Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, Florentyny



Nagrodzili wiedzę pożarniczą

(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

13 marca dla niektórych uczniów szkół powiatu wyszkowskiego, okazał się wyjątkowo szczęśliwy. Tego dnia komisje konkursowe składające się z przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej rozstrzygnęły dwa konkursy z zakresu wiedzy pożarniczej. Uroczystość odbyła się w budynku wyszkowskiej straży pożarnej.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” był realizowany w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Uczestnicy musieli się zmierzyć z pytaniami nie tylko o przyczyny i skutki powstawania pożarów, ale także dotyczącymi wyposażenia specjalistycznego jednostek straży pożarnej, norm prawnych i historii ochrony przeciwpożarowej.
OTWP jest konkursem, który docenia wytrwałość i ciężką pracę. Na wygraną mają szansę tylko ci, którzy pasjonują się tematem, śledzą zmiany w ustawodawstwie i aktualne wydarzenia. Okazali się nimi, w kategorii dzieci młodszych: Małgorzata Orłowska i Katarzyna Borczon z Publicznej Szkoły Podstawowej w Długosiodle oraz Damian Ordak z Zespołu Szkół w Starym Bosewie, a w kategorii gimnazjów: Kacper Majewski (Gimnazjum Publiczne w Długosiodle), Dawid Nowakowski (Zespół Szkół w Rybnie) i Karol Kapla (Zespół Szkół w Woli Mystkowskiej).
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 27 kwietnia w Mińsku Mazowieckim.
„Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” to hasło przewodnie XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego rozgrywanego w czterech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum oraz uczniowie i wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Organizatorzy określili technikę wykonania prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie. Nie brali pod uwagę prac wykonanych na szkle, z plasteliny, rzeźb i kompozycji przestrzennych. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowali się: Konrad Knochowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie (kat. I), Weronika Szymańska z PSP w Trzciance (kat. II), Michał Nieszczery ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Wyszkowie (kat. IV). Komisja konkursowa nie przyznała pierwszego miejsca w kategorii gimnazjalistów.
Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo: torby sportowe, plecaki, śpiwory, słuchawki. Wręczył je starosta Bogdan Pągowski.
A.B.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta