Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyKilkaset zgłoszeń za pośrednictwem nowego systemu

(Zam: 04.05.2017 r., godz. 13.14)

Przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz nieprawidłowego parkowania najczęściej dotyczą zgłoszenia dokonywane w powiecie wyszkowskim za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Po prawie siedmiu miesiącach funkcjonowania mapy mieszkańcy za jej pomocą dokonali ponad 440 zgłoszeń. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do reagowania, zwracania uwagi na to, co dzieje się w okolicy naszego miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz wszędzie tam, gdzie widzimy zagrożenie. Aby z niej skorzystać, najlepiej za pośrednictwem strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu www.mazowiecka.policja.gov.pl lub Komendy Głównej Policji www.policja.pl znaleźć ikonę „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Po kliknięciu zostaniemy przekierowani na mapę. Jeśli chcemy zgłosić, że w naszej okolicy np. samochody przekraczają dozwoloną prędkość, należy w dolnej lewej części ekranu kliknąć w znak „+” umożliwiający dodanie zgłoszenia, następnie kliknąć ikonę „Przekraczanie dozwolonej prędkości”. Potem trzeba wskazać punkt na mapie, gdzie według nas dochodzi do tego typu łamania prawa. Na koniec należy jeszcze podać datę zdarzenia i kliknąć w przycisk zgłoś.
Z jednego komputera można wysłać zgłoszenie raz na dobę. Jeśli dotyczy ono powiatu wyszkowskiego, informacja o nim trafia do Komendy Powiatowej Policji.
Tego typu zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości w naszym powiecie było 135, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 112 oraz nieprawidłowego parkowania – 78.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta