Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaŚmiech z klaunami

Ikona
(Zam: 24.07.2013 r., godz. 10.30)

Artyści Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa wystąpili 19 lipca w sali widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” w przygotowanym dla dzieci spektaklu teatralnym „Cyrkowe wyczyny klauna i dziewczyny”.

Na scenie pojawiła się para klaunów – Iza i Włodek, którzy rozśmieszali młodą widownię. Wstęp na wydarzenie był wolny, przybyło mnóstwo dzieciaków wraz z opiekunami. Humory niewątpliwie dopisywały – śmiechem, okrzykami i oklaskami dzieci nagradzały każdą sztuczkę cyrkowego duetu. Maluchy także miały możliwość wystąpić na scenie i współtworzyć przedstawienie. Zgłaszały się do uczestnictwa w zabawach, przywdziewały pożyczone elementy garderoby, angażowały się w każde zadanie. Ciekawość nie pozwoliła im milczeć, z widowni padały pytania dotyczące magicznych sztuczek klaunów, choć te oczywiście pozostały tajemnicą artystów. Kilka ciekawostek zdradziła Iza. Opowiedziała dzieciom jak samodzielnie wykonać własne atrybuty cyrkowca, takie jak hula hop. Wszystkie pociechy wspólnie z klaunami wymyślały zaklęcia i czarowały atmosferę, aby każda sztuczka się udała. Niezdarność postaci skutkowała ogromnym rozbawieniem widzów. Włodek wciąż się potykał i gubił czapkę, a Iza balansowała na monocyklu, z którego kilka razy prawie by spadła. Do ostatniej sztuczki zaangażowani zostali nawet tatusiowie. Dzielnie poradzili sobie z wyzwaniem jakie przed nimi postawiono, tworząc ławkę z własnych ciał. Tu pomogły czary Włodka.
Za kulisami przedstawienia artyści zdradzili „Wyszkowiakowi”, że są samoukami, sztuczek uczyli się w domu. Z wykształcenia Iza jest technikiem elektronikiem, klaun Włodek z kolei próbował sześciu różnych kierunków studiów, a ponieważ żaden nie okazał się być dla niego odpowiednim, postanowił spełniać się w swojej aktorskiej pasji. W Art-Re działają od 2 lat. Prywatnie są parą.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl