Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraZmiękczacz wody - wady i zalety urządzenia

(Zam: 23.06.2022 r., godz. 20.30)

Twarda woda, która dociera do niemalże każdego domu w problem może być określana jako spory kłopot. Zbyt wysoki stopień twardości wody przez wiele osób może być traktowany jako zmora codzienności, ponieważ w dłuższej perspektywie staje się coraz bardziej doskwierająca. Przede wszystkim sprzęty, które wykorzystują wodę są szczególnie narażone na liczniejsze awarie. W rzeczywistości ten problem jest on równie prosty do zlikwidowania za pomocą specjalnego urządzenia, którym jest zmiękczacz wody.

Zmiękczacz wody - charakterystyka sprzętu
Choć te rozwiązanie nie jest pozbawione wad, to jednak należy zestawić je z możliwościami i zaletami, które powstają na skutek użytkowania urządzenia. Przedstawiamy, dlaczego Ustm Primo 25 jest warty zakupu.
W sprzedaży dostępny jest cały szereg urządzeń, które odpowiadają za uzdatnianie wody. W tej grupie lwią część zajmują zmiękczacze wody, do których można zaliczyć wyróżniający się na tle innych sprzętów Ustm Primo 25. Poszczególne modele zmiękczaczy wody różnią się pomiędzy sobą wyglądem i posiadanymi funkcjami, choć każdy z nich działa w oparciu o tę samą zasadę i posiadają zbliżone komponenty, które umożliwiają funkcjonowanie zgodne z przeznaczeniem. W tej grupie znajdują się następujące elementy:
- głowica sterująca posiadająca odpowiednie zaprogramowanie,
- złoże filtracyjne, które występuje pod postacią żywicy jonowymiennej,
- specjalny zbiornik na sól regeneracyjną.
W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje zmiękczaczy: kompaktowe i dwuczęściowe. Zaszeregowanie do poszczególnej grupy podyktowane jest przez sposób budowy i wielkość sprzętu. Kompaktowe zmiękczacze posiadają wszystkie elementy wewnątrz obudowy. Ten rodzaj jest dedykowany dla gospodarstw domowych z uwagi na zajmowanie małej ilości miejsca. Z kolei modele dwuczęściowe posiadają oddzielny zbiornik, w którym umieszczana jest sól regeneracyjna podłączona do butli z głowicą sterującą. Całość jest zasypana specjalnym złożem filtracyjnym. Dwuczęściowe modele są o wiele obszerniejsze, co umniejsza ich estetyce. W rzeczywistości są polecane dla miejsc, w których jest bardzo duże zużycie wody.
Przedstawiony zmiękczacz wody Ustm Primo 25 jest zaliczany do grupy kompaktowych urządzeń dlatego świetnie się sprawdza w gospodarstwach domowych.

Jak działa zmiękczacz wody?
Schemat działania zmiękczaczy wody opiera się na wymianie jonowej. W konsekwencji redukowana jest ilość jonów wapnia i magnezu występujących w wodzie. Stanowi to następstwo reakcji pomiędzy żywicą jonowymienną a wodą. Przy kontakcie wody z żywicą, dochodzi do zamiany jonów odpowiedzialnych za twardość wody na neutralne jony sodu.

Zalety korzystania z urządzenia
Wśród wielu osób nie milkną głosy, które zastanawiają się nad sensem takiej inwestycji. W rzeczywiści, zmiękczacz wody posiada przeważająca ilość korzyści. W pierwszej kolejności należy wskazać, że gospodarstwa posiadające te urządzenie nie maja problemu z osadem, który gromadzi się w instalacjach. Rury posiada oryginalną średnicę i nie występuje problem przepływu lub miejscowych przegrzań. Równolegle zmniejsza się ryzyko korozji, co przekłada się na żywotność instalacji.
Zmiękczacz pozytywnie wpływa na kondycję kotła grzewczego i innych sprzętów służących do podgrzewania wody i mających z nią kontakt: żelazko, pralka, czajnik, zmywarka.
Zaletą miękkiej wody jest niepozostawianie kamienia. W rezultacie o wiele łatwiej jest utrzymać czystość na powierzchniach sąsiadujących z poborem wody.
Osoby z wrażliwszymi kubkami smakowymi dostrzegają poprawę smaku i aromatu napojów i aromatów, jeżeli do ich przygotowania wykorzystano miękką wodę. Znika także problem obecności drobnych opiłków wytrąconego osadu. Jednocześnie miękka woda łatwiej przewodzi ciepło, co zmniejsza zużycie energii na ogrzewanie. Do miękkiej wody wystarczające są mniejsze ilości detergentów i środków czystości, szacunkowo nawet o 60% jak i również wykazują większą skuteczność. Dodatkowo kąpiele w miękkiej wodzie umożliwiają poprawę kondycji skóry i włosów.

Wady zmiękczaczy
Jedną z największych wad tych urządzeń jest konieczność dosypywania soli tabletkowanej i kontrolowanie zużytej ilości. W przypadku powstania mostów solnych należy je usunąć. Podczas nocnej regeneracji, urządzenie może zakłócić sen najbardziej wyczulonych na dźwięki domowników. Jednocześnie posiadanie tego sprzętu wiąże się z jednorazowym wydatkiem o wartości około 2 tysięcy złotych, jednocześnie także zachodzi konieczność prawidłowego montażu urządzenia.


Materiał promocyjny

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl