Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 stycznia 2021 r., imieniny Agnieszki, Jarosława

Budżet obywatelski na projekt CKU

(Zam: 25.11.2020 r., godz. 14.15)

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie zdobyło największą liczbę głosów w subregionie ostrołęckim w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dzięki temu będzie mogło skorzystać z finansowania w ramach programu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego.

Projekt „Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie” otrzymał 1 189 głosów. Wyniki przedstawiono 25 listopada.
– Przede wszystkim dziękuję mieszkańcom za tak dużą aktywność w tym niesprzyjającym czasie. I gratuluję świetnego wyboru. Wybraliście Państwo projekty prozdrowotne, a w czasie w którym przyszło nam teraz żyć – jak najbardziej potrzebne - podkreśliła członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
Swojej radości nie kryje Natalia Skolimowska z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie.
– Informacja, o tym, że mój projekt znalazł się na liście projektów z największą liczbą głosów, była bardzo miłym zaskoczeniem. Włożyliśmy bardzo dużo czasu i serca w rozpowszechnienie i rozpropagowanie informacji o naszym projekcie i mieliśmy nadzieję, że otrzymamy szansę na realizację tego pomysłu - podkreśla. - Szczęśliwie dla naszego centrum realizacja projektu w budżecie obywatelskim zbiega się z realizacją inwestycji dotyczącej przebudowy budynku szkoły i dostosowania go do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie naszej placówki będzie dopełnieniem inwestycji i pozwoli na promocję centrum nie tylko jako placówki o wysokim poziomie kształcenia, ale również jako nowoczesnej, zadbanej i przyjaznej jednostki samorządu województwa mazowieckiego.
Poza projektem CKU najwięcej głosów w subregionie dostały (również zakwalifikowane do finansowania) projekty:
- Tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku w Ostrołęce - 777
- Zakup ambulansów ratunkowych dla MEDITRANS OSTROŁĘKA - 738
Projekt CKU zakłada stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie.
Ma on polegać na zagospodarowaniu terenu wokół placówki poprzez wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i kwiatów (w tym miododajnych), zainstalowaniu elementów małej architektury tj. siłowni plenerowej, wiaty i stojaków na rowery, małej altany, ławek i stolików zewnętrznych, koszy na śmieci, a także na wykonaniu muralu nawiązującego do patrona placówki na elewacji budynku przynależnego do niej. Elementem edukacyjnym projektu będzie utworzenie ścieżki edukacyjnej o tematyce ochrony pszczół. Założeniem projektu jest stworzenie przyjaznego środowiska sprzyjającego wsparciu procesu nauczania oraz integracji społecznej. Koszt to 427 000 zł.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl