Dziś jest 28 kwietnia 2024 r., imieniny Marka, Walerii

Bug przegrywa i zostaje w lidze okręgowej

(Zam: 27.08.2019 r., godz. 14.48)

Niestety – mimo początkowego prowadzenia 2:0, drużyna seniorów Bugu Wyszków nie zdołała pokonać rezerw Mazura Karczew w spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywek ligi okręgowej. W wyniku przegranej 2:3 Bug spadł na czwarte miejsce w tabeli i pozostanie w lidze okręgowej na następny sezon.

Spotkanie Bug Wyszków – Mazur II Karczew zostało rozegrane w sobotę 15 czerwca na stadionie w Wyszkowie. Przed jego rozpoczęciem Bug zajmował drugie miejsce w tabeli (umożliwiające grę w barażach o awans do IV ligi). W przypadku zwycięstwa z Mazurem wyszkowianie mieli zapewnioną grę w barażach, a przy korzystnym wyniku meczu Unia Warszawa – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki, nawet awans na pierwszą lokatę i bezpośredni awans.
W gorące sobotnie przedpołudnie początkowo wszystko układało się po myśli trenera Mielczarczyka. Bug od pierwszej minuty stwarzał zagrożenie pod bramką gości. W 22. minucie zaowocowało to pierwszą bramką, którą ładnym wolejem zdobył Łukasz Kamiński (wykorzystując dobre podanie Bali). Do przerwy Bug jeszcze kilkukrotnie mógł podwyższyć prowadzenie. Przed szansami stawali m. in. Nico Wouters, Marcin Stańczyk i ponownie Kamiński. Niestety, wyszkowianom brakowało skuteczności. Rywale kilkukrotnie próbowali zaskoczyć Nikodema Laskowskiego strzałami z dystansu, jednak golkiper Bugu stawał na wysokości zadania. Do przerwy 1:0 dla Bugu.
Pomyślnie dla wyszkowskiej ekipy rozpoczęła się również druga połowa. Po niespełna kwadransie na 2:0 podwyższył Wouters i Bug znalazł się w bardzo komfortowej sytuacji. Niestety, gol Nico był ostatnim pozytywnym akcentem dla wyszkowian w tym spotkaniu. Gospodarze marnowali kolejne sytuacje podbramkowe, z kolei goście rozpoczęli strzelanie. Sygnał do ataku dała im bramka zdobyta w 65. minucie po strzale z rzutu wolnego. Chwilę później był remis 2:2 (71. minuta), a po kolejnym kwadransie rywale wyszli na prowadzenie. Gdy sędzia odgwizdał zakończenie spotkania ręce w górę podnieśli goście, którzy zwyciężając zapewnili sobie utrzymanie w lidze okręgowej.
Kibice Bugu i zawodnicy nie kryli rozczarowania. Zwycięstwo w tym spotkaniu (przy przegranej Unii ze Świtem II) dawało Bugowi pierwsze miejsce w lidze i awans do IV ligi bez potrzeby rozgrywania barażu. Przegrana zepchnęła wyszkowian na czwartą lokatę. Tym samym marzenia o IV lidze trzeba odłożyć o kolejny rok.
Bug Wyszków – Mazur II Karczew 2:3 (1:0)
Bug: N. Laskowski – Ł. Damętko, R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak – W. Witkowski (75. – P. Wojtkowski), M. Bala, J. Rejnuś, N. Wouters (70. – Ł. Łada) – M. Stańczyk, Ł. Kamiński.
Agape Białołęka – Promnik Łaskarzew 5:0
Burza Pilawa – Victoria II Sulejówek 1:1
Legionovia II Legionowo – Sokół Serock 1:7
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Warszawa 1:0
Mazur Radzymin – Dąb Wieliszew 0:0
Amur Wilga – Escola Varsovia 0:6