Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

WKS gromi u siebie

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.14)

Piąty mecz u siebie i piąte zwycięstwo. Takim bilansem mogą pochwalić się piłkarze WKS-u Rząśnik, którzy w tym sezonie są bezbłędni jako gospodarze. Tym razem podopieczni trenera Zalewskiego okazali się lepsi od zespołu Amigos Warszawa, ogrywając rywali 4:1.

Mecz pomiędzy WKS-em Rząśnik a Amigos Warszawa został rozegrany w niedzielę 24 października w Rząśniku w ramach X kolejki rozgrywek A-klasy. Po niezłym i pełnym nerwowych sytuacji meczu, rząśniczanie zwyciężyli 4:1. Goście pokazali jednak naprawdę dobry futbol i dziwi nieco ich niska pozycja w tabeli.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie po golu Dawida Zalewskiego. Grający od początku meczu na lewej stronie pomocy jeden z najbardziej uniwersalnych zawodników WKS-u, pokonał bramkarza rywali ładnym strzałem z 18. metrów. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i wpadła przy słupku. Odpowiedź gości była natychmiastowa. W 10. minucie piłkarz przyjezdnych uderzył z nieco ponad 20. metrów i piłka przelobowała bramkarza WKS-u, Roberta Gałązkę. Później na boisku dominowały nerwy, które potęgowane były przez kontrowersyjne decyzje arbitra. Sędzia nie uznał m.in dwóch bramek dla miejscowych, najpierw dopatrując się faulu Łukasza Gałązki, a następnie spalonego u Grzegorz Abramczyka. Rząśniczanie zdołali jednak objąć ponownie prowadzenie w 31. minucie. Rzut wolny z około 40. metrów od bramki rywali wykonywał grający trener, Łukasz Zalewski – piłka niesiona silnie wiejącym wiatrem zmyliła bramkarza i znalazła się w siatce. Do przerwy obie drużyny nie stworzyły już klarownych sytuacji, WKS schodził do szatni prowadząc 2:1.
W drugiej części gry gospodarzom szybko udało się podwyższyć rezultat na 3:1. Po akcji Grzegorza Abramczyka piłkę ręką w polu karnym zagrał obrońca gości, jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan WKS-u. W kolejnych minutach w drużynie miejscowych zapanowało rozluźnienie, które próbowali wykorzystać goście. W ich nielicznych podbramkowych sytuacjach pewnie bronił Robert Gałązka. Kropkę nad i dla kolejnego zwycięstwa podopiecznych trenera Zalewskiego w tym sezonie postawił Piotr Ciemerych. Wykorzystał on świetną długą piłkę, którą zagrał jego brat Albert i przelobował wychodzącego bramkarza rywali. W końcówce wynik mógł jeszcze podwyższyć Abramczyk, ale jego slalom pomiędzy rywalami zakończył się dobrą interwencją golkipera z Warszawy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem WKS-u 4:1.

WKS Rząśnik – Amigos Warszawa 4:1 (2:1)

Bramki dla WKS-u: D. Zalewski 4, Ł.Zalewski 31, G. Abramczyk 57(k), P. Ciemerych 82.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk (60 - D. Wiśniewski), Ł. Zalewski, P. Kulesza, A. Ciemerych - G. Abramczyk (85 - M. Kucharczyk), Ł. Gałązka, K. Borowski (82 - Z. Kałek), D. Zalewski - M. Dziczek (80 - P. Abramczyk), P. Ciemerych.

Kolejnym rywalem ligowym drużyny z Rząśnika będzie ekipa KS II Łomianki. Mecz zostanie rozegrany w Warszawie, w sobotę 30 października o godzinie 11.00.

Bóbr Tłuszcz – Legion II Warszawa 0:2
AON Rembertów – Rotavia Nieporęt 1:1
Korona Jadów – Wisła Jabłonna 1:4
Rządzą Załubice – KS Wesoła 2:3
Dąb Wieliszew – KS II Łomianki 2:2