Dziś jest 03 maja 2024 r., imieniny Marii, Marioli

Camper wygrał derby Mazowsza

(Zam: 15.01.2014 r., godz. 17.10)

Zespół Campera Wyszków pokazał duży siatkarski kunszt, pokonując na wyjeździe silną drużynę Pekpolu Ostrołęka 3:0 (26:24, 25:23, 25:21). Siatkarzem spotkania wybrano Łukasza Kaczorowskiego.

Pierwsze ligowe spotkanie Campera Wyszków w nowym roku kalendarzowym zostało rozegrane w sobotę 4 stycznia w Ostrołęce. W meczu określanym jako „derby Mazowsza”, wyszkowianie zmierzyli się z miejscowym Pekpolem. Premierową odsłonę podopieczni trenera Jana Sucha rozpoczęli w składzie: Konrad Woroniecki, Sebastian Wójcik, Paweł Pietkiewicz, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Łukasz Kaczorowski, Adrian Stańczak (libero). Camper bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, wychodząc po kilku minutach gry na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Przewaga ta utrzymywała się przez dłuższy czas, jednak w połowie seta z kolan zaczęli podnosić się gospodarze. Ich ambitna pogoń zaowocowała wyjściem Pekpolu na prowadzenie w momencie schodzenia na drugą przerwę techniczną (15:16). W ostatniej fazie seta oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę. Ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Campera, którzy po asie serwisowym Łukasza Kaczorowskiego wygrali 26:24.
Podobny przebieg miała druga odsłona. Po początkowej przewadze Campera, do głosu doszli miejscowi. Tym razem jednak wyszkowianie bardzo szybko poukładali swoją grę i jeszcze przed drugą przerwą techniczną odzyskali prowadzenie. W końcówce Camper skutecznie obronił swoją przewagę, w dużej mierze zasługa w tym Kaczorowskiego, który drugą partię z rzędu zakończył punktową zagrywką. Wyszkowianie wygrali 25:23 i wyszli na prowadzenie 2:0 w całym meczu.
W trzecim, i jak się później okazało ostatnim secie, Camper oddał inicjatywę tylko raz i to na krótki czas. Wyszkowianie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a pewnie wygrana końcówka seta potwierdziła wyższość Camper nad Pekpolem. Ostatecznie podopieczni trenera Jana Sucha wygrali trzecią partię 25:21, a tym samym 3:0 w całym meczu. Ważne trzy punkty wróciły do Wyszkowa.
Energa Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków (24:26, 23:25, 21:25)
Camper:Konrad Woroniecki, Sebastian Wójcik, Paweł Pietkiewicz, Dariusz Szulik, Waldemar Świrydowicz, Łukasz Kaczorowski, Adrian Stańczak (libero), a także: Maciej Główczyński, Bartosz Zrajkowski, Tomasz Rutecki, Dominik Zalewski, Jakub Urbanowicz.
W najbliższej kolejce wyszkowianie podejmą we własnej hali drużynę AGH 100RK Kraków. Starcie z krakowskimi akademikami zostanie rozegrane w sobotę 11 stycznia w hali WOSiR. Początek o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
AGH 100K Kraków – Stal Nysa 3:0
Avia Świdnik – KS Siedlce 3:1
TKS Tychy – Ślepsk Suwałki 3:1
Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0
Wygrany sparing z Hajnówką
W niedzielę 30 grudnia, korzystając z przerwy świątecznej, siatkarze Campera rozegrali sparingowe spotkani z drugoligowym Pronarem Hajnówka. Podopieczni trenera Jana Sucha wygrali mecz hokejowym wynikiem 5:0 (szkoleniowcy obu zespołów umówili się na rozegranie pięciu partii bez względu na rezultat). Po pierwszym, wyrównanym setem, który wyszkowianie wygrali 34:32, pozostała część spotkania została zdominowana przez Camper. Dobrze funkcjonował blok, wyszkowianie dominowali również w pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła. Trener Such testował podczas spotkania różne zestawienia zawodników i plany taktyczne.