Dziś jest 02 maja 2024 r., imieniny Eugeniusza, Zygmunta

Bug wiceliderem IV ligi

(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.18)

W sobotę 23 października zespół seniorów Bugu Wyszków podejmował na własnym stadionie drużynę MKS-u Ciechanów. Przeciętny mecz zakończył się zwycięstwem Bugu, dzięki bramce Krzysztofa Krzywickiego. Po kolejnym zwycięstwie nasz zespól przesunął się na drugą pozycję w tabeli grupy północnej IV ligi.

Pierwszy kwadrans spotkania dwóch zaprzyjaźnionych zespołów był dosyć nieciekawy. Podopieczni trenera Krzysztofa Krzywickiego przez długi czas nie stwarzali sytuacji umożliwiających zdobycie bramki, z tym samym problemem borykali się również goście z Ciechanowa. Strzałami próbowali zaskoczyć bramkarza rywali Zbrzeźniak i Szala, były to jednak bardzo niecelne uderzenia. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego swój wzrost spróbował wykorzystać Maciej Czachór, ale i jego strzał głową był niecelny. W kolejnych minutach Bug wypracował przewagę na boisku, dalej nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje gospodarzy. W 35. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Krzywicki. W ostatnich minutach po dość składnej akcji w boczną siatkę uderzył Zbrzeźniak, chwilę później spudłował również Czachór. W pierwszej połowie zepchnięci do defensywy rywale próbowali głównie gry z kontry, na posterunku była jednak formacja obronna Bugu. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsze akcje drugiej połowy należały do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Michał Chorzępa, ale piłkę pewnie złapał bramkarz. W 58. minucie kolejny silny strzał z dystansu oddał Krzywicki, piłka i tym razem minęła jednak słupek po niewłaściwej stronie. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli goście. W 70. minucie jeden z rywali próbował przelobować wychodzącego z bramki Saka, nieznacznie się jednak pomylił i piłka poleciała nad porzeczką. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili akcję, w której strzałem głową bramkarza rywali próbował zaskoczyć Zbrzeźniak, ale golkiper z Ciechanowa zdołał złapać piłkę. Decydująca sytuacja meczu miała miejsce w 80. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powstało zamieszanie w polu karnym MKS-u, które skutecznie wykorzystał Krzywicki, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Bramka nie załamała jednak gości. Przejęli inicjatywę i w ostatnich minutach spotkania niemalże całym zespołem okupowali połowę wyszkowian. Pełne niepotrzebnej nerwowości interwencje obrońców nie dopuściły na szczęście do wyrównania stanu meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 1:0 na korzyść Bugu.

Bug Wyszków – MKS Ciechanów 1:0 (0:0)

Bramka dla Bugu: K. Krzywicki 80.

Bug: E. Sak, M. Demich, A. Wróbel (60 – W. Woźniak), B. Szala, M. Czachór, D. Papierz, K. Krzywicki, Ł. Szala (90 – P. Kitliński), K. Ryczkowski (60 – Ł. Kowalczyk), T. Zbrzeźniak, M. Chorzępa.

Dzięki skromnemu zwycięstwu wyszkowski zespół przesunął się na pozycję wicelidera tabeli. Dorobek Bugu to 26 punktów, do liderującego Hutnika, który w ostatnim meczu zremisował z Kasztelanem Sierpc, zespół traci obecnie już tylko 6 punktów. Forma i zgranie podopiecznych trenera Krzywickiego niezaprzeczalnie rośnie (10 spotkań bez porażki w lidze z rzędu), co pozwala z rosnącym optymizmem patrzeć na dalszą walkę o awans do III ligi. W sobotę 30 października na drodze Bugu stanie Huragan Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w Wołominie, początek o godzinie 14.00.

Zwycięstwo w Pucharze Polski
W środę 20 października wyszkowska drużyna rozegrała wyjazdowe spotkanie z Mazurem Radzymin w ramach rozgrywek Pucharu Polski na Mazowszu. Bug rozpoczął mecz mocno rezerwowym składem. Trener Krzywicki zdecydował, by nie nadwerężać sił fasadowych zawodników drużyny przed trudnymi meczami ligowymi. Odbiło się to jednak na jakości gry. Początek spotkania należał do piłkarzy z Radzymina. Już w 5. minucie jeden z napastników Mazura w rewelacyjnej sytuacji przestrzelił uderzenie z kilku metrów. Kwadrans później piłka po rykoszecie od Alana Wróbla minęła Saka, ale w ostatniej chwili w sukurs bramkarzowi przyszedł Szymon Chalski, który wybił futbolówkę z linii bramkowej. W kolejnych minutach rosła przewaga piłkarzy z Radzymina. W 35. minucie przed świetną okazją do zdobycia bramki stanął Łukasz Kowalczyk. Wyszkowski napastnik nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W ostatniej akcji pierwszej połowy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości nie trafił w bramkę Wróbel. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej, oba zespoły miały masę sytuacji strzeleckich. Bardzo nonszalancko grający piłkarze Bugu pozwolili rywalom rozwinąć skrzydła. W pierwszych minutach drugiej odsłony gospodarze mieli kilka sytuacji. Okazji nie wykorzystywali również zawodnicy Bugu. W 46. minucie dobrą akcję przeprowadzili Szala i Chorzępa, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Mazura. Do pustej bramki nie trafił również Szala. Odkupił jednak swój brak skuteczności zdobywając w 65. minucie strzałem z ostrego kąta, gola na wagę zwycięstwa. W końcówce ,,przycisnęli” rywale. W ostatniej minucie spotkania wyszkowian uratował słupek. Ostatecznie Bug wygrał 1:0.

Mazur Radzymin – Bug Wyszków 0:1 (0:0)

Bramka dla Bugu: Ł. Szala 65.

Bug: E. Sak, B. Szala, Sz. Chalski, A. Wróbel, W. Woźniak, P. Kitliński, K. Ryczkowski, K. Krzywicki, Ł. Kowalczyk, T. Zbrzeźniak (M. Chorzępa), Ł. Kamiński (Ł. Szala).

Rywalem wyszkowskiej drużyny w VI rundzie Pucharu (ćwierćfinał rozgrywek w okręgu warszawskim) będzie zespół Legionu Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w środę 3 listopada w Białołęce. Początek spotkania o godzinie 14.00.