Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

Tadeusz Karolewski honorowym prezesem OSP Rybno

(Zam: 21.09.2021 r., godz. 08.43)
  • Od lewej: dh Janusz Siatkowski, dh Tadeusz Karolewski, dh Zdzisław Wróbel
    Od lewej: dh Janusz Siatkowski, dh Tadeusz Karolewski, dh Zdzisław Wróbel
Dh Tadeusz Karolewski był prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przez okrągłe 30 lat. W ubiegłą sobotę druhowie wybrali nowy zarząd, a dotychczasowego dowódcę wyróżnili tytułem honorowego prezesa.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w sobotę 18 września w remizie OSP w Rybnie. Obok druhów z miejscowej jednostki, pojawili się goście: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie st. kpt. Rafał Balcer oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wyszkowie dh Adam Mróz.

Zebranie rozpoczęło się od minuty ciszy na cześć zmarłych w ostatnim czasie członków OSP Rybno. Następnie ustępujący zarząd podsumował finanse jednostki za poprzedni rok działalności. Członkowie OSP w Rybnie jednogłośnie przyznali absolutorium zarządowi jednostki. Przedstawiono również dwóch nowych członków OSP Rybno.

Najważniejszym punktem sobotniego zebrania były wybory nowego zarządu. Z kandydowania na następną kadencję zrezygnował dotychczasowy prezes, dh Tadeusz Karolewski oraz wieloletni członkowie zarządu, naczelnik dh Janusz Siatkowski oraz skarbnik dh Zdzisław Wróbel. Sprostać wysoko zawieszonej przez poprzedników poprzeczce będzie próbować nowy, wybrany jednogłośnie przez druhów z Rybna zarząd w składzie:

Prezes – dh Michał Grzeszkiewicz
Wiceprezes – dh Katarzyna Kamieniecka,
Skarbnik – dh Bartłomiej Siatkowski,
Sekretarz – dh Marcin Skoczeń,
Naczelnik – dh Adrian Staniszewski,
Zastępca Naczelnika – dh Mateusz Świadkowski,
Gospodarz – dh Wiesław Mościcki,
Kronikarz – dh Krzysztof Wróbel,
Członek – dh Paweł Karolewski.

W skład komisji rewizyjnej weszli:

Przewodniczący – dh Artur Brzeziński
Sekretarz – dh Mateusz Dudzik
Członek – dh Andrzej Koński

- Chciałbym serdecznie podziękować ustępującemu prezesowi oraz zarządowi za wieloletnią ciężką pracę na rzecz rozwoju jednostki, która co ważne przyniosła wspaniałe efekty. Jednostkę OSP w Rybnie porównuję do rzymskiego legionu – jako jednostkę samowystarczalną, świetnie zorganizowaną, która poradzi sobie w każdych warunkach i charakteryzuje ją jedność i dojrzałość, co jest ważne zwłaszcza w obecnych, trudnych czasach – powiedział dh Adam Mróz.

- Ja również dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich poprzednich komendantów, którzy współpracowali na przestrzeni lat z ustępującym zarządem waszej jednostki. Należycie do KSRG, jesteście ogromnym wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej, zawsze możemy na was liczyć. Życzę powodzenia nowemu zarządowi, a dotychczasowemu jeszcze raz dziękuję i gratuluję absolutorium – dodał komendant Rafał Balcer.

Druhowie OSP Rybno podziękowali dh Karolewskiemu, dh Siatkowskiemu oraz dh Wróblowi za lata pracy w zarządzie oraz wręczyli im kwiaty. Dh Tadeusz Karolewski, prezes OSP Rybno w latach 1991-2021, członek jednostki od 1976 roku, otrzymał tytuł honorowego prezesa OSP Rybno.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl