Dziś jest 04 maja 2024 r., imieniny Floriana, Moniki

Tęcza pokonana

Ikona
(Zam: 12.04.2011 r., godz. 11.08)

W sobotę 9 kwietnia Bug Wyszków podejmował na własnym stadionie drużynę Tęczy 34 Płońsk, w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Jednostronne spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Mecz rozgrywany był przy niesprzyjającej piłkarzom, wietrznej aurze. Pierwszy kwadrans spotkania był dosyć wyrównany. Jako pierwsi do ataku ruszyli przyjezdni, akcje piłkarzy z Plońska nie zagrażały jednak bezpośrednio bramce Matusiaka. W 13. minucie spotkania przed wielką szansą na otworzenie wyniku stanął Michał Herman. Pomocnik Bugu otrzymał fantastyczne podanie od Krzysztofa Krzywickiego, który niekonwencjonalnym przerzutem otworzył koledze drogę do bramki gości. Nieatakowany przez nikogo Herman uderzył jednak prosto w bramkarza rywali. W kolejnych minutach inicjatywę całkowicie przejął Bug. Bramkarza z Płońska przetestował strzałem z dystansu Dariusz Papierz, golkiper nie dał się jednak zaskoczyć. Kilka chwil później po dośrodkowaniu i sporym zamieszaniu w polu karnym Płońska piłka trafiła w poprzeczkę. Bramka padła w 29. minucie. Przewaga gospodarzy była udokumentowana kolejnymi rzutami rożnymi. Jeden z nich został rozegrany ,,na krótko”. Chwilę później piłka została dośrodkowana w pole karne Bugu, gdzie pięknym strzałem głową do siatki trafił Daniel Pruszkowski. W kolejnych minutach wyszkowski zespół nie zwalniał tempa. Kolejno na bramkę Damiana Wójcika z Tęczy uderzali Łukasz Kowalczyk, Krzywicki i Herman, żaden ze strzałów nie zmienił jednak wyniku. Wysiłki gospodarzy zostały wynagrodzone trafieniem z 44. minuty. Ładnym strzałem z linii pola karnego popisał się Kowalczyk. Piłka przeleciała obok bezradnego bramkarza i było 2:0. Chwilę później sędzia obwieścił zakończenie pierwszej połowy.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony zdominowali piłkarze Bugu. Dwukrotnie bramkarza gości próbował w tym czasie pokonać Kowalczyk, raz uderzył jednak minimalnie obok bramki, a w drugiej sytuacji w ostatniej chwili zablokowali go obrońcy. W 64. minucie wyszkowski snajper ponownie strzelal na bramkę Płońska, tym razem z dystansu, dobrze ustawiony bramkarz pewnie obronił jednak uderzenie. Do końca spotkania wyraźną przewagę na boisku wywalczyli sobie gospodarze. Wynik nie uległ już jednak zmianie. W końcowce swoich sił strzałem głową próbował jeszcze Jarosław Wyszyński, który pojawił się na boisku za Hermana, uderzył jednak niecelnie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Bug Wyszków – Tęcza 34 Płońsk 2:0 (2:0)

Bramki dla Bugu: D. Pruszkowski 29, Ł. Kowalczyk 44.

Bug: D. Matusiak, W. Woźniak (86 – M. Wajdzik), Sz. Chalski, D. Pruszkowski, B. Szala, K. Krzywicki, D. Papierz, M. Herman (75 – J. Wyszyński), M. Biernacki, M. Chorzępa (71 – A. Rowicki), Ł. Kowalczyk.

Kolejnym rywalem drużyny Marka Krzywickiego będzie zespół Kryształu Glinojeck. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 kwietnia w Glinojecku.

Kasztelan Sierpc – Korona Ostrołęka 2:1
Victoria Sulejówek – MKS Przasnysz 2:1
Marcovia 2000 Marki – Hutnik Warszawa 0:3
Huragan Wołomin – Mławianka Mława 1:1
MKS Ciechanów – Wisła II Płock 2:0
Wkra Żuromin – Kryształ Glinojeck 1:0
Nadnarwianka Pułtusk – Iskra Krasne 1:1

1. Hutnik Warszawa 48 53-13