Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 maja 2024 r., imieniny Augustyna, JaromiraSto lat LO. Polecam. C.K. Norwid

(Zam: 26.06.2013 r., godz. 10.30)

To hasło obchodów stulecia I Liceum Ogólnokształcącego, które przypada w przyszłym roku. – Każdy, kto skończył I Liceum Ogólnokształcące zostawił tu cząstkę siebie. Im bardziej brnie się w życie, tym bardziej chce się tu wracać – mówi Karol Pękul, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego wydarzenia.

Inicjatorzy planują skupić wokół tego święta nie tylko nauczycieli, absolwentów, ale i wszystkich wyszkowian.
- Chcemy zrobić coś dla siebie, szkoły, ale też i mieszkańców. Chcemy pokazać, że to fajna szkoła i radością tą podzielić się ze wszystkimi – dodaje K. Pękul.
Organizatorzy zdradzili część swoich planów w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej zorganizowanej w I LO z udziałem Karola Pękula, dyrektora Władysława Klimaszewskiego oraz prowadzącej spotkanie absolwentki ogólniaka Jolanty Gus, na co dzień odpowiadającej za komunikację korporacyjną w Polskiej Organizacji Turystycznej.
Stuleciu placówki towarzyszyć będzie zjazd absolwentów (odbywają się one w szkole co 10 lat). Jak podkreśla Karol Pękul, pomysł przedsięwzięcia wyszedł od Władysława Klimaszewskiego.
- Chcemy zrobić to tak, żeby dumni byli ci, co chodzili do LO, dumny był Wyszków, aby ościenne miasta zazdrościły nam takiej szkoły – zaznaczył.
Elementem przygotowań jest przekształcenie Komitetu Organizacyjnego w stowarzyszenie.
- Tego typu przedsięwzięcie wymaga dużych pieniędzy, stowarzyszenie pozwoli nam po nie sięgnąć, nawet unijne środki są w obszarze naszych planów – zaznacza K. Pękul.
- Dobra szkoła to prestiż dla miasta, ale i województwa. Jubileusz to nie tylko zjazd, bal, również szereg inicjatyw w mieście – zaznacza Jolanta Gus.
J.P.

Komentarze

piękna inicjatywa
Dodane przez ania, w dniu 18.07.2013 r., godz. 16.00
Miło, gdy ktoś tak pięknie wspomina szkołę... Potrafi docenić jej wartość, ...a przede wszystkim, rozumie, co to znaczy dobra szkoła.
życie
Dodane przez ..., w dniu 25.07.2013 r., godz. 18.02
...im bardziej brnie się w życie... tym skuteczniej trzeba je łapać

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta