Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaPijany kierowca zabił pieszą

(Zam: 18.01.2017 r., godz. 12.42)

Wyszkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Miał ponad dwa promile alkoholu we krwi i mimo to, wsiadł za kierownicę samochodu. Chwilę później uderzył w idącą chodnikiem pieszą.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 14.00 w Dalekiem (gm. Długosiodło). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 45-letni kierowca daewoo lanosa nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią pieszą. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.
Sprawca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do aresztu. Zatrzymali też jego prawo jazdy.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierowcy będącemu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Policja apeluje, by nie dawać społecznego przyzwolenia na wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy takie sytuacje. Reagujmy, zanim będzie za późno.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta