Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyPrawie półtora tysiąca miejsc w przedszkolach

(Zam: 13.03.2013 r., godz. 10.18)

Zaraz po Wielkanocy 2 kwietnia rusza elektroniczny nabór do gminnych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w miejskich podstawówkach. Będzie można w ten sposób zapisać dziecko także do pięciu placówek niepublicznych: „Bezpieczny Przedszkolak”, „Mikołajek”, „Nasze Bambino”, „Kubuś i Przyjaciele” oraz Niepublicznego Katolickiego Przedszkola.

Dopiero od przyszłego roku sześciolatki będą miały obowiązek zacząć naukę w podstawówkach, dziś to, gdzie będą się kształcić – w szkole, czy przedszkolu – zależy jeszcze od decyzji rodziców, opiekunów. Gmina musi więc zapewnić w tym naborze miejsca w przedszkolach dla pięcio- i sześciolatków, których w gminie zameldowanych jest odpowiednio 486 i 421.
Gmina zorganizuje łącznie 39 oddziałów po 25 miejsc (w przedszkolach 33 oddziały, w miejskich podstawówkach 6 oddziałów). Przedszkola niepubliczne objęte elektroniczną rekrutacją oferują łącznie 312 miejsc. Dwa przedszkola niepubliczne, które nie włączyły się w elektroniczny nabór, dysponują łącznie 155 miejscami.
Podobnie jak w roku ubiegłym, rekrutacja do przedszkoli przewiduje wcześniejszy etap – kontynuacji, który będzie przeprowadzony wewnętrznie w przedszkolach od 13 do 25 marca. Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych są obowiązani potwierdzić, że chcą nadal korzystać z usług przedszkola, czy oddziału przedszkolnego, do którego chodzi pociecha. Dzieci, które są obecnie w grupach trzylatków również objęte będą etapem kontynuacji – rodzice muszą potwierdzić dane wskazane w karcie kontynuacji odpowiednimi zaświadczeniami.
Ten wewnętrzny proces służy ustaleniu, ile miejsc w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych będzie dostępnych dla dzieci trzyletnich oraz starszych, nieobjętych dotychczas edukacją przedszkolną.
Cały nabór będzie odbywać się w etapach:
- Wprowadzanie i weryfikacja oferty przedszkola – 7-12 marca
- Wprowadzanie kontynuacji (dotyczy dzieci już uczęszczających do przedszkoli) 13-25 marca
- Rejestracja i weryfikacja zgłoszeń (otwarty nabór na stronie www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl) – 2 kwietnia godz.8.00-16 kwietnia godz.16.00
- Publikacja wyników i potwierdzanie woli (w tym podpisywanie umów z przedszkolem) 22 kwietnia godz.9.00-29 kwietnia godz.16.00
- Rekrutacja uzupełniająca 6 maja godz. 8.00-10 maja godz.16.00.
Wszystkie informacje dostępne będą na stronie rekrutacji www.wyszkow.przedszkola.vnabor.pl, dostępnej od 2 kwietnia.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Lody, lody na patyku, w dniu 16.03.2013 r., godz. 16.05
A "Słoneczko" już przehandlowane, starczyło na lody?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta