Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyWarszawska Syrenka w Długosiodle

(Zam: 27.03.2013 r., godz. 10.30)

„Warszawska Syrenka” jest konkursem recytatorskim posiadającym wieloletnią tradycję. Biorą w nim udział kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. Główny cel opiera się na pobudzeniu aktywności artystycznej, ujawnieniu młodych talentów recytatorskich, a także wyrobienie nawyku czytania, rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Szczególną wartością jest jednak jego siła kulturotwórcza, polegająca na żywym kontakcie ze słowem.

15 marca w Domu Kultury w Długosiodle odbyły się eliminacje, których zwycięzcy będą 22 marca reprezentować naszą gminę w powiecie.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas 0-VI szkół podstawowych oraz wszystkich klas gimnazjalnych. W tegorocznych eliminacjach gminnych wzięło udział 20 uczniów wytypowanych w wyniku eliminacji szkolnych, z Przedszkola Samorządowego, 5 szkół podstawowych i 2 gimnazjów. Wszystkich wystąpień wysłuchała komisja konkursowa: Teresa Kośnik, Teresa Paradowska i Jan Długołęcki. Zgodnie z regulaminem, w powiatowych eliminacjach wezmą udział recytatorzy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Gminę Długosiodło reprezentować będą: w kategorii klas 0-III Jakub Kaniewski z PSP w Długosiodle, Natalia Kalisz – uczennica PSP w Sieczychach i Julia Krajewska z PSP w Blochach. W kategorii klas IV-VI: Piotr Adamowicz – uczeń PSP w Blochach, Mateusz Kot z PSP w Długosiodle i Paulina Poleska, uczennica ZS w Starym Bosewie. W kategorii klas gimnazjalnych są to: Paulina Puścian z ZS w Starym Bosewie, Karol Pych i Marianna Kubiak – uczniowie z GP im. Armii Krajowej w Długosiodle. Recytatorzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.
– Dziękujemy za udział w konkursie uczniom i nauczycielom przygotowującym swoich podopiecznych do eliminacji. Zapraszamy za rok – podsumowała gminne eliminacje Ewa Krysiak, dyrektor Centrum Kultury w Długosiodle. Przypomniała też, że laureaci ubiegłorocznej edycji reprezentowali gminę podczas eliminacji wojewódzkich organizowanych przez Mazowieckie Centrum Kultury w Warszawie.
Opr. M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta