Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyJedyna taka szkoła w powiecie

(Zam: 27.03.2013 r., godz. 10.30)

„Cyfrowa szkoła” to rządowy program, który zakłada rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w stosowaniu szeroko pojętej technologii informatyczno-komunikacyjnej. Na terenie województwa mazowieckiego do projektu zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych. PSP im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku jest jedyną w naszym powiecie, która uczestniczyła w jego realizacji.

21 marca w PSP w Brańszczyku oficjalnie otwarto sale do realizacji programów „Radosna szkoła” i „Cyfrowa szkoła” (oba w ramach projektów unijnych). Podczas otwarcia obecni byli wójt gminy Brańszczyk, Mieczysław Pękul, zastępca wójta, Andrzej Łapiński, przewodnicząca Rady Gminy Beata Pieńkos, przewodnicząca komisji oświatowej Hanna Zagożdżon, administrator sieci Paweł Kuchta.
„Cyfrowa szkoła” to pilotażowy projekt rządowy, do którego przystąpiło wiele szkół. Spośród 143, które zostały zakwalifikowane na terenie całego kraju, w województwie mazowieckim wytypowano 50. Szkoła Podstawowa w Brańszczyku to jedyna placówka na terenie powiatu wyszkowskiego, biorąca udział w programie. Aby móc w nim uczestniczyć, szkoła otrzymała wsparcie finansowe z gminy w wysokości 31 600 zł, aby otrzymać sprzęt za 158 000 zł. W ramach projektu zakupiono m.in. 5 tablic interaktywnych, 1 tablicę mobilną, szafy do przechowywania laptopów, 5 projektorów multimedialnych, 35 laptopów, 5 urządzeń wielofunkcyjnych, 2 skanery.
– Z przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji ankiety wynika, że zarówno kadra pedagogiczna, jak również uczniowie są przygotowani do korzystania z tych cudów techniki – powiedział wójt gminy Brańszczyk, Mieczysław Pękul. Zwrócił się do uczniów ze szczególną prośbą
– Nie zapominajcie o zwykłej książce, ponieważ to ona najbardziej uczy wyobraźni. Korzystajcie z technologii, ale zaglądajcie również do biblioteki. Wójt pogratulował realizacji projektu. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi do nowo wyposażonych sal: „Radosnej szkoły” oraz „Cyfrowej szkoły”.
– Dzieci codziennie mają możliwość korzystania z „Radosnej szkoły”, w zależności od własnych potrzeb – zaznaczyła dyrektor szkoły, Iwona Kulasińska.
Następnie zebrani obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły, opowiadające o idei „Cyfrowej szkoły” w obecnych czasach.
Szkoła realizuje też projekty „Rozwój i doskonalenie się indywidualizacją” oraz „ Dziecięca Akademia Przyszłości „Mazovia”.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta