Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona„Oberek” z kolejnym sukcesem

(Zam: 26.06.2013 r., godz. 10.30)

Zespół „Oberek” działający w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” może poszczycić się wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. Jednym z nich był laur uzyskany podczas XXXIII Przeglądu Twórczości Artystycznej w Warszawie, organizowanego przez Dom Kultury na Woli, który odbył się 15 czerwca.

Spośród 6 zespołów biorących udział w kategorii zespół seniorów folkloru, „Oberek” znalazł największe uznanie w oczach jury. Grupa łączy pokolenia. Oprócz seniorów, występują w nim także młodsze osoby.
– W styczniu 2013 roku obchodziliśmy jubileusz pięciolecia istnienia, i od pół roku przygotowywaliśmy program – podkreśla kierownik artystyczny i choreograf zespołu Danuta Deptuła. – Podczas przeglądu pokazaliśmy trzy suity – dodaje.
„Oberek” prezentuje program obejmujący elementy kultury Puszczy Białej, Puszczy Zielonej oraz Podlasia.
Zespół zaczął swoją przygodę od przeglądu „Teraz my” w warszawskim klubie „Ikar”.
– Wybraliśmy się tam po dwóch latach działalności, otrzymując pierwsze miejsce – podkreśla Danuta Deptuła. – Przegląd był skierowany do seniorów w kategorii zespołów wokalnych, zespołów śpiewaczych, teatrów, recytatorów, zespołów tanecznych i folklorystycznych.
Podczas drugiego udziału w festiwalu, „Oberek” zajął drugie miejsce. Rok 2010 przyniósł trzecie miejsce na przeglądzie „Barwy jesieni” w Węgrowie, a w 2011 i 2012 roku zespół zajął pierwsze miejsce. W przeglądzie uczestniczyło 14 zespołów seniorskich.
W Warszawie na Zaciszu w 2013 r. zespół uczestniczył w przeglądzie twórczości artystycznej seniorów, zdobywając Grand Prix. W najbliższym czasie „Oberek” planuje udział, wraz z innymi zespołami i grupami z miasta, w pikniku, który odbędzie się pod koniec lipca w Wyszkowie. Następnie zespół weźmie udział w dożynkach w Małkini Górnej oraz w międzynarodowej imprezie w Ciechanowcu.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl