Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaWakacyjny zawrót głowy

Ikona
(Zam: 31.07.2013 r., godz. 10.30)

„Wakacyjny wehikuł czasu” – zajęcia, odbywające się przez ostatni miesiąc w bibliotece miejskiej, dobiegły końca. Jednym z głównych w Dziale dla Dzieci i Młodzieży był „Warsztatowy zawrót głowy”. Wakacyjne spotkania z czytelnikami zrealizowano w ramach projektu „Biblioteka Akademią Przyszłości”.

Zajęcia odbywały się od 1 do 26 lipca, a uczestniczyło w nich 54 osoby. Spotkania prowadziły bibliotekarki Działu dla Dzieci i Młodzieży, Marta Gołębiewska i Małgorzata Lamparska. W myśl zasady, że biblioteka jest instytucją, która powinna uczyć, jednocześnie bawiąc, czytelnicy mieli zapewnionych moc atrakcji. Na początku lipca stworzyli receptę na udane wakacje, którą starali się realizować zgodnie z planem.
– Bardzo dużo udało nam się zrealizować z naszych planów wakacyjnych, głównym punktem był „Warsztatowy zawrót głowy” – podkreśliła inicjatorka przedsięwzięcia, Małgorzata Lamparska.
Najmłodsi czytelnicy mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach, a wśród nich w zajęciach medycznych, ekologicznych, informatycznych, księgoznawczych, terenoznawczych, regionalnych, ratowniczych, teatralnych, kreatywności, plastycznych i językoznawczych. Warsztaty prowadzili specjaliści trudniący się daną dziedziną. Dzieci gościły także uczestników WTZ.
– Uczyli nas robić dekoracyjne pudelka, butelki z elementami decoupagu, obrazy wyklejanek z nasion i wiele innych fantastycznych drobiazgów – zaznaczyła Małgorzata Lamparska.
Oprócz zajęć, czytelnicy uczestniczyli w wycieczce do Mościsk, na fermę iluzji. Brali też udział w wycieczce „Leśnej ferajny” oraz festiwalu „Zgraja 2013”.
Uczestnicy „Wakacyjnego wehikułu czasu” otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody uczestnictwa w zajęciach, które wręczyły: kierownik działów Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbieta Kwaśniewska, Marta Gołębiewska oraz Małgorzata Lamparska. Tytuł Wakacjowicza 2013 otrzymała Angelika Kuch. Bibliotecznym Ekologiem została Marcela Zalewska, Bibliotecznym Ratownikiem – Maria Owsianko i Piotr Piecychna, Bibliotecznym Regionalistą – Katarzyna Sobocińska, Bibliotecznym Mistrzem Kultury Słowa – Faustyna Martyna, Magdalena Szczepaniak i Zuzanna Kilen, Bibliotecznym Terenoznawcą – Katarzyna Poaszczyńska i Nina Bloch. Tytuł Śpiewającego Informatyka przypadł Łukaszowi Ryszawy. Podczas festiwalu „Zgraja 2013” zwyciężyły: Julia Twardowska, Klaudia Piecychna, Sandra Nowakowska
W konkursie „Buszujący w Bibliotece” pierwsze miejsce przypadło: Marii Owsianko, Oldze Dudek, Daphnee Constant, Zuzannie Kilen, Gabrieli Strzelińskiej, Annie Jastrzębskiej. Laureatami konkursu „Kocham Cię, Biblioteko” zostali: Julia Groszkiewicz, Julia Twardowska, Marcela Zalewska, Marlena Badurek, Katarzyna Dudkiewicz, Arkadiusz Piaszczyński, Katarzyna Piaszczyńska, Magdalena Szczepaniak, Sandra Nowakowska, Klaudia Piecychna. Natomiast w konkursie plastycznym „Wakacyjne marzenie” laur przypadł Wiktorowi Kochańskiemu, Oldze Dudek, Patrycji Obrębskiej i Michałowi Reicheltowi.
Organizatorzy wraz z uczestnikami mają już plany na przyszłe wakacje. Po rozdaniu dyplomów oraz nagród wszyscy uczestniczyli w poczęstunku i wspólnej zabawie.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl