Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 20 września 2020 r., imieniny Eustachego, Filipiny

Felietony Internauty

 • Leczyć się czy nie leczyć, oto pytanie
  W ciągu pół roku koronawirus zabił w Polsce prawie 2 tysiące osób, jeśli wierzyć oczywiście statystkom rządowym, które z różnych przyczyn mogą być podkręcane i przekręcane, ale niech tam.
 • Zwyciężyliśmy, żeby przegrać?
  100 lat temu naród polski odniósł wspaniałe zwycięstwo nad bolszewikami. Armia komunistycznego reżimu została pokonana w bitwie pod Warszawą, zwaną też Cudem nad Wisłą i zaliczaną do najważniejszych bitew świata.
 • Szaleńcy
  Mamy kolejny dowód na spełnienie się proroctwa wypowiedzianego przez świętego Kościoła Katolickiego Antoniego Wielkiego, zwanego też Antonim Pustelnikiem, który żył w latach 250-356.
 • Znaki czasu
  Jak było do przewidzenia, Sąd Najwyższy stwierdzając ważność wyboru Andrzeja Dudy na urząd prezydenta jakoś sobie poradził z faktem, że wybory prezydenckie odbyły się w terminie niezgodnym z Konstytucją RP i na dodatek jeszcze uczestniczył w nich kandydat niezgłoszony w odpowiednim terminie.
 • Czy nas premier też przeprosi?
  Wybory zakończone, więc władza doszła do wniosku, że nie ma potrzeby utrzymywania rygorystycznych przepisów, pod pozorem walki z pandemią koronawirusa, które miały na celu dyscyplinowanie ludzi i wywoływanie u nich poczucia zagrożenia.
 • Równi i równiejsi
  Jak widać po ślubie kościelnym Jacka Kurskiego – członka zarządu Telewizji Polskiej, sprawy osobiste mają także wymiar publiczny i to nieraz wielowątkowy. Nie da się niestety oddzielić wpływu jednych rzeczy na drugie.
 • Wyborczy maraton
  Za nami prawie 2 lata nieustannej kampanii wyborczej i cztery różnego rodzaju wybory. Wszystko zaczęło się pod koniec wakacji 13.08.2018 z dniem zarządzenia przez premiera wyborów samorządowych, a zakończyło w ostatnią niedzielę 12.07.2020 II turą wyborów prezydenckich.
 • Patrioci na garnuszku państwa
  Tak jak pisałem, kampania wyborcza przerodziła się w ostrą walkę, wyciągane są różne sprawy, także te z życia osobistego kandydatów, które mają rozgrzać do czerwoności elektorat.
 • Kto wygrał, kto przegrał
  Wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich nie zaskoczyły. Pierwsze miejsce z wynikiem ok. 44% przypadło faworytowi tych wyborów, obecnie urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.
 • Na kogo głosować?
  Już za kilka dni będziemy kolejny raz podejmować decyzję o wyborze najwyższego państwowego urzędnika tj. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Prezydencki pojedynek
  Sekundanci Rafała Trzaskowskiego przedobrzyli sprawę poruszając temat LGBT. Myśleli, że ugrają na tym dla niego poparcie w Polsce, a tu klops! Sondaże nie drgnęły.
 • Dobra psu i mucha
  Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na koronawirusa, a mimo to rząd znosi kolejne restrykcje, co tylko dowodzi, że nic strasznego się nie dzieje.
 • Hołownia na prezydenta?
  Sondaże przedwyborcze pokazują, że nowy kandydat w wyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej (Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Zieloni) Rafał Trzaskowski odzyskał poparcie, którym jeszcze na początku tego roku cieszyła się KO.
 • Celowe działanie czy brak logiki?
  Dane statystyczne, które podał niedawno GUS pokazują gospodarcze efekty zastosowanych działań w walce z koronawirusem. W kwietniu nastąpił spadek produkcji przemysłowej o 25%, sprzedaż detaliczna spadła o 23%. Tragedia.
 • Prezydencki pojedynek
  Sekundanci Rafała Trzaskowskiego przedobrzyli sprawę poruszając temat LGBT. Myśleli, że ugrają na tym dla niego poparcie w Polsce, a tu klops! Sondaże nie drgnęły.
 • Dobra psu i mucha
  Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na koronawirusa, a mimo to rząd znosi kolejne restrykcje, co tylko dowodzi, że nic strasznego się nie dzieje.
 • Hołownia na prezydenta?
  Sondaże przedwyborcze pokazują, że nowy kandydat w wyborach prezydenckich Koalicji Obywatelskiej (Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Zieloni) Rafał Trzaskowski odzyskał poparcie, którym jeszcze na początku tego roku cieszyła się KO.
 • Celowe działanie czy brak logiki?
  Dane statystyczne, które podał niedawno GUS pokazują gospodarcze efekty zastosowanych działań w walce z koronawirusem. W kwietniu nastąpił spadek produkcji przemysłowej o 25%, sprzedaż detaliczna spadła o 23%. Tragedia.
 • Powrót cenzury
  Jak słaba jest ta władza, skoro lęka się jakiejś kiepskiej piosenki. Utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazimierza Piotra Staszewskiego pseudonim artystyczny Kazik po osiągnięciu pierwszego miejsca (zaraz po zadebiutowaniu!) na Liście Przebojów Trójki spowodował, że cała lista następnego dnia zniknęła ze strony internetowej 3. Programu Polskiego Radia.
 • Ogon merda psem
  Takiego kryzysu jaki mamy teraz nasze państwo dawno nie przechodziło. Do kryzysu społecznego i gospodarczego doszedł kryzys polityczny. Po tym co wydarzyło się 7 maja wyraźnie widać, że Naczelnik stracił przywództwo, a także inicjatywę w Zjednoczonej Prawicy.
 • Moralność i władza
  Wszystko wskazuje na to, że żadnych wyborów 10 maja nie będzie. Przez swoje panikarskie zachowanie władza wywołała kryzys gospodarczy i polityczny i nie potrafi teraz z tego wybrnąć. Z pewnością obecny układ będzie się bronił wykorzystując wszelkie dostępne dla niego możliwości, żeby władzy nie oddać.
 • Gowin prezydentem?
  Jak pisałem już dwa tygodnie temu Jarosław Gowin, szef Porozumienia, tj. partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy, czyli koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską i właśnie Porozumieniem zaczął dogadywać się z opozycją w sprawie zatrzymania przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju, zarówno na sposób tradycyjny (pójście do lokalu wyborczego), jak i korespondencyjny.
 • Wolność
  Coś, co zostało nam w znacznej mierze w ostatnim czasie odebrane. Właściwie to na nasze własne życzenie, bo bez większych protestów, po cichu, w imię zagrożenia życia, które często jest stawiane na piedestał. „Życie jest najwyższą wartością” – mówią co niektórzy mając na myśli to życie doczesne.
 • Wybory czy uwłaszczenie?
  Wszystko na to wskazuje, że szykuje się wywłaszczenie obecnej elity gospodarczej i zastąpienie jej PiS-owską nomenklaturą. Utrzymanie i pogłębienie restrykcji nałożonych na Polaków w związku z walką z koronawirusem będzie skutkowało długotrwałą i głęboką zapaścią ekonomiczną.
 • „Ustępliwość przysparza przyjaciół, prawda nienawiść rodzi”
  Taką to m.in. sentencję zostawił po sobie Publiusz Terencjusz Afer, komediopisarz rzymski. Miał on dużo racji, skoro nawet nasz publicysta, Stefan Kisielewski zwykł powtarzać, że „nic tak ludzi nie gorszy jak prawda”.
 • Jest źle, a będzie jeszcze gorzej?
  Niestety, póki co tylko czarne myśli mi przychodzą do głowy, gdy widzę to, co się wokół dzieje. Przynajmniej chwilowo, bo dużo zależy od dalszych posunięć rządu, czeka nas potężne załamanie gospodarcze.
 • Komuno wróć!
  Tak najkrócej można by podsumować to, co głównie przebija się z przekazu medialnego serwowanego nam przez władzę, ale niestety i z wielu komentarzy w mediach społecznościowych.
 • Apokalipsa?
  Chyba jeszcze jednak nie, bo ani słońce się nie zaćmiło, ani księżyc nie przestał dawać blasku, ale panika z pewnością weszła na kolejny wyższy poziom, dzięki rządowym decyzjom i nakręcaniu spirali strachu przez niektóre, w szczególności te głównego nurtu media.
 • Koronawirus w TVPiS
  No i stało się, prezes Jacek Kurski będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem prezesa TVPiS, dopadł go „polityczny Koronawirus”. Frakcja prezydencko-premierowska postawiła na swoim zmieniając szefa publicznej telewizji, czym też przeciwstawiła się twardej części PiS-u.
 • SB i WSI ciągle żywe?
  W poprzednim numerze „Wyszkowiaka” ukazał się dosyć ciekawy felieton Marka Głowackiego pod tytułem „Prowokacja, Manipulacja, Dezintegracja”. Autor przedstawia w nim współczesne metody działania osób związanych z tzw. totalną opozycją. Niewykluczone, że związanych także z byłymi służbami specjalnymi, skoro pisze w nim, że działali oni wg metod SB (Służba Bezpieczeństwa) z II połowy lat siedemdziesiątych.
 • Rodzina na swoim
  W spółkach z udziałem Skarbu Państwa w kolejnych latach począwszy od 2017 r. została zatrudniona następująca liczba osób w radach nadzorczych: 2017 r. – 671, 2018 r. – 1 433, 2019 r. – 1 470 i w tym roku 2020 – 118, a ten rok przecież się jeszcze nie zakończył.
 • Prezydentura wisi na środkowym palcu posłanki Lichockiej?
  13 lutego Sejm głosami PiS odrzucił poprawkę Senatu do ustawy budżetowej i zdecydował, że 2 mld zł, które miały być przeznaczone na Narodową Strategię Onkologiczną zostaną przeznaczone na finansowanie propagandy serwowanej przez TVP, a właściwie TVPiS (w końcu to tuba propagandowa PiS-u).
 • Kryzys tuż, tuż
  A czy za nim przyjdzie przesilenie polityczne? Trawestując złotą myśl Cyryla Northcote Parkinsona, że „ustroje padają nie dlatego, że są złe, okrutne czy niesprawiedliwe; padają, ponieważ bankrutują”, można powiedzieć, że rządy padają nie dlatego, że są złe, okrutne czy niesprawiedliwe; padają, ponieważ bankrutują.
 • Czy Kaczyński wepchnie Dudę w objęcia Biedronia?
  Prezydent Andrzej Duda powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, że jakby trafiła na jego biurko ustawa dotycząca tzw. związków partnerskich, to bardzo poważnie zastanowiłby się, czy jej nie podpisać.
 • Teoretyczne państwo z tektury
  Niestety, takie jest nasze państwo. To, co się stało we władzy sądowniczej w ubiegłym tygodniu było tylko postawieniem kropki nad i.
 • Słodkiego miłego życia…
  Jest takie bardzo fajne powiedzenie, że każdy rząd wciąż chce tylko naszego dobra, a nam zostało go już tak niewiele. Kolejną „dobrą” rzeczą, którą w tym roku będzie chciał wprowadzić rząd jest planowany w Ministerstwie Zdrowia podatek cukrowy.
 • Łapówka
  Od jakiegoś już czasu marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki jest posądzany o przyjmowanie łapówek w czasach, gdy pracował jako ordynator i dyrektor szpitala w Szczecinie-Zdunowie.
 • Komitet Obywatelski „Konfederacja”
  Trwają prawybory w ramach Konfederacji Wolność i Niepodległość, które w sposób pośredni mają wyłonić kandydata na prezydenta. Pozostały jeszcze tylko 4 zjazdy wojewódzkie, żeby każdy kandydat wiedział ilu może wskazać elektorów, którzy na zjeździe w Warszawie 18 stycznia wybiorą kandydata Konfederacji.
 • Jaki prezydent?
  Taki, który postawi tamę socjalistycznym pomysłom PiS-u. Są to jedne z najgorszych rządów od początku transformacji ustrojowej. Rządy, które zawracają nas w kierunku dawnego komunistycznego ustroju i dające władzy szerokie uprawnienia do ingerencji w nasze codzienne życie i do jego kontroli.
 • Prawda czy fałsz?
  Już niedługo będziemy obchodzić kolejny raz wielkie święto. Ponad 2 000 lat temu na świat przyszedł Syn Boży i prawda, bo przecież takie też o sobie świadectwo dał sam Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.” (J 14,6).
 • Nikt nie jest bez grzechu wobec Boga, ani bez winy wobec cara
  Stara rosyjska maksyma bardzo dobrze charakteryzuje to, co mamy teraz w Polsce. Prawo jest tak skomplikowane, zagmatwane i rozbudowane, że gdyby je skrupulatnie stosować, to zapewne okazałoby się, że wszyscy jesteśmy przestępcami.
 • Pancerny Marian
  Ma szansę zapisać się jako pogromca szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego uznawanego za Naczelnika Państwa, a może nawet całego PiS-u. Wystarczyło postawić się, żeby pokazać, że Naczelnik nie jest wszechwładny i czasem może tylko pokiwać palcem w bucie.
 • Chrystus Królem
  24 listopada przypadała uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, niestety, mało komu mówi, co tak właściwie oznacza bycie królem. Jak to jest żyć w państwie o ustroju monarchicznym. W dobie rządów wybieranych przez lud, dopuszczenie istnienia władcy absolutnego, niewybieralnego, jawi się jako jakieś straszliwe horrendum.
 • Maski opadły
  Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny odkryło swoje prawdziwe oblicze, potwierdzając, że jest partią lewicową. Nawet jego betonowy elektorat zaczął się znowu buntować przeciw takiemu zachowaniu i wyrażać swoje niezadowolenie.
 • Nowe Święto Niepodległości?
  11 listopada, jak co roku, od pewnego czasu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dzień symbol, w którym święto to po raz pierwszy zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., następnie zniesiono je ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r. i ponownie przywrócono ustawą w okresie tzw. transformacji ustrojowej, tj. 15 lutego 1989 r.
 • Z obfitości serca usta mówią
  Wybory na urząd Prezydenta RP za pół roku, ale już pomału zaczyna rozkręcać się kampania prezydencka. Swoją gotowość do kandydowania zadeklarował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Płaca minimalna
  Bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o sprawy ekonomii. Wiadomo, że człowiek, żeby przeżyć musi zaspokajać swoje potrzeby, na co potrzebuje dochodów, które zazwyczaj uzyskuje ze swojej pracy.
 • Walka buldogów pod dywanem
  Znamy już pełny skład Sejmu, jak wynikało z przewidywań sprzed tygodnia PiS utrzyma dotychczasową większość 235 mandatów w Sejmie tracąc większość w Senacie, co przy przegranych przez ich kandydata wyborach prezydenckich może spowodować polityczny klincz i zahamowanie zmian, które chcieliby jeszcze wprowadzić.
 • Języczek u wagi
  Wybory, wybory i po wyborach. Dla nas kolejny dzień, który póki co niewiele się różni od poprzednich, poza emocjami, które jeszcze nie opadły. Dla tych u władzy zmiany większe lub mniejsze, niektórzy będą się żegnać z fotelem poselskim, czy tam senatorskim, inni witać. Miejmy nadzieję, że przełożą się te zmiany na pozytywne konkrety w naszym życiu i kraju.
 • Nie lękajmy się!
  Przed nami ważne decyzje co do przyszłości naszego narodu i państwa. Za kilka dni zdecydujemy, komu powierzymy ster władzy na kolejne 4 lata, ze skutkami rządów na jeszcze dłużej, czyli na kolejne pokolenia.
 • Po nas choćby potop
  Obecna klasa rządząca nie ma żadnej wizji, jak miałaby wyglądać Polska za 50, 20, czy choćby 10 lat. Jedynym jej celem jest dorwać się do posad i przetrwać kolejne 4 lata, jak najwięcej zgarniając po drodze dla siebie.
 • POPiS na horyzoncie?
  Niedawno minęła 113. rocznica zawarcia spółki jawnej, której celem było wybudowanie Huty Szkła w Wyszkowie. Została ona założona przez robotników zwolnionych z huty szkła na warszawskim Targówku.
 • Niskie podatki, proste prawo, mała biurokracja
  Jak miło i przyjemnie żyłoby się w kraju, gdzie te trzy rzeczy miałyby miejsce. Niestety, czy to przez głupotę, czy też przez zakłamanie rządzących nami polityków nic takiego nie zachodzi. Wręcz przeciwnie. Podatki, jak były wysokie, tak są.
 • Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy
  Rządzący zorganizowali kolejną konwencję wyborczą połączoną z festiwalem populistycznych obietnic, które zrealizowane w krótkim czasie przybliżą nas do kryzysu gospodarczego, a także wzmocnią jego skutki.
 • Pegasus
  Jest to program opracowany przez byłych oficerów izraelskiego Mosadu i służący do szpiegowania posiadaczy smartfonów. Wykorzystuje w tym celu wszelkie możliwości tego urządzenia, tj. nagrywanie filmów, rejestrowanie dźwięku, robienie zdjęć, itd.
 • Sprawa się rypła
  I może gdyby nie wybory okazałoby się, że w skrajnej sytuacji rząd PiS-u posypałby się jak domek z kart począwszy od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Mało prawdopodobne?
 • Tęczowa zaraza
  Nie milkną echa kazania arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie”. Niestety, oprócz głosów poparcia dla duchownego, są też komentarze krytyczne. Także politycy próbują, i tym bardziej w kampanii wyborczej będą dalej próbować, ugrać poparcie dla siebie na tej fali.
 • Populizm i socjalizm
  Za dwa miesiące, tj. 13 października odbędą się w naszym kraju wybory do Sejmu i Senatu. Znowu zaleje nas fala populistycznych i socjalnych obietnic, na które większość wyborców pewnie jak zwykle da się nabrać.
 • Sierpień miesiącem trzeźwości narodu
  Kolejny już raz, dokładnie 36. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wystosował apel o abstynencję w sierpniu. Tradycyjnie został on odczytany w kościołach podczas niedzielnej mszy.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl