Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Remis ze wskazaniem na Bug

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.00)

Bug Wyszków zremisował z Mławianką Mława 1:1, w spotkaniu 29. kolejki rozgrywek grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Bramkę dla Bugu zdobył Jakub Rejnuś.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 24 maja w Mławie. Bug przystępował do niego po bardzo słabym w swoim wykonaniu, przegranym meczu u siebie z Czarnymi Węgrów. Rywale z kolei byli na fali wznoszącej, w poprzedniej kolejce zremisowali bowiem w stolicy z Polonią Warszawa 2:2. Na szczęście podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego zdołali odbudować się psychicznie po ostatnich słabszych występach i mimo braków kadrowych (zagrali bez Alana Wróbla i Bartosza Szydłowskiego), postawili rywalom bardzo wysoką poprzeczkę.
Mecz dobrze zaczął się dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który egzekwował Nazar Litun, piłkę do bramki Mławianki wbił Jakub Rejnuś. Wyszkowianie cieszyli się z prowadzenie niespełna pół godziny. W 35. minucie po błędzie Maciaka, wyrównał jeden z gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej odsłonie stroną przeważającą był Bug. Rywale stworzyli sobie jedną, klarowną do zdobycia gola sytuację, wyszkowianie odpowiedzieli trzema-czterema. Duża w ich budowaniu zasługa Łukasza Kowalczyka, który rozegrał bardzo dobry mecz. Niestety, jego partnerzy byli nieskuteczni. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.
Mławianka Mława – Bug Wyszków 1:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: J. Rejnuś 7.
Bug: Ł. Derejko – K. Kaput, Sz. Salwin, M. Maciak, Ł. Damętko – K. Skoczeń, J. Rejnuś, D. Gałązka, N. Litun – Ł. Szala (60. – M. Rosiński), Ł. Kowalczyk.
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa kolejne spotkania ligowe. W środę 28 maja wyszkowianie podejmą na własnym stadionie Mazura Gostynin. Początek meczu o godz. 17.00. W niedzielę 1 czerwca, podopieczni trenera Ogrodzińskiego udadzą się natomiast na spotkanie wyjazdowe do Gąbina, gdzie na trudnym terenie zmierzą się z miejscowymi Błękitnymi.
Narew Ostrołęka – Wisła II Płock 3:0
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – MKS Przasnysz 0:2
Błękitni Gąbin – Bzura Chodaków 2:1
Czarni Węgrów – KS Łomianki 1:2
Korona Ostrołęka – Wkra Żuromin 2:1
Amator Maszewo – Błękitni Raciąż 1:6
MKS Ciechanów – Naprzód Skórzec 4:1