Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

Bezpieczeństwo w ramach szwajcarskiego wsparcia

(Zam: 29.07.2015 r., godz. 17.08)

Nowe urządzenia i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo na powiatowych drogach zostały zastosowane w pięciu lokalizacjach dzięki wsparciu finansowemu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.Powiat wyszkowski skorzystał z projektu, którego liderem jest Komenda Główna Policji. Jest realizowany na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem województw: podlaskiego, lubuskiego i mazowieckiego. Dodatkowo wytypowano 7 powiatów (na Mazowszu to tylko powiat wyszkowski), w których realizowane są inwestycje z zakresu infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W województwie podlaskim są to powiaty: suwalski, siemiatycki i wysokomazowiecki, w województwie lubuskim: międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki i sulęciński.
Budżet całego projektu Komendy Głównej Policji to 15 827 135 zł (dofinansowanie ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy to 13 453 065 zł). Z niego policja realizuje nie tylko inwestycje drogowe, ale też wizyty studyjne, zakup nieoznakowanych pojazdów (jeden trafił do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie), warsztaty szkoleniowe, kampanie społeczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa i inne. Realizacja zaplanowana jest do czerwca 2016 r.
Przebudowa pięciu odcinków dróg powiatowych kosztowała ponad milion złotych. Wysokość dofinansowania wyniosła 850 000 zł, udział powiatu to 150 000 zł. Dodatkowo, ze względu na zwiększony zakres robót, inwestycję dofinansowały gminy objęte projektem – Brańszczyk, Rząśnik, Somianka, Wyszków i Zabrodzie. Łącznie przekazały 75 517,23 zł. Przetarg na realizację inwestycji wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Wartość prowadzonych robót to 1 042 307,23 zł Nadzór inwestorski pełnił Robert Rosiński za 6 765 zł.
W Leszczydole Nowinach niedaleko siedziby Nadleśnictwa powstało przejście dla pieszych z wyznaczoną strefą oczekiwania (wysepki wyodrębnione w jezdni), dwie zatoki autobusowe.
W Rząśniku na wysokości Urzędu Gminy zmieniono geometrię skrzyżowania z drogą gminną prowadzącą do kościoła i szkoły (likwidacja wyspy), wyznaczono nowe przejścia dla pieszych, ze strefami oczekiwania (tzw. azyle), poprawiono nawierzchnię jezdni w obrębie skrzyżowania.
W Woli Mystkowskiej przy szkole wyznaczono azyle dla pieszych, wykonano miejsce do zatrzymywania się autobusów, zatokę parkingową dla osób przywożących dzieci do szkoły.
W Białymbłocie Kobyla na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą prowadzącą do szkoły wykonano przejście i azyle dla pieszych, wyznaczono i oznakowano przystanki autobusowe, przebudowano i wykonano chodniki prowadzące do przystanków.
W Zabrodziu na odcinku od przedszkola do Szkoły Podstawowej również wyznaczono nowe przejście dla pieszych, azyle. Wszystkie punkty zostały wyposażone w znaki drogowe.
J.P.

Komentarze

Dodane przez PAT, w dniu 30.07.2015 r., godz. 08.23
Panie Osęka, porusza pan w swoich felietonach coraz ciekawsze wątki wobec, których burmistrz i jego komitet z klasą stają się coraz bardziej bezradni.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.07.2015 r., godz. 09.13
to i w Genewie o nas wiedą ?!
pana pada - bez e mocji strach jest zły doradcą
Dodane przez SER do, w dniu 30.07.2015 r., godz. 09.45
to pański , nie powiem jeszcze jaki i pana zakładu, nie nowy przecież, naukowy problem . Próbuj PAN. Przyczyną malkontectwa - doszukiawania się dziury w całym, ( chociaż jak widać drogi są modernizowane ) , niezadowolenia - może być strach. Jest to pochodna schizo. Na dłuższą metę nie da się niestety ukryć. Taki stan morze się utrzymywać aż do zejścia. Jak się pan do tego nie nadaje , to chociaż trzymaj się pan i nie kompromituj innych
Dodane przez Morski, w dniu 30.07.2015 r., godz. 22.56
znów te, to moRZe!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl