Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaDrużyna z Brańszczyka łowi najlepiej

Ikona
(Zam: 24.07.2013 r., godz. 10.30)

Drużyna z Brańszczyka okazała się liderem VIII Zawodów w Wędkarstwie Spławikowo-Gruntowym „O puchar wójta gminy Brańszczyk”, które odbyły się na początku lipca. Tworzący ją Maksymilian Bogacki i Paweł Pałubiński zdobyli 14 855 punktów. Oprócz głównej nagrody, otrzymali także puchar od dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku.

Wędkarstwo jest sportem cieszącym się coraz większą popularnością, czego najlepszym dowodem są zawody, które miały miejsce już po raz 8. Wędkują nie tylko profesjonaliści, lecz także amatorzy, nie tylko dorośli, ale i młodzież oraz dzieci. W gronie wędkujących coraz częściej spotykamy nie tylko pojedyncze osoby, także całe rodziny.
Szkółka wędkarska „Spławik” działa na terenie Brańszczyka od 2 lat. Inicjatorem jej powstania była dyrektor Gminnego Domu Kultury, Maria Puścian. Zajęcia prowadzą prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 88 Wyszków Miasto Wiesław Piasecki, kierownik szkółki Ryszard Kowalczyk i kapitan sportowy Waldemar Glinka. W okresie jesienno-zimowym zajęcia odbywają się w Domu Kultury, a w sezonie wiosenno-letnim nad wodą.
Tradycyjnie zawody zorganizowali wójt gminy Brańszczyk, Mieczysław Pękul oraz wyszkowskie koło PZW. Zawody zakończyły się 7 lipca o godz. 10.00. Odbywały się w Brańszczyku, na Wielkim Kole Bugu. W zawodach wzięło udział dwadzieścia dwuosobowych drużyn. Całonocna rywalizacja była zacięta, o czym mogą świadczyć wyniki połowów. Na podium znaleźli się również Dariusz Geski i Wiktoria Geski, zdobywając 12 485 pkt i II miejsce oraz Andrzej Glinka i Waldemar Glinka, którzy zdobyli 10 905 pkt, uplasowawszy się na III miejscu. Wśród wszystkich zawodników rozlosowano sprzęt wędkarski ufundowany przez wójta gminy Brańszczyk.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl