Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona„Sylaba” i wyszkowscy wokaliści z trofeami

Ikona
(Zam: 19.06.2013 r., godz. 10.30)

Z międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach odbywającego się na przełomie maja i czerwca Rewia „Sylaba” przywiozła pierwszą nagrodę, a troje solistów ze Studia Piosenki Ireny Zdunek wyróżnienia. Burmistrz gratulował wykonawcom, których przedstawiciele gościli na sesji Rady Miejskiej 13 czerwca.

Jak poinformowała na sesji prowadząca zespół Irena Zdunek, koncert finałowy wydarzenia zarejestrowała telewizja publiczna, a w materiale znaleźli się także młodzi artyści z Wyszkowa. Jej zdaniem, to duża promocja dla miasta.
- Przypominam, że minuta reklamy w telewizji to koszt 300 000 zł – podkreśliła.
Poinformowała, że program kupiła także TVP Polonia.
„Sylaba” z Suwałk wróciła ze „Złotą muszelką”, natomiast wyróżnieni soliści to Mateusz Nasiadka, Hubert Zduńczyk oraz Julia Antoniak. Zarówno rewia, jak i Studio Piosenki Ireny Zdunek funkcjonują w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.
W dniach 30 maja-1 czerwca do rywalizacji w Suwałkach stanęli wokaliści i tancerze z Polski i zagranicy, w tym 25-osobowa ekipa z Wyszkowa. Rewia Dziecięca „Sylaba” wystąpiła w składzie: Joanna Biernacka, Katarzyna Bartosiak, Daria Bartosiak, Gabriela Chełchowska, Ewa Czestkowska, Katarzyna Czyżak, Milena Denis, Agata Gruchalska, Aleksandra Kowalska, Magdalena Kubajek, Dominika Lipska, Patrycja Łapińska, Aleksandra Nabiałek, Alicja Nabiałek, Aleksandra Nasiadka, Martyna Owsianka, Milena Palesa, Aleksandra Perzyna, Marta Świętoń, Beata Wierzchołowska, Karolina Wróbel. Przesłuchania konkursowe odbyły się na świeżo oddanej do użytku scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury. W skład jury w kategorii „taniec” weszli: Justyna Lichacy – przewodnicząca (profesjonalny choreograf tańca hip-hop, new style i house, choreograf programu telewizyjnego „You can dance”, dyrektor artystyczny pierwszego i jedynego w Polsce festiwalu tańca ulicznego hip-hop), Michaił Nikolov (tancerz, choreograf z Bułgarii) oraz Oliavier Espandju Ruguduka (choreograf z Grande-Synthe z Francji). Po obejrzeniu 34 zespołów w kategorii „inne propozycje taneczne” pierwsze miejsce przyznali wyszkowskiej „Sylabie” za inscenizację „Piraci z Karaibów” w choreografii Katarzyny Błaszczak. „Sylaba” otrzymała także specjalne wyróżnienie za kompozycję „Pajęczyna”. Sylabianki zostały docenione za różnorodność, wszechstronność, przygotowanie techniczne oraz wysoki poziom choreograficzny. W gali finałowej „Sylaba” zaprezentowała dwie kompozycje: nagrodzonych „Piratów z Karaibów” oraz „Białego walca”. Relację telewizyjną będzie można obejrzeć już latem.
W kategorii wokalnej wystartowało 132 wykonawców. Oceniało ich jury: Aleksander Pałac – przewodniczący (kompozytor, realizator muzycznych programów telewizyjnych), Krystyna Piotrowska (muzyk, realizator programów młodzieżowych w TVP), Barbara Słabicka (absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, trener wokalny, realizator nagrań radiowych i telewizyjnych, organizator i reżyser koncertów i widowisk), Justyna Holm (polska poetka, tłumaczka, autorka około 500 polskich i angielskich tekstów piosenek, scenarzystka i autorka około 40 artystycznych programów, widowisk oraz spektakli teatralnych i telewizyjnych, także kompozytorka, pianistka i piosenkarka), Nijola Berezine (dyrektor międzynarodowego festiwalu piosenki, muzyk, dyrektor studia piosenki w Bałska na Łotwie), Elena Szczedrina (piosenkarka, kompozytor, dyrektor Artystycznego Centrum Tańca i Śpiewu w Kaliningradzie), Gendrius Jakubenas z Litwy (muzyk, kompozytor, dyrektor artystyczny Festiwalu „Sing jazz” „Baby sing”, „Sing Christmas”). Wyszków reprezentowali: Julia Antoniak, Monika Turek, Anita Śliwa, Mateusz Nasiadka oraz Hubert Zduńczyk. Wszystkich solistów przygotowała Irena Zdunek. Mateusz Nasiadka dostał wyróżnienie za wykonanie piosenki „Dzisiaj, jutro, zawsze”, Hubert Zduńczyk za „Can you feel the love tonight”, a Julia Antoniak za „Szarpany”. Julia ponadto została zakwalifikowana do koncertu galowego, rejestrowanego przez program TVP1.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl