Dziś jest 29 kwietnia 2024 r., imieniny Hugona, Roberta

Bug lepszy od Nadnarwianki

(Zam: 17.05.2011 r., godz. 11.15)

3:1 na korzyść Bugu Wyszków zakończyło się spotkanie ostatniej kolejki rozgrywek grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Wicelider tabeli pokonał po bramkach Hermana, Biernackiego i Kowalczyka silny zespół Nadnarwianki Pułtusk.

Mecz zostal rozegrany w sobotę 14 maja w Pułtusku. Do bramki Bugu powrócił w tym spotkaniu po kontuzji Dariusz Matusiak, najważniejszą jednak informacją był powrót lidera drugiej linii, czyli Krzysztofa Krzywickiego. Początek spotkania należał do wyszkowian, którzy zdominowali środek pola, przez dłuższy czas nie przekładało się to jednak na sytuacje bramkowe. W 12. minucie impas przełamać mógł Łukasz Kowalczyk, który nie wykorzystał jednak bardzo dobrego podania po składnej akcji zespołu. W odpowiedzi goście stworzyli chwilę później równie dobrą okazję, ale i tę zmarnowali. Przez całą środkową fazę drugiej połowy oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Nieliczne strzały napastników obydwu drużyn bez większych problemów wyłapywali dobrze dysponowani bramkarze. Sytuację zmienił dopiero gol Michała Hermana. Wyszkowski piłkarz w 42. minucie wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Szali i z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:0 na korzyść Bugu.

Przez pierwszy kwadrans drugiej odsłony obie drużyny wymieniały ciosy. Szybkie akcje i natychmiastowe kontry nie przynosiły jednak rezultatów, aż do 56. minuty. Wtedy to do wybitej z pola karnego gospodarzy piłki dobiegł Maciej Biernacki i po ominięciu rywala potężnym uderzeniem strzelił do siatki, podwyższając na 2:0. Mimo dwubramkowego prowadzenia goście nie oddawali inicjatywy, mimo to piłkarze Nadnarwianki zdołali zdobyć kontaktową bramkę w 74. minucie. Strzał jednego z zawodników z Pułtuska z około 20. metrów przelobował Matusiaka. Przez kolejny kwadrans gospodarze mocno naciskali próbując wyrównać. Wyszkowianie wytrzymali jednak napór rywali i w 5. minucie doliczonego czasu gry postawili ,,kropkę nad i”, za sprawą bramki Kowalczyka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Bugu 3:1.

Nadnarwianka Pułtusk – Bug Wyszków 1:3 (0:1)

Bramki dla Bugu: M. Herman 42., M. Biernacki 56., Ł. Kowalczyk 90+5.

Bug: D. Matusiak – M. Wajdzik, Sz. Chalski (k), D. Pruszkowski, A. Wróbel (90. Ł. Kamiński) – M. Herman, M. Biernacki, K. Krzywicki, Ł. Szala (82. K. Ryczkowski), Ł. Kowalczyk, A. Rowicki.

W kolejnym tygodniu zespół trenera Prawdy rozegra dwa spotkania ligowe. W środę 18 maja Bug zmierzy się na własnym stadionie z Wkrą Żuromin. Początek spotkania o godzinie 16.00. W sobotę 21 maja wyszkowscy piłkarze udadzą się z kolei na wyjazdowe spotkanie do Przasnysza, gdzie będą podejmowani przez miejscowy MKS.

MKS Przasnysz – Wkra Żuromin 1:0
Korona Ostrołęka – MKS Ciechanów 2:1
Kasztelan Sierpc – Huragan Wołomin 1:1
Iskra Krasne – Marcovia 2000 Marki 1:1
Kryształ Glinojeck – Victoria Sulejówek 0:1
Tęcza 34 Płońsk – Hutnik Warszawa 1:0
Wisła II Płock – Mlawianka Mława 4:1