Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Zwycięstwo rezerw

(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.12)

W niedzielę 29 maja Bug II Wyszków podejmował na własnym stadionie drużynę Bednarska Warszawa. Ostatni zespół tabeli B-klasy sprawił gospodarzom duże problemy, ostatecznie jednak podopieczni trenera Mielczarczyka wygrali 3:2 (1:2).

Początek spotkania należał do gości z Warszawy, którzy szybko objęli prowadzenie. Duże zamieszanie w polu karnym Bugu wykorzystał jeden z napastników gości i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat. Bramkę na remis zdobył w 20. Minucie Klaudiusz Gerek, wykorzystując dośrodkowanie Piotra Podlesia z rzutu rożnego. W kolejnych minutach wyszkowianie utrzymywali wizualną przewagę na boisku, ich grze towarzyszyło jednak bardzo dużo prostych błędów. W ostatnich minutach pierwszej połowy rywale nieoczekiwanie wyszli po raz drugi na prowadzenie, tym razem zdobywając bramkę po szybkiej kontrze.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka zagrali dużo bardziej uważnie. Zespół gości z kolei nastawił się na obronę wyniku z pierwszej połowy. Taktyka ta okazała się błędna. Na kwadrans przed ostatnim gwizkiem wyszkowianie zadali dwa ciosy, ktore dały im zwycięstwo. Najpierw dośrodkowanie Adriana Parobczykaz rzutu rożnego ładną główką wykończył Mateusz Maciak, a kilka chwil później niepewną interwencję bramkarza po strzale Gerka wykorzystał Michał Wajdzik i było 3:2. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć po strzale Gerka jeden z obrońców Bednarskiej wybił piłkę z linii bramkowej.

Bug II Wyszków – Bednarska Warszawa 3:2 (1:2)

Bramki dla Bugu: K. Gerek, M. Maciak, M. Wajdzik.

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie Lotnisko Modlin. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 5 czerwca o godzinie 12.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.

Wisła Zakroczym – Huragan II Wołomin 3:0
Błyskawica Warszawa – Mazur II Radzymin 0:4
KS II Wesoła – GKS Dąbrówka 0:4
Lotnisko Modlin – Sarmata Warszawa 1:2
Wicher II Kobyłka – Marcovia 2000 Marki 1:0

1. GKS Dąbrówka 45 58-25
2. Bug II Wyszków 40 61-29
3. Błyskawica Warszawa 34 56-28