Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 kwietnia 2020 r., imieniny Donata, Rufina

Ubezpieczenie na życie do końca życia – na czym polega?

(Zam: 29.11.2017 r., godz. 10.23)

W życiu podejmujemy wiele poważnych decyzji jak założenie rodziny, kredyt hipoteczny, własna działalność gospodarcza czy wiele innych. Równie poważną decyzją w życiu jest zastanowienie się nad przyszłością i zabezpieczenie jej – głównie z troski o naszych najbliższych.



Dla wielu z nas najlepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie bezterminowe. Ma korzystne warunki i jasne zasady działania. Czas ochronny takiej polisy może trwać do końca naszego życia, dzięki czemu zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

Jak znaleźć dobrą ofertę?
Poszukiwanie najbardziej korzystnej oferty jest wyzwaniem dla osób spoza branży ubezpieczeniowej, czyli właściwie dla zdecydowanej większości klientów. Warto mieć świadomość, że dzisiejsze ubezpieczenia posiadają niezwykle dużo bonusów, które warto wykorzystać, jednak trzeba o nich przede wszystkim wiedzieć.
Godnym źródłem informacji będzie właściwa strona internetowa poświęcona tematyce ubezpieczeniowej, która zrzesza oferty różnych grup ubezpieczeniowych. Przykładem może być polisa na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, gdzie znaleźć można rzetelne informacje, szczegółowe dane oraz narzędzia, które pomogą w wyborze najlepszej oferty.

Na czym polega polisa bezterminowa?
Bezterminowe ubezpieczenie to forma zabezpieczenia, które w przeciwieństwie do innych polis nie oznacza końca ochrony po ukończeniu określonego wieku. W praktyce oznacza to, że bez względu na wiek, osoby uposażone czyli wskazane w umowie, otrzymają sumę ubezpieczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej.
Bezterminowość dotyczy również pozostałego zakresu ochronnego, w zależności od tego, na który się zdecydujemy. Jest to aspekt ubezpieczenia, który warto rozważyć – możemy wybrać pakiet zdrowotny, który jasno określa choroby, na wypadek których będziemy ubezpieczeni na konkretną sumę pieniędzy, wypłaci nam świadczenie za pobyt w szpitalu, zabieg operacyjny lub długotrwałą rehabilitację.
Do ubezpieczenia bezterminowego można przystąpić między 18 a 85 rokiem życia, w zależności od wyboru towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ każde wewnętrznie ustala granice wiekowe, jednak najczęściej są one do siebie zbliżone. Tak więc ubezpieczenie na życie dla studenta z www.rankingubezpieczennazycie.pl jest tak samo możliwe, jak i polisa dla osób na emeryturze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?
OKRES KARENCJI - jest to czas od zakupu polisy, który określa umowa, do momentu w którym zaczyna obowiązywać okres ochronny. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada okres karencji jako zabezpieczenie przed nieuczciwymi klientami. W przypadku choroby, ciąży lub innej sytuacji, z tytułu której ubezpieczyciel winien jest wypłacić świadczenie, musi upłynąć określony czas o zakupu ubezpieczenia. Karencja wynosi w zależności od oferty – 3 miesiące, 6 miesięcy lub nawet rok.

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA - OWU jest najbardziej pomijanym tematem przy wyborze polisy na życie. Czytanie umowy przed zakupem brzmi banalnie, jednak to właśnie z OWU dowiemy się, w jakich sytuacjach należy nam się określone świadczenie, jakie dokumenty należy przedstawić ubezpieczycielowi, kogo możemy włączyć do umowy, jak zrezygnować z ubezpieczenia. Dzięki OWU dowiemy się czy możemy negocjować warunki polisy, czy zakres ochrony się zmniejszy z czasem lub czy składki będą z czasem wzrastać. Jest to niezwykle cenna wiedza, dlatego dobrze jest odpowiednio wcześniej się z nią zapoznać. W sytuacjach kryzysowych, gdy będziemy wymagać wypłaty świadczenia, ta wiedza może okazać się bardzo istotna.
WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI - agent nie zawsze może nas poinformować o wyłączeniach odpowiedzialności, podobnie jak strony internetowe konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą przemilczeć ten ważny temat. Otóż każde ubezpieczenie może posiadać wyłączenia od odpowiedzialności i dobrze jest mieć tego świadomość. W praktyce oznacza to najczęściej, że ubezpieczyciel ma prawo odstąpić od wypłaty świadczenia w określonych sytuacjach, na które mamy świadomy wpływ np. w sytuacji gdy spowodujemy wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu.

OSOBA UPOSAŻONA - sumę ubezpieczenia powinna otrzymać osoba, którą my wskażemy w umowie. Jest to osoba uposażona. Zatem dobrze jest zastanowić się nad tą kwestią przed podpisaniem umowy i wskazać odpowiednią osobę lub kilka osób, które chcemy zabezpieczyć.
Artykuł sponsorowany

Komentarze

Suma ubezpieczenia na życie
Dodane przez Katarzyna, w dniu 30.11.2017 r., godz. 15.13
Przy zawieraniu umowy na ubezpieczenie na życie kluczową sprawą jest ustalenie sumy ubezpieczenia. Oprócz tego warto sprawdzić, jakie dodatkowe umowy oferuje ubezpieczyciel, na stronie Ubea.pl ostatnio pojawił się ranking takich polis z wypisaniem możliwych dodatkowych umów. Warto się temu przyjrzeć, podobnie jak wyłączeniom odpowiedzialności. W artykule powyżej jest mowa, że agent "nie zawsze może nas poinformować o wyłączeniach odpowiedzialności". No cóż, o wyłączeniach odpowiedzialności agent zawsze może poinformować, ubezpieczyciel nie ma prawa zabronić tego. Tyle że niestety agenci nie zawsze chcą się dzielić takimi informacjami. Wyłączenia odpowiedzialności zawsze jednak znajdziemy w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl