Dziś jest 28 kwietnia 2024 r., imieniny Marka, Walerii

Powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym

(Zam: 05.04.2022 r., godz. 10.01)

Czwartek 17 marca zapisał się dużym zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Zabrodziu w rywalizacji sportowej na szczeblu powiatowym. Reprezentacje chłopców tej szkoły, po trudnych i wyrównanych często meczach, zajęły pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych.

Michał Jusiński, Olaf Powierża i Michał Dzieciątko – I miejsce w kat. kl. VII-VIII,
Juliusz Kornacki, Franciszek Szewczyk i Maciej Gumkowski – I miejsce w kat. kl. V-VI
oraz Bartosz Jusiński i Eryk Urbaniak – I miejsce w kat. kl. IV.
V miejsce w kat kl. VII-VIII zajęli Piotr kołodziejski i Andrzej Skoczek.

W zawodach wzięło udział 15 reprezentacji dziewcząt i chłopców szkól powiatu wyszkowskiego. Poziom był dość wyrównany i wiele meczy kończyło się dopiero 9, a nawet 10 setem. Pomimo, iż turniej odbywał się na ośmiu stołach, to zawody trwały 8 godzin i zakończyły się dopiero o godzinie 17.00. Uczniowie, którzy dotarli do rozgrywek finałowych musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami gry w tenisa, ale także ogromną cierpliwością i wytrzymałością fizyczną.

Na Podium nie udało się wspiąć reprezentacjom dziewcząt z Zabrodzia. Zabrakło im naprawdę niewiele. IV miejsce w kat. kl. VII-VIII wywalczyły Natalia Wójcik, Natalia Wielgolawska i Marysia Połodziuk. V miejsce w kat. kl. V-VI zdobyły Gabrysia Eljasz, Asia Topolewska i Amelka Mróz. VI miejsce w tej samej kategorii wywalczyła Magda Kornacka, Maja Stańczak i Laura Getka.

To niewątpliwy sukces dla szkoły w Zabrodziu, gdyż historia zawodów sportowych w drużynowym tenisie stołowym nie zna wielu przypadków zwycięstwa jednej szkoły aż w trzech kategoriach. Do zawodów poszczególne reprezentacje uczniów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Tomasz Katner. Chłopcy tej szkoły reprezentować będą powiat wyszkowski na zawodach międzypowiatowych (rejon ostrołęcki). Trzymamy kciuki.