Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraWydarzenie z klimatem

(Zam: 20.06.2022 r., godz. 10.52)

W niedzielę z placu Miejskiego wiele osób wróciło z sadzonkami roślin, nagrodami, pozytywnymi wrażeniami. W centrum Wyszkowa odbyła się impreza „Złap klimat w Wyszkowie” zakończona koncertem Happysad.

Wydarzenie to było częścią większego projektu finansowanego z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w którym uczestniczy gmina Wyszków. Projekt „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie” zakłada m.in. wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, nowe nasadzenia roślin, budowę infrastruktury rowerowej, itp. Zawiera on także akcje edukacyjne, którą była m.in. niedzielna impreza. Mieszkańcy mogli otrzymać rośliny, w quizie wygrać książki, lasy w słoiku, sadzonki, sprawdzić jakość gleby z własnego ogródka czy przynieść próbkę rośliny z własnego otoczenia (test na zanieczyszczenie powietrza).
Wiele atrakcji było przeznaczonych dla dzieci, jak chociażby zajęcia kreatywne z wykorzystaniem naturalnych surowców, ścieżka sensoryczna, gry, quizy, zagroda ze zwierzętami.
Gmina Wyszków do udziału w wydarzeniu zaprosiła przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, którzy m.in. przeprowadzili pokaz arborystyczny. SGGW jest partnerem w projekcie finansowanym w ramach EOG. Podczas imprezy swoje stoiska mieli także Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie. W tak upalne, słoneczne popołudnie na plac Miejski przyszło wielu mieszkańców. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się też wieczorny koncert Happysad - jednego z najpopularniejszych polskich zespołów, który zdobył popularność m.in. dzięki takim piosenkom, jak „Zanim pójdę”, „Taką wodą być”.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl