Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 kwietnia 2020 r., imieniny Donata, Rufina

Cenne wskazówki na przyszłość

(Zam: 03.11.2017 r., godz. 09.47)

Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” od 16 do 20 października uczestniczyło w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, czyli corocznym działaniu mającym na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W CEZiU „Kopernik” odbyły się spotkania, prelekcje, warsztaty w szkole i firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Uczniowie poznali m.in. wady i zalety prowadzenia własnej firmy oraz pracy w administracji publicznej, kluczowe kompetencje dla poszczególnych zawodów, cechy dobrego lidera, dowiedzieli się także, jak prawidłowo napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Gośćmi spotkań byli pracownicy administracji publicznej, lokalni przedsiębiorcy: kierownik Rehabilitacji w „Medicalu” Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Ewelina Sienkiewicz, kierownik Referatu Obsługi Bezpośredniej w Urzędzie Skarbowym w Wyszkowie Magdalena Grabowska, prezes klubu sportowego Rhinos Wyszków Piotr Wykowski oraz wiceprezes Kamil Wykowski, regionalny kierownik sprzedaży PGD Polska Paweł Gołębiewski, właściciel firmy budowlanej Bloch Development Damian Bloch, przedstawicie firmy Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. – lider ds. komunikacji wewnętrznej i employer brandingu Joanna Krzyżaniak, Imaging Operator (usługi biznesowe dla Quad/Graphics w USA) Anna Siwak, specjalista ds. HR Magdalena Rojek, drukarz, II maszynista w Dziale Maszyn Rolowych Piotr Skoczeń.
Na warsztatach „Młody przedsiębiorca – czyli kto?” młodzież mogła nauczyć się planowania własnego biznesu. Uczniowie w grupach tworzyli „nowe firmy” mające przyszłość na lokalnym rynku. Warsztaty przeprowadzili przedstawiciele Wyszkowskiego Centrum Rozwoju Biznesu Ewa Trzcińska i Arkadiusz Brejnak.
Cennym doświadczeniem dla uczniów było poznanie m.in. procesu produkcyjnego i składowania materiałów oraz wyrobów gotowych w firmie Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Informacji na temat funkcjonowania poszczególnych działów firmy udzielili uczestnikom wycieczki specjalista ds. technicznych w Dziale Maszyn Rolowych Rafał Sawicki i specjalista ds. technicznych w Dziale Ogólnoprodukcyjnym Łukasz Chudy.
Celem wszystkich działań w ramach OTK było udzielenie młodzieży profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji i wyboru zawodu i kariery.
Org., oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2017 r., godz. 11.38
najkorzystniej specjalista od wszy stkiego.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl