Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Amator przerwał passę Bugu, fotel lidera utrzymany

(Zam: 01.10.2013 r., godz. 17.40)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa spotkania w ramach rozgrywek IV ligi. W środę 18 września podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego ulegli w Maszewie miejscowemu Amatorowi 2:3, natomiast w sobotę 21 września pokonali na własnym stadionie Koronę Ostrołęka 3:0.

Do spotkania w Maszewie Bug podchodził jako lider tabeli i jedyna niepokonana do tej pory drużyna w lidze. Świetna passa siedmiu zwycięstw z rzędu musiała się jednak kiedyś skończyć. Wyszkowianie słabo weszli w mecz z beniaminkiem ligi, tracąc pierwszą bramkę już w 8. minucie gry. W dalszej części pierwszej połowy nadal przeważali rywale, jednak bez efektów. Piłkarze Bugu nie potrafili natomiast realnie zagrozić bramce gospodarzy. Gdy wszyscy byli już myślami w szatni, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry podyktowany został rzut karny dla Amatora, po którym drużyna z Maszewa powiększyła swoje prowadzenie na 2:0.
Obraz gry zmienił się w drugiej połowie, którą dobrze rozpoczęli tym razem przyjezdni. Odpowiednio w 56. (po rzucie karnym) i 65. minucie dwie bramki dla swojego zespołu zdobył Piotr Augustyniak, przywracając wyszkowianom nadzieje nawet na komplet punktów w meczu. Niestety, piłkarze Bugu wyraźnie zaspali po wznowieniu gry po drugim trafieniu. Maszewianie w 66. minucie wyszli ponownie na prowadzenie. Mimo ambitnych ataków, podopieczni trenera Ogrodzińskiego nie zdołali odrobić już strat, mimo że w końcówce meczu należał im się ewidentny rzut karny (za faul obrońcy gospodarzy na Tomku Cichockim). Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Amatora 3:2.
Amator Maszewo – Bug Wyszków 3:2 (2:0)
Bramki dla Bugu: P. Augustyniak 56. (k) i 65.
Bug (wyjściowy skład): Ł. Derejko – Ł. Damętko, A. Wróbel, A. Chukwuemeka, M. Maciak – M. Gołębiowski, Sz. Salwin, P. Augustyniak, Ł. Szala – D. Gałązka, Ł. Kowalczyk.
Błękitni Gąbin – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:3
Trzy dni po feralnym meczu w Maszewie, Bug miał szansę na zrehabilitowanie się, podejmując przed własną publicznością Koronę Ostrołęka. Szansę tę na szczęście wykorzystał. Pierwsza bramka dla wyszkowian padła w 20. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Łukasza Damętki, obrońcy z Ostrołęki wybili piłkę na 10 metr, z którego bezpośrednim strzałem głową piłkę do bramki wbił Alan Wróbel. Rywale w pierwszej połowie odpowiedzieli kilkoma niegroźnymi strzałami z dystansu oraz jednym uderzeniem z ostrego kąta, po którym futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Łukasza Derejki. Do końca odsłony Bug utrzymał korzystny rezultat.
W drugiej połowie gospodarze zdominowali rywali. Przewaga przyniosła efekt w 61. minucie, kiedy to po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu po ziemi, ładnym wślizgiem całość skutecznie zamknął Mateusz Maciak, pakując piłkę z ostrego kąta pod samą poprzeczkę bramki gości. Pięć minut później wynik spotkania ustalił ostatnio bramkostrzelny Augustyniak. Wyszkowski pomocnik otrzymał bardzo ładne podanie od Gołębiowskiego i silnym strzałem z kilku metrów pokonał golkipera przyjezdnych. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie do samego końca. Bug zasłużenie wygrał 3:0.
Bug Wyszków – Korona Ostrołęka 3:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: A. Wróbel 20., M. Maciak 61., P. Augustyniak 66.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – A. Wróbel, M. Maciak, A. Chukwuemeka, Ł. Damętko – M. Gołębiowski, J. Rejnuś, P. Augustyniak, D. Gałązka – Ł. Kowalczyk, K. Skoczeń.
W następnej kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z zespołem Czarnych Węgrów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 29 września.
Wisła II Płock – Ostrovia Ostrów Mazwiecka 5:1
Narew Ostrołęka – Błękitni Gąbin 0:0
MKS Przasnysz – Mazur Gostynin 0:1
Bzura Chodaków – Mławianka Mława 0:2
Polonia Warszawa – Czarni Węgrów 3:0
KS Łomianki – Amator Maszewo 4:3
Wkra Żuromin – MKS Ciechanów 3:0
Błękitni Raciąż – Naprzód Skórzec 3:1