Dziś jest 06 maja 2024 r., imieniny Jana, Judyty

Remis w Siedlcach

(Zam: 09.11.2016 r., godz. 13.29)

W 16. kolejce rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi, Bug Wyszków zmierzył się na wyjeździe z Pogonią II Siedlce. Spotkanie zakończyło się 2:2.

Mecz został rozegrany w sobotę 30 października w Siedlcach. Nieznacznym faworytem meczu byli gospodarze, którzy pomimo iż niżej notowani w tabeli, to jednak u siebie mogli liczyć na wsparcie rezerwowych piłkarzy występujących na co dzień w I lidze.
Początek spotkania był wyrównany. Po kwadransie inicjatywę przejęli jednak wyszkowianie. Kilka ładnych akcji ukoronował swoją bramką z 21. minuty Maksymilian Vogtman, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i umieścił piłkę w siatce miejscowych. Do odrabiania strat ruszyli gospodarze. Dobrze w bramce Bugu spisywał się jednak Krzysztof Goleń. W końcówce pierwszej połowy ponownie zaatakowali wyszkowianie. W 45. minucie Bug przejął piłkę w środku pola, a szybką akcję na gola zamienił Tomasz Aleksiejuk. Bramka do szatni oznaczała prowadzenie Bugu 2:0.
W drugiej odsłonie nieznaczną przewagę uzyskali miejscowi. W 53. minucie sędzia główny spotkania, z dużym ociąganiem odgwizdał kontrowersyjny faul w polu karnym Bugu, który oznaczał jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny na bramkę zamienił pomocnik siedlczan, Piotr Krawczyk. W 83. minucie arbiter ponownie „pomógł” miejscowym, odgwizdując rzekome przewinienie Piotra Bazlera tuż przed polem karnym Bugu. Do piłki podszedł ponownie Krawczyk i tym razem zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie, remis 2:2 z pewnością bardziej satysfakcjonuje gospodarze, aczkolwiek przed meczem wyszkowianie powinni brać taki wynik w ciemno.
Pogoń II Siedlce – Bug Wyszków 2:2 (0:2)
Bramki dla Bugu: M. Vogtman 21., T. Aleksiejuk 45.
Bug: K. Goleń – K. Maciak, M. Paradowski, K. Kaput, A. Majczyna – M. Bala (91. – Ł. Łada), J. Rejnuś, T. Aleksiejuk, P. Bazler, E. Dobkowski (76. – D. Witkowski) – M. Vogtman (66. – M. Krawczyk).
W następnej kolejce Bug zmierzy się z Błękitnymi Raciąż. Mecz zostanie rozegrany na stadionie WOSiR w Wyszkowie, w sobotę 5 listopada, początek o godz. 13.30. Trudny rywal, wyszkowskim piłkarzom bardzo przyda się doping, zapraszamy więc wszystkich kibiców na trybuny stadionu przy u. Kościuszki 54.