Dziś jest 19 maja 2024 r., imieniny Mikołaja, Piotra

Na Camper nie ma mocnych w lidze

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 15.51)

Camper Wyszków nie przerywa zwycięskiego pochodu w rozgrywkach Krispol I Ligi. Siatkarze trenera Jana Sucha pokonali w ostatniej kolejce CARO Rzeczycę 3:0 i z dorobkiem 24 punktów wyraźnie prowadzą w rozgrywkach.

Spotkanie z beniaminkiem I ligi odbyło się w ostatnią sobotę (15 listopada) w hali WOSiR w Wyszkowie. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie Campera pojawił się Tobiasz Wojtkowski. Jedyny rodowity wyszkowianin w drużynie rozpoczął premierową odsłonę w asyście Konrada Woronieckiego, Macieja Główczyńskiego, Jakuba Kowalczyka, Sebastiana Wójcika, Łukasza Kaczorowskiego i libero, Damiana Sobczaka. Pierwsza partia przez długi czas przebiegała pod dyktando wyszkowian. Gdy przy pięciopunktowym prowadzeniu (22:17) w końcówce wydawało się, że nic nie zagrozi Camperowi w wygraniu pierwszego seta, nieoczekiwanie wyszkowski zespół „stanął”. Podopieczni trenera Sucha nie potrafili skończyć kilku akcji z rzędu, w rezultacie czego rywale doprowadzili do wyrównania (22:22). Nerwowa końcówka, zakończyła się ostatecznie po rywalizacji na przewagi zwycięstwem Campera 29:27, łatwo jednak nie było.
W drugiej odsłonie wyszkowianie zagrali dużo pewniejszą siatkówkę. Poza krótkim przestojem w środkowej fazie seta, siatkarze Campera wyraźnie dominowali nad rywalami. Swoje atomowe zagrywki uruchomił Łukasz Kaczorowski, pozostali skrzydłowi nie mylili się na siatce. Ostatecznie gospodarze zapisali drugi seta na swoje konto, wygrywając 25:20.
W trzeciej, ostatniej partii, Camper ponownie prowadził grę. Rywali stać było jedynie na zmniejszanie przewagi wyszkowian. Chwila rozprężenia w końcówce sprawiła jednak, że zespół z Rzeczycy zdołał wyrównać i po raz drugi w tym meczu doprowadzić do walki na przewagi. Ponownie lepsi okazali się wyszkowianie, wygrali 28:26, kończąc tym samym spotkanie 3:0.
MVP wybrano Konrada Woronieckiego.
Camper Wyszków – CARO Rzeczyca 3:0 (29:27, 25:20, 28:26)
Camper: Konrad Woroniecki, Maciej Główczyński, Jakub Kowalczyk, Sebastian Wójcik, Tobiasz Wojtkowski, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero), a także: Bartosz Zrajkowski, Rafał Faryna, Jakub Peszko.
SMS PZPS Spała – Warta Zawiercie 3:0
Victoria Wałbrzych – Kęczanin Kęty 3:2
Espadon Szczecin – AGH AZS Kraków 2:3
KPS Siedlce – Avia Świdnik 3:1
Ślepsk Suwałki – Pekpol Ostrołęka 3:0
Stal Nysa – Krispol Września 3:0
W najbliższym tygodniu Camper rozegra kolejne dwa mecze ligowe. W środę 19 listopada wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków. W sobotę 22 listopada Camper wraca do Wyszkowa, by w hali WOSiR podejmować Kęczanina Kęty. Początek meczu o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na trybuny hali, mieszczącej się przy ul. Geodetów 45.