Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2022 r., imieniny Magdaleny, UrbanaŚwięto Patrona

(Zam: 14.06.2011 r., godz. 11.28)

Publiczne Gimnazjum w Zabrodziu tradycyjnie w rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodziło święto swojego patrona.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem kard. Wyszyńskiego przez wójta Adama Ołdaka i przedstawicieli samorządu szkolnego oraz zapaleniem zniczy. Następnie uczniowie gimnazjum wspólnie z gośćmi tj. uczniami Zespołu Szkół w Zabrodziu i uczniami szkół podstawowych z gminy Zabrodzie oraz nauczycielami udali się do kościoła w Niegowie, gdzie ks. Dariusz Wachowiak i ks. Janusz Grygier odprawili mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Uczniowie klasy I A przygotowali przedstawienie pt. „W sieci”, które poruszało problemy współczesnej młodzieży i ich trudne relacje z rodzicami. Rozstrzygnięto również konkursy szkolne. Mistrzem savoir-vivre’u Zespołu Szkół w Zabrodziu została Natalia Nadaj, gimnazjum – Patryk Staśkiewicz, Szkoły Podstawowej w Zabrodziu – Karolina Nadaj, Szkoły Podstawowej w Adelinie – Paulina Nida, Szkoły Podstawowej w Kicinach – Natalia Powierża, Szkoły Podstawowej w Dębinkach – Eliza Wasilewska. Konkurs plastyczny dotyczący walki z wulgaryzmami przeprowadzono w 3 kategoriach. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono za I miejsce Kamilę Dąbrowską ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu kl. V A, II miejsce zajęła Klaudia Dąbrowska – Szkoła Podstawowa w Zabrodziu kl. V A, III miejsce – Klaudia Kamińska (Szkoła Podstawowa w Zabrodziu kl. V A). W gimnazjum I miejsce zajęła Karolina Więch – kl. III B, , II – Aleksandra Gajcy – I A, III – Katarzyna Gajc – III B, wyróżnienie Jacek Markowski. W Zespole Szkół nagrody otrzymali: za I miejsce – Kinga Czyżak, II – Paulina Świętoń, III – Justyna Rosińska.
Konkursy o tematyce profilaktycznej przeprowadzili; Emilia Kmoch i Jacek Gajewski.
Z rąk dyrektor Elżbiety Oleksiak, ks. Marka Gąsiorka i ks. Janusza Grygiera nagrody otrzymali zwycięzcy w konkursie wiedzy o Patronie Szkoły. I miejsce zajęła Klaudia Reniewicz –kl. III A, II – Karolina Więch – kl. III B, III – Paulina Janus – kl. III B i Aneta Gizińska – kl. III C. Konkurs zorganizowała katechetka Agnieszka Powierża.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez Jacka Gajewskiego.

Elżbieta Oleksiak
Oprac. A.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl