Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyWyszkowianie klikają i zgłaszają

(Zam: 27.07.2017 r., godz. 17.14)

Po ponad 10 miesiącach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wysłali za jej pomocą prawie 700 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem zwracania uwagi policjantów na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie.
Najwięcej zgłoszeń w powiecie wyszkowskim dotyczyło dotychczas przekraczania dozwolonej prędkości – 265, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 173 oraz nieprawidłowego parkowania – 106.
Przypominamy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Aby skorzystać z mapy należy wejść na stronę internetową Policji np. komendy wojewódzkiej www.mazowiecka.policja.gov.pl. Tam znajduje się grafika „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, po kliknięciu której jesteśmy przekierowani na portal, gdzie wybierając znak + (w lewym dolnym rogu) można wskazać na mapie takie zjawiska jak akty wandalizmu, dzikie wysypiska, kłusownictwo, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalną wycinkę drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, wypalanie traw, znęcanie się nad zwierzętami i in.
Wchodząc na mapę można obserwować status zgłoszenia (np. czy policjanci potwierdzili zgłoszone zjawisko). Użytkownik z jednego komputera może go dokonać raz na dobę.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta