Dziś jest 29 kwietnia 2024 r., imieniny Hugona, Roberta

Tenis i szachy z WOSiR-em

Ikona
(Zam: 16.11.2010 r., godz. 12.14)

W niedzielę 14 listopada w hali sportowej WOSiR zostały przeprowadzone zawody w szachy i tenisa stołowego z okazji święta odzyskania niepodległości.

Turniej szachowy zgromadził kilkudziesięciu uczestników, wśród których znaleźli się zarówno ,,juniorzy”, jak i o kilkadziesiąt lat starsi ,,seniorzy”. W rozgrywkach każdy z uczestników grał z każdym. Kilkugodzinne rozgrywki wyłoniły w końcu najlepszych. W klasyfikacji ogólnej trzecie miejsce zajął dobrze znany wyszkowskim szachistom Marcin Hryszkiewicz. Drugą lokatę wywalczył doświadczony Tadeusz Hryszkiewicz, a zwycięstwo w całym turnieju odniósł Michał Hryszkiewicz. Najlepszy w kategorii ,,junior” (do lat 18-stu) był Gabriel Zabielski.
Ufundowane przez Jacka Bajorka pamiątkowe szachy dla najlepszego szachisty w kategorii ,,senior” otrzymał Tadeusz Hryszkiewicz. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez WOSiR i burmistrza Wyszkowa.

W turnieju tenisa stołowego wzięła udział rekordowa liczba 75 uczestników z 21 miejscowości. Z powodu tak dużej liczby tenisistów mecze rozgrywane były systemem pucharowym.