Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyOkiem rzuciłam XLVI

Tym razem napiszę o…. Z „Nowego Wyszkowiaka” z artykułu „Wyszków w rankingu Rz: niskie zadłużenie, małe dofinansowanie” dowiadujemy się, że gmina Wyszków wróciła do złotej setki najlepszych gmin miejsko-wiejskich rankingu samorządowego. Nasza gmina zajęła zaszczytne 45. miejsce.
Możemy się cieszyć, że gmina ma wyjątkowo niskie zadłużenie. Mało pocieszające jest to, że w pozyskiwaniu środków unijnych (53 zł na osobę) zajmujemy jedną z najniższych pozycji. Ranking „Rzepy” na pewno mocno ucieszył władze miejskie, które niewątpliwie będą się chwalić jego wynikami w zbliżających się wyborach samorządowych.
***
W „Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Czystki w SLD”. Po wielu latach działania na rzecz powiatowego SLD, z jego list wykreśleni zostali dwaj czołowi działacze – pan Jan Dziubłowski oraz pan Marek Owsianka. Do tej pory wydawało mi się, że panowie ci stanowią podporę powiatowego SLD, gdyż to głównie o ich działalności się słyszało. Zastanawiam się, czy pozbycie się pana Dziubłowskiego i pana Owsianka ze struktur SLD jest czystką, czy też konfliktem między pokoleniem młodym i tym trochę starszym? Czy taki ruch będzie miał korzystny wpływ na zbliżające się wybory? Czyje szeregi zasilą teraz ci panowie? Jakie inne znane nazwiska pojawią się na listach SLD?
***
„Głos Wyszkowa” w artykule „Nie chcą odśnieżać powiatowi” poinformował, że wójtowie gmin oraz burmistrz zrezygnowali z przyjęcia ciężaru zimowego utrzymania dróg powiatowych. Wydaje mi się, że tegoroczna zima dla powiatu nie będzie łatwa. Jak wiemy, podpisanie porozumień w zakresie zimowego utrzymania dróg powiatowych uzależnione było od stawek, jakie powiat zaproponuje gminom na zimowe odśnieżanie. W maju napisałam: „Minęły dwa miesiące, dyskusja powróciła (dotyczyła zimowego odśnieżania), a ja pomyślałam, że być może wicestarosta, który odpowiada za drogi powiatowe, na sam koniec kadencji będzie musiał zmierzyć się z zimowym utrzymaniem dróg. Czy na pewno poradzi sobie z problemem?”. Koniec kadencji tuż tuż i już wiadomo, że powiat sam będzie walczył ze śniegiem na swoich drogach, nie wiadomo jednak, czy do tej walki przyłączy się również wicestarosta, gdyż nie wiadomo jaką funkcję będzie pełnił zimową porą.
***
Również w „Głosie” ukazał się artykuł „Nie przenoście stadionu tak daleko! Głos sprzeciwu z LO”. Dyrektor i rada pedagogiczna I LO negatywnie wypowiedziała się na temat zamiaru przeniesienia stadionu z ul. Kościuszki na ul. Pułtuską, ponieważ liceum bardzo często korzysta ze stadionu podczas lekcji w-f. Opinia pani dyrektor nie przypadła do gustu burmistrzowi. Wydaje się, że sprawa sprzedaży stadionu jest przesądzona. Stadion zostanie sprzedany bez względu na to, co na ten temat myślą mieszkańcy Wyszkowa. Jednocześnie burmistrzowi podoba się pomysł budowy wspólnej bazy sportowej powiatu i gminy w okolicach ZS nr 2 „Jestem po rozmowach z dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 Grażyną Kalinowską, która entuzjastycznie podeszła do propozycji budowy wspólnej bazy z sąsiadującą SP nr 2 (…)”. Nie dziwię się, że pani G. Kalinowska cieszy się z planowanej inwestycji. Obok jej szkoły być może wkrótce pojawi się kompleks boisk. Pomyślałam, że pani dyrektor I LO też tryskałaby optymizmem, gdyby dowiedziała się, że jej szkoła oraz SP nr 1 będą miały wspólną bazę sportową.
***
Na „Infowyszków” ukazał się artykuł „Ile można dorobić w Starostwie”. Od dawna nie jest tajemnicą poliszynela ile, kto i za co dostaje w Starostwie dodatkowe pieniądze. Czy trzeba mieć tajemniczego informatora, by o tym się dowiedzieć? Wielokrotnie czytaliśmy o tym w lokalnej prasie. W lipcu w artykule „Bierze dodatkowo za projekty” (nr 26 „Wyszkowiaka”) przeczytaliśmy o dodatkach do wynagrodzenia wicestarosty (wówczas pan wicestarosta kompletnie nie rozumiał zainteresowania takim tematem). Z artykułu „Urzędnicy chcieli dorobić, a mogą stracić” (nr 46/2013 „Wyszkowiaka”) dowiedzieliśmy się jakie wynagrodzenie otrzymują urzędnicy za pracę przy projekcie „Od diagnozy do metamorfozy” realizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Wyszkowie. Pomyślałam, że być może artykuł zamieszczony na „Infowyszków” jest wstępem do prześwietlenia wszystkich urzędników, dyrektorów i nauczycieli, którzy dorabiają przy projektach? Ciekawa jestem, w jakiej jeszcze placówce i w jakim urzędzie pojawią się tajemniczy informatorzy?

Judyta
„Wyszkowiak” nr 30 z 29 lipca 2014 r.

Komentarze

Dodane przez ????, w dniu 12.08.2014 r., godz. 18.19
Cóż w tym dziwnego , każdy chce dorobić, każdy dorabia jak może. Z pensji na niewiele starcza a biznesmenem ani dyrektorem nie każdy może zostać. Byle byłoby to uczciwe.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta