Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Ciężki mecz WKS-u, zwycięska passa podtrzymana

(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.15)

W niedzielę 29 maja szóste ligowe zwycięstwo z rzędu odniesli piłkarze WKS-u Rząśnik. Piłkarze z sąsiedniej gminy pokonali po bardzo trudnym meczu zespół Amigos Warszawa 3:2. Bramki zdobyli Grzegorz Abramczyk, Łukasz Zalewski i Mariusz Dziczek.

Spotkanie rozegrane na stadionie Jedności Żabieniec było bardzo wymagającym meczem, trzy punkty, jakie zdobyli gracze z Rząśnika można uznać za duże osiągnięcie. Na początku meczu atakowali piłkarze WKS-u, brakowało jednak bramkowych okazji. Podobnie było po ofensywnych wypadach gospodarzy. W 30. minucie zawodnicy Amigos otworzyli wynik spotkania. Po długim zagraniu napastnik gospodarzy przejął piłkę na 20. metrze przed bramką i mocnym strzałem po ziemi pokonał Roberta Gałązkę. Na szczęście jeszcze przed przerwą goście zdołali wyrównać stan rywalizacji. Po wrzucie z autu i przedłużeniu piłki głową, futbolówka trafiła do Grzegorza Abramczyka. Kapitan WKS-u ładnie ograł rywala i spokojnym strzałem pokonał bramkarza. Po zmianie stron goście rozpoczęli grę bardziej skoncentrowani i zaczęli przejmować inicjatywę. Groźnie było po rzutach rożnych wykonywanych przez Krzysztofa Borowskiego i Dawida Zalewskiego. Starania przyjezdnych przyniosły skutek w 56. minucie. Po kolejnym wrzucie z autu piłkę przedłużył Mariusz Dziczek, a w trudnej pozycji celny strzał głową oddał Łukasz Zalewski, zdobywając swoją piątą już bramkę w rundzie wiosennej. Niestety, prowadzenie WKS-u trwało bardzo krótko. Pięć minut później padła kuriozalna bramka. Po strzale z nieco ponad 20. metrów z rzutu wolnego, piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od pleców interweniującego Gałązki, po czym wpadła do bramki. Na szczęście goście ponownie błyskawicznie zareagowali. Tym razem atomowym strzałem w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Amigos Dziczek, który ponownie dał rząśniczanom prowadzenie. Po strzeleniu trzeciej bramki, gra nadal była nerwowa, a na boisku coraz częściej dochodziło do słownych przepychanek pomiędzy graczami obu drużyn. WKS-owi udało się jednak utrzymać korzystny wynik i 3. miejsce w ligowej tabeli.

Amigos Warszawa – WKS Rząśnik 2:3 (1:1)

Bramki: G. Abramczyk 41., Ł. Zalewski 56., M. Dziczek 67.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk, P. Kulesza, D. Zalewski, Ł. Zalewski - Z. Kałek (90 - B. Szurawski), K. Borowski, Ł. Gałązka, P. Osowiecki (70 - D. Wiśniewski) - G. Abramczyk (90 - A. Ciemerych), M. Dziczek (81 - P. Abramczyk).

Kolejnym rywalem WKS-u w rozgrywkach ligowych będzie zespół KS II Łomianki. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 5 czerwca na stadionie w Rząśniku.

Legion II Warszawa – Bóbr Tłuszcz 0:3
Rotavia Nieporęt – AON Rmbertów 0:1
Wkra Pomiechówek – Mewa Krubin 1:0
Wisła Jabłonna – Korona Jadów 4:4
KS Wesoła – Rządzą Załubice 9:1
KS II Łomianki – Dąb Wieliszew 6:2

1. Bóbr Tłuszcz 57 83-24
2. KS Wesoła (Warszawa) 54 89-30