Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lipca 2020 r., imieniny Weroniki, Zenona

Obiekt, którym można się pochwalić

(Zam: 18.10.2019 r., godz. 12.17)

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji po przebudowie oficjalnie przekazało do użytkowania przepompownię ścieków przy ul. 3 Maja. Inwestycja kosztowała niemal milion złotych.

Na terenie obiektu znajdującego się nieopodal torów kolejowych spotkali się przedstawiciele spółki, gminy Wyszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, nadzoru inwestorskiego.
PWiK zaprezentowało zdjęcia obrazujące m.in. jak obiekt wyglądał przed przebudową.
- Widzą państwo jak potrzebna była ta przebudowa - stwierdził prezes PWiK Daniel Bogdan. - Dzięki inwestycji to dziś obiekt hermetyczny, pracownicy nie mają bezpośredniej styczności ze ściekami. Jest też energooszczędny - zużycie prądu jest nawet kilkukrotnie mniejsze w porównaniu do lat ubiegłych. To obiekt, którym można się pochwalić - inne firmy, włodarze innych miast dzwonili już do nas wyrażając chęć przyjazdu i zobaczenia przepompowni. To nie jest może novum, ale coraz częściej z takich rozwiązań się korzysta, bo są bezpieczne dla ludzi i oszczędne.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski dziękował Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska za wsparcie PWiK, wieloletnią dobrą współpracę w wielu działaniach na rzecz ochrony powietrza, budowy kanalizacji, propagowania ekologicznego stylu życia. WFOŚ przekazał na przebudowę przepompowni wsparcie wynoszące 462 593 zł.
W imieniu WFOŚ i prezes funduszu Anny Król głos zabrał Krzysztof Duszak.
- Ten nowoczesny projekt ma ogromne znaczenie dla ochrony środowiska, odpowiednio dobrana przepompownia ścieków to pewność, że system kanalizacji będzie sprawny i ekonomiczny - podkreślił.
J.P.
Komentarze

Obiekt którym można się pochwalić
Dodane przez Adi, w dniu 18.10.2019 r., godz. 12.40
Czytam tytuł - "Obiekt, którym można się pochwalić" widzę zdjęcie burmistrza - myślę chodzi o spalarnie jak nic ! a tu taki zawód ;)
Dodane przez ..., w dniu 21.10.2019 r., godz. 18.54
"Się pochwalić" to kluczowe zdanie w życiu tych ludzików ze zdjęć...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl