Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 kwietnia 2020 r., imieniny Donata, Rufina

O tym, co najpiękniejsze w Puszczy Białej

(Zam: 26.01.2018 r., godz. 11.40)

W Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Puszcza Biała i okolice – walory przyrodnicze i turystyczne”. Zwyciężyła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat walorów przyrodniczych i turystycznych Puszczy Białej, zebranie różnego rodzaju informacji i materiałów dotyczących tematyki konkursu, przygotowanie prac konkursowych w formie prezentacji/filmów lub albumów, wyeksponowanie specyficznych walorów przyrodniczych i kulturowych regionu Puszczy Białej.
Do finału konkursu zakwalifikowały się cztery drużyny. Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie reprezentowali: Krzysztof Kłos, Aneta Kowalczyk, Klaudia Zalewska (opiekun Anna Gładkowska), I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie – Olga Górecka, Daria Dawidczyk, Karina Kurzyńska (opiekun Janusz Kosiński), Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Hempla w Wyszkowie –Julia Godlewska, Gabriela Rozenek, Karolina Wyszyńska (opiekun Urszula Pobudkiewicz), Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie – Marcin Grześkiewicz, Ewelina Tyszkiewicz, Paulina Żołyńska (opiekun Grażyna Cholewińska).
W ramach finałowej rywalizacji drużyny przedstawiły w kilkuminutowym wystąpieniu wykonaną pracę, napisały test wiedzy oraz odpowiadały ustnie na przygotowane przez komisję pytania konkursowe. Prace i wypowiedzi uczniów oceniła komisja: Adam M. Mickiewicz, Agnieszka Wydryszek, Rafał Wojtkowski (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka), Piotr Ludwikowski (Nadleśnictwo Wyszków).
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, a współorganizatorami Nadleśnictwa Wyszków i Ostrów Mazowiecka oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej.
AMM, oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl