Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyOkiem rzuciłam XLVIII

Wielkimi krokami zbliża się Wielki Bal kończący obchody 100.lecia I LO. Zastanawiam się o jakich imprezach będzie pisać prasa, jeśli zabraknie tych, które organizowane są teraz tak licznie przez absolwentów szkoły?
Ranking „Współnoty”
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Gmina Wyszków na 1 679 miejscu”. 1 670 miejsce (na 2 479 możliwych) zajmuje gmina Wyszków w rankingu na najszybciej rozwijające się gminy w latach 2010-2014. Artykuł godny polecenia. Kilka razy mogliśmy się ostatnio zapoznać z informacjami dotyczącymi „sukcesów” naszej gminy. Czytaliśmy m.in. o powrocie gminy Wyszków do złotej setki najlepszych gmin miejsko-wiejskich (ranking „Rzepy”). Przy okazji kolejnej rocznicy wstąpienia do Unii Europejskiej czytaliśmy o superśrodkach pozyskanych przez gminę z funduszy unijnych. Ranking pisma „Wspólnota” potwierdza, że gmina Wyszków nie ma się czym chwalić, a my mieszkańcy nie mamy powodów, by się cieszyć z zarządzania naszą gminą. Ranking pokazał m.in. to, że gmina jest mało rozwojowa oraz to, że zajmujemy zaszczytne 1 611 miejsce, jeśli chodzi o jakość życia w naszej gminie, przy czy w ocenie tej nie brano pod uwagę tego co mają do powiedzenia na ten temat mieszkańcy. Dla gminy to dobrze, że nikt nie pytał mieszkańców o zdanie. Czytając i słuchając tego co wyszkowianie mówią, gmina Wyszków zajęłaby zdecydowanie bardziej odległe miejsce.

Polityki ciąg dalszy
Również moja gazeta podała informację, że pan Bartłomiej Bodio zrezygnował z kandydowania do Senatu (artykuł „Bartłomiej Bodio senatorem nie będzie”). Mnie ta informacja nie zdziwiła. Niezmiennie uważam, że pan B. Bodio jest „szykowany” przez PSL na kandydata na fotel burmistrza naszego miasta. Dziwi mnie, że pan poseł nadzwyczaj szybko zmienia zdanie co do tego, gdzie chce urzędować. Widocznie polityczne ADHD pana posła rozkręca się coraz bardziej, gdyż co i raz czytamy o jego nowych pomysłach. Ciekawe czym jeszcze zaskoczy nas jeszcze pan Bartłomiej Bodio?
***
W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Zdecydują wyborcy, a nie rada powiatu”, z którego dowiedziałam się, że starosta pan Bogdan Pągowski nie będzie wnioskował do Rady Powiatu o odwołanie z funkcji wicestarosty pana Zdzisława Bociana. Pan starosta uważa, że pan Bocian do końca powinien doprowadzić projekty, za które jest w tej chwili odpowiedzialny. Jestem trochę zdziwiona stanowiskiem pana starosty, który w ręce wyborców oddaje dalsze losy wicestarosty przy okazji listopadowych wyborów. Według mnie, pan Bogdan Pągowski, w stosunku do swojego zastępcy, wykazuje się wyjątkową lojalnością, tolerancją i cierpliwością. Szkoda tylko, że nie może liczyć na lojalność ze strony wicestarosty.

Jabłuszko tam i tu…
Internetowa akcja pod hasłem „Zjedz jabłko na złość Putinowi” zatacza coraz szersze kręgi. Początkowo uważałam akcję za zabawną. Teraz jednak akcja zaczęła mnie irytować. Z jabłkami pokazują się wszyscy. Jabłka je prezydent, jedzą je wszelkiej maści ministrowie, mamy przepisy na potrawy z jabłkami, mamy felietony o jabłkach (patrz felieton posła Bartłomieja Bodio w „Wyszkowiaku”). Czy nasza gminna władza również zorganizuje jabłkowy festiwal na ulicach Wyszkowa? Czy na sesjach gminnych i powiatowych radni pojawią się z koszami jabłek, by zachęcać nas do ich pałaszowania? Czy jeśli akcja z jabłkami potrwa jeszcze kilka tygodni, to czy jakiś komitet wyborczy zdecyduje się na plakacik wyborczy z jabłkami w roli głównej?

Światełka
Nie było jeszcze uroczystego odbioru sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Prostej i Sowińskiego, ale światełka już są! Co prawda jeszcze nie działają (przynajmniej dzisiaj tj. w piątek) ale są! Nie bardzo wierzyłam, że światła się tam pojawią i być może dlatego przestraszyłam się, kiedy je ujrzałam, gdyż jak większość kierowców ulicami Wyszkowa przemieszczam się na pamięć i jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się że nad ulicą wisi sygnalizacja świetlna. Przestraszyłam się, że nie nastąpiła zmiana organizacji ruchu i być może przejechałam skrzyżowanie z działającą sygnalizacją, nie zauważając jej. Być może lokalna prasa już teraz powinna informować kierowców o tym, że już za chwilę światełka jednak będą działać. W przeciwnym wypadku może się zdarzyć, że co niektórzy (tak jak ja) nie zauważą nowej, działającej sygnalizacji, co będzie skutkowało tym, iż skrzyżowanie stanie się (choć przez krótką chwilę) jeszcze bardziej kolizyjne niż jest obecnie.

Judyta
„Wyszkowiak” nr 32 z 12 sierpnia 2014 r.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta