwania wielokrotnie podkreślałem, że jednym z moich głównych celów będzie likwidacja przepisów, które umożliwiają przedsiębiorcom księgowanie niezapłaconych faktur. Dziś, po kilku miesiącach intensywnej pracy nad odpowiednią ustawą, mogę powiedzieć, że stajemy przed wielką szansą deregulacji tego procesu. Procesu, który wielokrotnie doprowadzał do upadku polskich przedsiębiorców.
 • O bezrobociu słów kilka
  Stare powiedzenie mówi, że żadna praca nie hańbi. Jest to jak najbardziej słuszne stwierdzenie. Co jednak, jeśli człowiek nie ma żadnej pracy? No właśnie...
 • Piłeś? Nie jedź
  Za nami jeden z najdłuższych weekendów tego roku. Czas odpoczynku, relaksu, grillowania i ogólnego „nicnierobienia”. Pomijając aspekty gospodarcze i ekonomiczne, taki odpoczynek potrzebny jest czasami każdemu z nas. Po tygodniach ciężkiej pracy mamy chwilę na naładowanie baterii, by wkrótce powrócić do pracy na nowo, pełni sił i zaangażowania.
 • Wyszków tonie, Wyszków tonie, Wyszków tonie...
  Tak przed laty śpiewały Elektryczne Gitary. Ostatni raz Wyszków tonął na początku 2011 roku.
 • Malowanie trawy na Euro
  Wielkimi krokami nadchodzi jedno z największych wydarzeń sportowych w historii naszego kraju –Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Przygotowania trwają od dawna. Rząd buduje drogi, modernizuje kolej, maluje trawę na zielono. Niestety, wszystkie te starania nic nie zmienią w naszym życiu. A na pewno nie teraz.

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta