Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 stycznia 2021 r., imieniny Agnieszki, Jarosława

Warszawa w stylu eko – jakie ekologiczne rozwiązania oferują deweloperzy?

(Zam: 30.11.2020 r., godz. 12.31)

W stolicy powstaje coraz więcej zielonych osiedli, które budowane są z troską o środowisko naturalne. Trend eko cieszy się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Ekologiczne osiedla są wyznacznikiem świadomego projektowania, budowania i użytkowania mieszkań. Deweloperzy stawiają na innowacyjne rozwiązania w zakresie użytych materiałów czy gospodarki odpadami. Nowoczesne budownictwo eko to także rewitalizacja skwerów, dbałość o naturę oraz bogata infrastruktura, która umożliwia rozwój społeczny.
Osiedla mieszkaniowe w stylu eko

Inwestycje deweloperskie wyznaczają nowe standardy. Nowoczesne budownictwo stawia na najwyższej jakości nietoksyczne materiały, niską emisję CO2 oraz recykling odpadów na poziomie 98 procent. Projekty ekologiczne deweloperów dotyczą optymalnego zagospodarowania przestrzeni na terenie osiedla i w bliskim otoczeniu. Nowoczesne inwestycje powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, w pobliżu przystanków transportu publicznego, dzięki czemu zapewniają bezproblemową komunikację z pozostałymi częściami miasta. Tym samym ograniczają ruch samochodowy, a mieszkańcy mogą szybko dojechać autobusem miejskim do pracy, placówek edukacyjnych, handlowych czy medycznych. Poza tym doskonale rozwinięta infrastruktura  sprzyja nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów międzyludzkich. Nowe mieszkania w Warszawie , budowane w stylu eko, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Doskonałym przykładem jest Jaśminowy Mokotów, oferowany przez Skanska Residential Development Poland.
Obiekty mieszkalne z certyfikatem BREEAM
Jakie warszawskie inwestycje dewelopera Skanska mogą pochwalić się prestiżowym certyfikatem BREAM? Poniżej przedstawiamy wybrane z nich.
 
1. Osiedle Mickiewicza znajduje się przy ulicy Rudzkiej 5 w Warszawie. Budynki I, II, III etapu są pozbawione materiałów toksycznych, a panoramiczne okna idealnie doświetlają wnętrza mieszkań.
2. Jaśminowy Mokotów zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie. To pierwsze osiedle w tej dzielnicy, które zostało zgłoszone do certyfikacji BREEAM oraz zasilane wyłącznie energią wiatrową.
3. Holm House to osiedle mieszkaniowe, które położone jest w centrum Mokotowa. Obiekt został oddany do użytkowania w 2018 roku.
 Jaśminowy Mokotów - Skanska
Pierwszy i drugi etap inwestycji został już zakończony. Obecnie trwa budowa III, przy ulicy Białego Dębu i Kwitnących Jabłoni. Mieszkania będą oddane do użytkowania w trzecim kwartale 2021 roku. Kameralne osiedle będzie składać się z sześciu 2-piętrowych budynków i powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Deweloper stawia na ograniczenie zużycia energii elektrycznej, która niekorzystnie wpływa na środowisko naturalne. Poza tym, w pełni respektuje nakazy dotyczące minimalnej ingerencji w charakter miejsca. Nowy budynek ma być zasilany wyłącznie energią wiatrową. Korzystanie z odnawialnych źródeł idealnie wpisuje się w eko trend. Apartamenty Jaśminowy Mokotów usytuowane są w sercu miasta pośród zieleni, a w bliskim otoczeniu znajdują się liczne tereny rekreacyjne.
Podsumowanie
Nowoczesne i ekologiczne osiedla mieszkaniowe charakteryzują się zieloną energią, w tym zwartymi obszarami skwerów czy parków, spójną koncepcją architektoniczną oraz rozbudowaną infrastrukturą. To także przestrzeń, która sprzyja aktywności fizycznej i regeneracji psychicznej. Tereny z bujną roślinnością zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niskokondygnacyjne budynki nie zaburzają widoku na otaczający krajobraz. Nowe inwestycje są budowane przy użyciu ekologicznych oraz naturalnych materiałów.
 
 Materiał sponsorowany

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl