Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraNauczyciele do zwolnienia

(Zam: 17.07.2013 r., godz. 10.30)

Z danych zebranych przez Polską Agencję Prasową wynika, że w województwie mazowieckim straci pracę około 1 000 nauczycieli. W powiecie wyszkowskim, w placówkach oświatowych prowadzonych przez Starostwo planuje się redukcję 3 etatów.

W Zespole Szkól w Zabrodziu wypowiedzenie ma otrzymać jedna osoba zatrudniona na pół etatu, a w wyszkowskim Centrum Kształcenia Praktycznego dwie osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin. Nie jest jednak powiedziane, że do zwolnień na pewno dojdzie. Sytuacja będzie jasna pod koniec sierpnia, kiedy zostanie zakończona rekrutacja do szkół.
- Jeśli z rekrutacją pójdzie wszystko jak należy, to w Zespole Szkół w Zabrodziu przewiduje się godziny pracy dla tej nauczycielki. To nie jest tak, że dyrektor szkoły zupełnie o niej nie myśli – mówi wicestarosta Teresa Trzaska.
W Centrum Kształcenia Praktycznego wypowiedzenia otrzymały nauczycielki gastronomii. Znalazły się w trudnej sytuacji, ponieważ obie były zatrudnione na cały etat. Jednak wiek i staż daje im już możliwość przejścia na emeryturę. Jeśli okaże się, że dyrektor CKP-u zrekrutuje chętne osoby dorosłe na kursy kwalifikacyjne w zawodzie gastronom, wówczas nauczycielki będą mogły jeszcze pracować.
- Nie zamykamy całkowicie furtki dla tych osób. Rozmawialiśmy z dyrektorami i ustaliliśmy, by jeśli to możliwe, przewidywali dalsze zatrudnianie tych osób, nawet w mniejszym wymiarze godzin – kończy T. Trzaska. – Dodatkowych zwolnień na razie nie przewidujemy. Czekamy na wyniki rekrutacji.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta