Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Huraganowy wiatr, dwa karne – Bug remisuje z Polonią

(Zam: 19.03.2014 r., godz. 14.39)

Bug Wyszków zremisował ze stołeczną Polonią 1:1, w meczu inauguracji rundy wiosennej rozgrywek IV ligi. Bramkę dla Bugu z rzutu karnego zdobył Mateusz Maciak, odpowiedział, również z 11 metrów, Mariusz Ujek. Cały mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – przy silnym wietrze i opadach deszczu, a nawet gradu.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 15 marca. Towarzyszyły mu nadzwyczajne środki bezpieczeństwa – zwiększone siły policyjne oraz ochroniarskie, zarówno na stadionie, jak i w całym mieście. Mecz, na którym miał się pojawić komplet widzów, niestety w dużej mierze popsuły wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Silnie wiejący wiatr oraz przelotne opady skutecznie utrudniały życie piłkarzom, psując również komfort oglądania kibicom. Mimo tego, na stadionie pojawiło się prawie 800 widzów. Nie było wśród nich kibiców Polonii.
Bug rozpoczął spotkanie w ofensywnym ustawieniu, z dwoma napastnikami. Obok Łukasza Kowalczyka, w ofensywie miał się szansę pokazać po raz pierwszy w oficjalnym meczu, nowy nabytek drużyny – Adam Matejak. Pierwsi sytuacje bramkowe wypracowali sobie jednak poloniści. Już w pierwszych minutach, po jednej ze składnych akcji zespołu „Czarnych Koszul”, piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Łukasza Derejki. Wyszkowianie odpowiedzieli ładnym, ale również minimalnie niecelnym strzałem Jakuba Rejnusia. W kolejnych minutach gra była wyrównana i toczyła się głównie w środku pola. W rywalizacji było bardzo dużo przypadkowości, za którą odpowiadał, zmieniający trajektorię niemal każdej piłki, wiatr. Ciekawie zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. Mateusz Gołębiowski dośrodkował w pole karne Polonii, a wbiegającego na piłkę Matejaka, popchnął jeden z rywali. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczono Mateusza Maciaka. Wyszkowski stoper uderzył mocno po ziemi i mimo że bramkarz był bliski udanej interwencji, to jednak piłka zatrzepotała w siatce. Kilka minut później zakończyła się pierwsza połowa, Bug schodził do szatni prowadząc 1:0.
W drugiej odsłonie, niestety rywale bardzo szybko wyrównali stan gry. Bramka padła po rzucie karnym, który został podyktowany po raczej „czystym” według większości obserwatorów, starciu Jakuba Rejnusia z jednym z zawodników gości. Jedenastkę na gola zamienił Mariusz Ujek, całkowicie zmylając Derejkę. Po stracie bramki, inicjatywę przejęli wyszkowianie. Gospodarze kilkukrotnie zagrozili bramce stołecznych. Najbliżej zdobycia bramki na wagę zwycięstwa był Łukasz Kowalczyk, którego strzał z ponad 20 metrów odbił się od poprzeczki i bramkarza Polonii, który również obronił dobitkę. Ostatecznie żaden z zespołów nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się bardziej satysfakcjonującym dla Bugu (ze względu na sytuację w tabeli) remisem.
Bug Wyszków – Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramka dla Bugu: M. Maciak (k) 42.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – K. Skoczeń, A. Wróbel, M. Maciak, Ł. Damętko – Sz. Salwin, J. Rejnuś, D. Gałązka, M. Gołębiowski – A. Matejak, Ł. Kowalczyk.
W najbliższej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Wisły Płock. Mecz zostanie rozegrany w stadionie rywali, w niedzielę 23 marca. Dzięki remisowi z Polonią, wyszkowianie utrzymali pierwsze miejsce w tabeli oraz dystans pięciu punktów przewagi nad „Czarnymi Koszulami”. Tyle samo punktów co Bug ma już jednak czarny koń rozgrywek – MKS Ciechanów. Rywalizacja o awans do III ligi będzie więc niezwykle ciekawa.
Czarni Węgrów – Wisła II Płock 0:1
Korona Ostrołęka – Mławianka Mława 0:2
Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:2
MKS Ciechanów – Błękitni Gąbin 3:2
Naprzód Skórzec – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2
Błękitni Raciąż – Narew Ostrołęka 5:2
Wkra Żuromin – MKS Przasnysz 0:4
KS Łomianki – Bzura Chodaków 2:1