Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, Jaromira„Reymont dzieciom”

(Zam: 03.07.2013 r., godz. 10.30)

Grupa teatralna Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Zabrodziu rozpoczęła ciekawą inicjatywę dotarcia ze sztuką do najmłodszych grup odbiorców. Adaptacje znanych i lubianych bajek będzie wystawiała w Gminnym Ośrodku Kultury.

Pomysł jest tym bardziej ciekawy, że uczniowie nie tylko wcielają się w role bohaterów, ale też piszą scenariusze, tworzą scenografię, wyznaczają spośród siebie reżysera, a wystawiane sztuki są wzbogacone głębszymi przesłaniami – przestrogami i zaleceniami, jak postępować w codziennym życiu, by unikać niebezpieczeństwa, jak radzić sobie w kontaktach społecznych, odróżniać dobro od zła, klasyfikować życiowe wartości.
Na afiszu jako pierwsze pojawiło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” adresowane do przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w Kicinach i uczniów najmłodszych klas szkoły podstawowej. Wystąpili w nim Natalia Łada (Narrator), Natalia Nadaj (Czerwony Kapturek), Emilia Banaszek (Mama Czerwonego Kapturka), Natalia Osytek (Babcia), Mateusz Szymaniak (Wilk), Kamil Dąbrowski (Leśniczy).
Opiekun grupy teatralnej – Anna Topolewska – pedagog szkolny Zespołu Szkół w Zabrodziu zdradziła, że „Czerwony Kapturek” to dopiero początek cyklu przedstawień pod hasłem „Reymont dzieciom”. Na kolejne trzeba będzie jednak poczekać do nowego roku szkolnego.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta