Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyBy świadomie wybierali szkołę i zawód

(Zam: 20.03.2013 r., godz. 10.30)

Zajęcia pozalekcyjne z języka polskiego, angielskiego, informatyki i inne sfinansuje Unia Europejska dla uczniów najstarszych klas podstawówek w Lucynowie, Leszczydole Starym i Rybnie. Gmina pozyskała na ten cel 464 564 zł.

To zdecydowana większość kosztów realizacji przedsięwzięcia. Wkład własny samorządu (niepieniężny) wyniesie 30 160 zł. Projekt „Mosty do wiedzy w Gminie Wyszków” ma być realizowany w przyszłym roku szkolnym. Wezmą w nim udział uczniowie klas IV-VI ze szkół w Lucynowie, Leszczydole Starym oraz Rybnie. Ze wsparcia będzie mogło skorzystać 168 uczniów, dla których zostaną zorganizowane zajęcia pozalekcyjne z języka polskiego i angielskiego, informatyki, przyrody, matematyki, ekspresji kulturalnej (warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne), zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego i matematyki oraz specjalistyczne (logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna). Poprowadzi je 15 nauczycieli. Twórcy projektu pomyśleli też o lekcjach, które mają pomóc dzieciom wybrać kolejne szkoły, a w perspektywie zawód, na który będzie zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy.
- Chodzi nam o świadome kreowanie kompetencji uczniów, aby byli lepiej przygotowani do kolejnych lat edukacji, a w konsekwencji również do decyzji o podjęciu pracy – mówi zastępca burmistrza Adam Warpas.
Podczas zajęć nauczyciele będą też realizować treści związane z przeciwdziałaniem patologiom i wspieraniem postaw prozdrowotnych.
Szkoły uczestniczące w projekcie wzbogacą się o nowoczesne pomoce dydaktyczne (np. obserwatorium glebowe, miniszklarnię, stację pogody), sprzęt informatyczny oraz oprogramowanie. Dla uczestników warsztatów teatralnych zaplanowano wycieczkę do teatru.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta