Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Gminne stypendia dla trojga sportowców

(Zam: 14.01.2015 r., godz. 16.32)

Bokser Mateusz Tryc, pływak Dawid Głowacki, piłkarka ręczna Patrycja Skoczeń to tegoroczni sportowi stypendyści gminy Wyszków. Wyróżnienia odebrali 30 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej od burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.

Aby otrzymać gminne stypendium, trzeba spełnić kilka warunków zapisanych w uchwale Rady Miejskiej, m.in. być zameldowanym w gminie Wyszków, zrzeszonym w klubie sportowym, dyscyplina sportowa uprawiana przez zawodnika musi być objęta programem igrzysk olimpijskich. Równie ważne są osiągnięcia sportowe.
Patrycja Skoczeń w ubiegłym roku wywalczyła m.in. brązowy medal Mistrzostw Mazowsza oraz zajęła IX miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek z jej obecnym klubem – Varsovią.
Niewidomy pływak Dawid Głowacki zajął m.in. I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu, II miejsce na 100 m stylem klasycznym na Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu oraz III miejsce na 50 m stylem dowolnym na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu.
Bokser Mateusz Tryc wśród wielu sukcesów ma na swoim koncie zajęcie w ubiegłym roku I miejsca w kategorii 81 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów, rozgrywanych w marcu ubiegłego roku w Kaliszu.