Dziś jest 19 maja 2024 r., imieniny Mikołaja, Piotra

Pechowy remis w Ożarowie

(Zam: 05.04.2017 r., godz. 10.36)

Wynikiem 1:1 zakończyło się wyjazdowe starcie Bugu Wyszków z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Wyszkowianie mogą mówić o pechu, bowiem miejscowi wyrównali w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 25 marca na stadionie w Ożarowie Mazowieckim. Nieznacznym faworytem meczu byli wyżej notowani w ligowej tabeli gospodarze. Pierwsza połowa była wyrównanym widowiskiem, które jednak nie porywało. Lepsze sytuacje podbramkowe stworzyli sobie gospodarze, ale na posterunku był Paweł Błesznowski. Wyszkowianie odpowiadali niecelnymi strzałami. Przez większość czasu walka toczyła się w środku pola. Ostatecznie w pierwszej połowie bramki nie padły.
Drugą odsłonę świetnie rozpoczęli wyszkowianie. W 48. minucie Maciej Bala zakończył swoją akcję na prawym skrzydle strzałem, golkiper gospodarzy wybił piłkę przed siebie, a tę dobił skutecznie Łukasz Kowalczyk. Po wyjściu na prowadzenie goście mieli szansę na jego podwyższenie. W dobrych sytuacjach mylili się jednak Bala i Łukasz Łada. W ostatnim kwadransie role na boisku się odwróciły, do coraz bardziej zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze. W 82. minucie jeden z zawodników Ożarowianki trafił w poprzeczkę, kilka akcji później sędzia główny wskazał natomiast „na wapno”, dyktując rzut karny dla gospodarzy. Pokaz swoich umiejętności dał jednak w tym momencie Paweł Błesznowski. Golkiper Bugu piękną paradą obronił jedenastkę. Gdy wydawało się, że wyszkowska ekipa „dowiezie” zwycięstwo do końca, padła bramka wyrównująca. W 4. minucie doliczonego czasu gry zdobył ją pomocnik gospodarzy, Dominik Trojanowski. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Bug Wyszków 1:1 (0:0)
Bramka dla Bugu: 48. Ł. Kowalczyk.
Bug: P. Błesznowski – R. Nogaj, M. Paradowski (20. – K. Kaput), P. Kostrzanowski, A. Majczyna, B. Rejnuś, Ł. Łada (85. – D. Karp), M. Kopeć (60. – Marcin Rosiński), M. Bala (73. – D. Penkul), P. Bazler, Ł. Kowalczyk.
W najbliższym tygodniu wyszkowski zespół rozegra dwa spotkania ligowe. W środę 29 marca wyszkowianie podejmą na własnym stadionie Mazovię Mińsk Mazowiecki (w zaległym spotkaniu pierwszej, wiosennej kolejki). Początek spotkania o godz. 16.00. W sobotę 1 kwietnia ekipa trenera Stefana Liszewskiego zmierzy się natomiast z Dolcanem Ząbki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00. Na oba mecze serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!