Dziś jest 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty

Camper słabszy od Warty

(Zam: 23.12.2015 r., godz. 11.53)

Nie udało się Camperowi Wyszków wywalczyć kolejnych punktów do tabeli I ligi siatkarzy podczas starcia z Wartą Zawiercie. Podopieczni Pawła Blomberga przegrali mecz we własnej hali 1:3.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 12 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando gości. Zawiercianie, z byłym zawodnikiem Campera, Łukaszem Kaczorowskim na czele, zdobywali kolejne punkty i utrzymywali bezpieczną przewagę nad gospodarzami (8:4, 16:13, 20:17). Ostatecznie Warta wygrała 25:20 i objęła prowadzenie w meczu.
W drugim secie wyszkowianie wyraźnie wzięli się do gry. W drużynie gospodarzy w końcu na przyzwoitym poziomie zaczęło funkcjonować przyjęcie. Rozpędzająca się z trudem „wyszkowska maszyna”, zaczęła przełamywać rywali w samej końcówce. M.in. dzięki dobrym zagrywkom, Camper zdołał wybić swoich przeciwników z rytmu i ostatecznie wygrać drugą partię 25:21.
Niestety, w trzecim secie inicjatywę ponownie przejęli goście. Zawiercianie grali bardzo skutecznie w ataku, kończąc większość piłek w pierwszej akcji. Wyszkowianie mieli swoje momenty w środkowej fazie seta, jednak ani razu nie wyszli w tej partii na prowadzenie. Wygrana Zawiercia 25:21 przybliżyła zespół z województwa śląskiego do triumfu w całym spotkaniu.
W czwartej, i jak się później okazało ostatniej partii, początkowo tempo grze nadawali gospodarze. Wyszkowianie utrzymywali prowadzenie do stanu 11:10. Potem przyszła niemoc w ataku wyszkowskich skrzydłowych. Kilka skutecznych bloków w wykonaniu zawodników Warty oraz autowe ataki wyszkowian pozwoliły zespołowi z Zawiercia na wywalczenie trzypunktowego prowadzenia na drugiej przerwie technicznej (16:13). Wyszkowianie co prawda zdołali odrobić straty i wyrównać na 20:20, był to jednak ostatni pozytywny aspekt w ich sobotnim występie. Bardziej zmotywowani rywale wygrali ostatecznie 25:22, a tym samym 3:1 w całym meczu.
Camper Wyszków – Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 22:25)
W kolejnym spotkaniu ligowym (ostatnim przed rundą rewanżową), Camper zmierzy się na wyjeździe z KPS-em Kęty. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 grudnia.